Kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy - priorytetem gospodarka
Gospodarka ma być priorytetem kandydata PiS na prezydenta Bydgoszczy Marka Gralika, który obiecuje m.in. współpracę z przedsiębiorcami oraz inwestowanie w komunikację miejską. Gralik chce prowadzić kampanię wyborczą pod hasłem "Bydgoszcz dumna i nowoczesna".
"+Bydgoszcz dumna i nowoczesna+. To, że nowoczesna, to chyba jest oczywiste. Wszyscy chcemy nowoczesnej Bydgoszczy, ale skąd pojawia się słowo +dumna+? Otóż to słowo nabiera coraz większego znaczenia, czy powinno nabierać coraz większego znaczenia, ponieważ obecny prezydent miasta swoim działaniem zabijał dumę bydgoszczan" - powiedział Gralik na czwartkowej konferencji prasowej.
Jak mówi, chce kłaść nacisk na rozwój gospodarczy "prowadzony tak, aby zaprzestać uprawianej do tej pory polityki bardzo krótkowzrocznej, bardzo minimalistycznej". "Po zakończeniu kadencji chciałbym powiedzieć: pozostawiam w Bydgoszczy więcej zakładów produkcyjnych i usługowych niż galerii handlowych" - dodał Gralik.
Zapowiedział m.in. współpracę z przedsiębiorcami, inwestowanie w infrastrukturę drogową i komunikację miejską, utrzymywanie podatków i opłat lokalnych na jak najniższym poziomie.
Gralik z wykształcenia jest filologiem angielskim. Pracuje jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Bydgoszczy i jest kierownikiem Studium Języków Obcych w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.
W 1991 r. wstąpił do ZChN, w którym działał do końca lat 90., będąc prezesem kujawsko-pomorskiego zarządu partii. Od 2003 r. jest członkiem PiS. Zasiada w Radzie Miasta Bydgoszczy od 1998 r.; obecnie jest szefem klubu PiS i przewodniczącym komisji edukacji.
Gralik został wybrany kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w wewnętrznych wyborach PiS, które obyły się pod koniec kwietnia. Jako jedyny ubiegał się o nominację, uzyskując poparcie na poziomie 94,3 proc.
Obecnie prezydentem Bydgoszczy jest Rafał Bruski (PO), który w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o reelekcję.
Rywalami Bruskiego, oprócz Gralika, będą: Piotr Cyprys (prezes stowarzyszenia Metropolia Bydgoska), Konstanty Dombrowicz (prezydent miasta w latach 2002-2010, bezpartyjny), Anna Mackiewicz (wiceprzewodnicząca rady miasta, SLD), Małgorzata Stawicka (była członek zarządu Spółki Wodnej "Kapuściska" - Oczyszczalni Ścieków, bezpartyjna) oraz Marcin Sypniewski (prezes bydgoskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego). (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Centra mediacji pomogą rozwiązywać problemy uczniów? Tego chciałby Arkadiusz Fajok
2024-02-21, 19:50Więcej patroli policyjnych w mieście i utworzenie w szkołach tzw. centrów mediacji - to kolejne pomysły, jakie przedstawił kandydat na urząd prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Czytaj dalej »
„W Bydgoszczy powinno się odbywać żużlowe Grand Prix". Łukasz Schreiber o promocji miasta
2024-02-19, 17:45- Musimy nie tylko odkorkować Bydgoszcz, ale sprawić, by stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania - mówił na konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta przedstawił listę sześciu… Czytaj dalej »
Kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Start w wyborach ogłosił Rafał Sobolewski
2024-02-19, 13:38O urząd prezydenta Włocławka z list Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegał się Rafał Sobolewski - obecnie radny sejmiku województwa, były przewodniczący włocławskiej Rady Miasta - wówczas z ramienia PO, prawnik i przedsiębi… Czytaj dalej »
Partyjne szyldy zostawione w tyle? Łukasz Schreiber: Chcemy przyłączenia różnych środowisk
2024-02-18, 16:29- Mamy wreszcie kontrkandydata - podkreślił na niedzielnej konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta miasta zwołał spotkanie z dziennikarzami tuż po konferencji Rafała Bruskiego, który ogłosił… Czytaj dalej »
Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
2024-02-18, 13:17Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” - to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą… Czytaj dalej »
„Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta [lista]
2024-02-17, 17:03Komitet Wyborczy „Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera ogłosił nazwiska kandydatów na miejskich radnych. Jedynkami w pięciu okręgach wyborczych są: Szymon Róg, Michał Krzemkowski, Wojciech Bielawa, Paweł Bokiej i Grażyna Szabelska… Czytaj dalej »
Tusk na konwencji KO: Jesteśmy gwarantami zakończenia wojny rządu z samorządem
2024-02-17, 16:49- Ta kampania samorządowa to będzie powrót do autentycznej samorządności. Idziemy do wyborów, żeby oddać władzę ludziom - powiedział w sobotę (17 lutego) w Warszawie premier, prezes PO Donald Tusk podczas konwencji inaugurującej… Czytaj dalej »
Hołownia na konwencji Trzeciej Drogi: przywrócimy szacunek polskim samorządom
2024-02-17, 14:50Prezes PSL, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji w Kielcach zapowiedział zaangażowanie samorządu w obronę cywilną. Wspólnie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią oficjalnie zainaugurowali tam kampanię… Czytaj dalej »
Karta Bydgoszczanina odpowiedzią na wyludnienie miasta? To propozycja „Bydgoskiej Prawicy”
2024-02-16, 20:56Karta Bydgoszczanina dla tych, którzy płacą podatki w Bydgoszczy. To jeden z głównych punktów programu wyborczego „Bydgoskiej Prawicy”, który zaprezentowali w piątek (16 lutego) Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Toruński radny Bartosz Szymanski kandydatem na prezydenta miasta. „Jesteśmy jednością” [zdjęcia]
2024-02-16, 20:03Radny klubu Aktywni dla Torunia Bartosz Szymanski ogłosił w piątek start w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta. Wskazał, że jego środowiska ma nową wizję dla Torunia, zawierającą się w pomyśle odbetonowania ulic… Czytaj dalej »