SLD i PO zaprezentowali kandydatów w wyborach samorządowych
Mądrze, zdrowo, bezpiecznie, samorządnie - Z takim programem w wyborach do sejmiku województwa idą kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. PO stawia z kolei na rozwój infrastruktury.
Na listach SLD w szczęściu okręgach są przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń a także obecni i byli radni sejmiku województwa.
Liderzy list to: Radna Elżbieta Krzyżanowska w bydgoskim okręgu nr 1, Lucyna Andrysiak w okręgu nr 2, który obejmuje powiat bydgoski, nakielski, tucholski i sępoleński. Róża Lewandowska w okręgu nr 3, który obejmuje między innymi: Grudziądz, Brodnicę i Golub Dobrzyń. Liderem listy w okręgu nr 4, który obejmuje Toruń, powiat toruński i chełmiński jest Waldemar Achramowicz, były marszałek województwa.
Chcemy dbać o zrównoważony rozwój całego województwa, zapewnia Krystian Łuczak lider listy SLD w okręgu nr 5 obejmującego: Inowrocław, Moglino, Żnin i Radziejów.
Toruńska Platforma Obywatelska także zaprezentowała swoich kandydatów do rady miasta. Liderami list w swoich okręgach wyborczych są obecni radni: Bartłomiej Jóźwiak, Michał Rzymyszkiewicz, Paweł Gulewski i Łukasz Walkusz.
W nowej kadencji PO, chce stawiać na rozwój miasta, między innymi infrastruktury drogowej, poprawę bezpieczeństwa na osiedlach i wparcie bezrobotnych torunian.
Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na stanowisko prezydenta Torunia.
Zobacz także
Kosiniak-Kamysz: W ramach koalicji trzeba wyłonić jednego kandydata na prezydenta
2024-10-26, 17:21Prezes PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosił w sobotę swoich partnerów z koalicji rządzącej - Koalicję Obywatelską, Polskę 2050 i Lewicę do wspólnego wyłonienia kandydata na prezydenta. Jak stwierdził… Czytaj dalej »
Jaki wpływ na otoczenia ma rada osiedla? Można to sprawdzić osobiście. Wkrótce wybory!
2024-10-01, 07:59Bydgoszczanie zainteresowani działaniem na rzecz miasta mogą wziąć udział w zbliżających się wyborach do rad osiedla. Rady inicjują oraz pilotują osiedlowe inwestycje, organizują kulturalne i edukacyjne wydarzenia na swoim tere… Czytaj dalej »
Papież Franciszek: Dwoje kandydatów w wyborach w USA jest przeciwko życiu
2024-09-13, 20:45Papież Franciszek powiedział w piątek dziennikarzom, że zarówno kandydatka w wyborach na prezydenta USA, która opowiada się za prawem do aborcji, jak i kandydat, który chce odesłać imigrantów, „są przeciwko życiu'. „Aborcja… Czytaj dalej »
USA: Ostre wymiany zdań i spór o wojnę w Ukrainie w centrum debaty Harris-Trump
2024-09-11, 07:45Wtorkowa debata kandydatów na prezydenta USA obfitowała w ostre wymiany zdań i wzajemne oskarżenia . Kandydaci ścierali się też o wojnę na Ukrainie - Kamala Harris zarzuciła Trumpowi, że chce sprzedać Ukrainę i Polskę Putinowi… Czytaj dalej »
USA: We wtorek debata prezydencka Trump - Harris. Kampania wchodzi w kluczowy moment
2024-09-10, 17:13We wtorek wieczorem w Filadelfii dojdzie do pierwszej i jedynej dotąd zaplanowanej telewizyjnej debaty między wiceprezydent Kamalą Harris i byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Będzie to pierwsze fizyczne spotkanie kandydatów. Zaczyna… Czytaj dalej »
Joanna Gawłowska w drugiej turze wygrała wybory na wójta gminy Baruchowo
2024-09-09, 09:18Gawłowska zdobyła 58,01 procent głosów. Nowa wójt ma 48 lat, przez ostatnie 15 lat pracowała w Urzędzie Gminy, startowała jako kandydatka bezpartyjna. Czytaj dalej »
Prezydent: Gdy ktoś próbuje odebrać nam religię, odbiera nam ważną część polskości
2024-09-01, 14:21Nie wolno nam odebrać religii, która jest niezbywalną część polskości. Dobrze, że rolnicy o tym pamiętają - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen wystartuje w wyborach na prezydenta. Konfederacja wybrała swojego kandydata
2024-08-20, 17:54Sławomir Mentzen będzie ubiegał się o fotel prezydenta. Lider Konfederacji został wybrany przez partię jako oficjalny kandydat na urząd. Do wyborów prezydenckich dojdzie w przyszłym roku. Czytaj dalej »
Premier Tusk: Nie zamierzam kandydować na prezydenta. Wspólna kandydatura jeszcze przed świętami
2024-08-16, 11:56Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że nie zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Poinformował, że wspólna kandydatura KO lub całej koalicji 15 października w tych wyborach powinna zostać ogłoszona przez Bożym Narodzeniem… Czytaj dalej »
W Baruchowie znów pojawią się urny wyborcze. Mieszkańcy wybiorą wójta
2024-08-05, 20:42Siedmioro kandydatów wystartuje w wyborach wójta podwłoclawskiej gminy Baruchowo 25 sierpnia. Głosowanie jest konieczne, bo wójt, który został wyłoniony w niedawnych wyborach samorządowych, zrezygnował ze stanowiska z powodów o… Czytaj dalej »