Maciej Gawrysiak - kolejny kandydat na prezydenta Włocławka
Ujawnił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. To Maciej
Gawrysiak ze stowarzyszenie "Włocławek ponad podziałami".
Gawrysiak już startował w wyborach, ale przepadł w pierwszej turze. Był również głównym organizatorem niedawnego referendum w sprawie odwołania obecnego prezydenta Włocławka. Również i ta inicjatywa zakończyła się porażką.
Te doświadczenia kandydata nie zniechęcają. Na konferencji prasowej stwierdził, że zmiana świadomości obywateli to proces powolny, zaś on sam jest cierpliwy.
Kandydat obiecał, że jeśli wygra wybory, to o 30 procent obniży swoją pensję oraz pobory szefów miejskich spółek, których właścicielem jest włocławski Ratusz.
Komitet Wyborczy "Włocławek ponad podziałami" zaprezentował również kompletne listy swoich kandydatów na radnych. Jedynki to w okręgu pierwszym Jarosław Bisiorowski, w drugim Agnieszka Matczak, w trzecim Krzysztof Kuca, w czwartym Maciej Gawrysiak i w piątym - obecny radny, do niedawna członek Platformy Obywatelskiej - Sławomir Bieńkowski.
Zobacz także
Szymon Hołownia: Warto prowadzić kampanię nie przeciwko komuś, tylko za czymś [Rozmowa Dnia]
2024-11-25, 09:03- W mojej ocenie najważniejsze jest dzisiaj bezpieczeństwo i rozwój - powiedział gość Polskiego Radia PiK marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W „Rozmowie Dnia” mówił o swoim kandydowaniu na prezydenta i znaczeniu dwóch największych… Czytaj dalej »
PiS wskazało kandydata na prezydenta. Dr Karol Nawrocki, szef IPN powalczy o Belweder [zdjęcia]
2024-11-24, 16:37Decyzję tę ogłosił związany z prawicą historyk, profesor Andrzej Nowak. W Hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie - miejsce nieprzypadkowe - mówił w imieniu Obywatelskiego Komitetu Poparcia. Karol Nawrocki jest prezesem… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w niedzielę swojego kandydata na prezydenta
2024-11-24, 15:36Ma to być osoba nienależąca do żadnej partii politycznej oraz niezbyt mocno rozpoznawalna - wynika z nieoficjalnych informacji. Giełda nazwisk - oczywiście - jest, choć pozycji na niej niewiele. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
2024-11-24, 14:48Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Rypinie: 8 stycznia rozpocznie się kampania prezydencka [wideo]
2024-11-22, 19:37Zadecydowałem, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzę w pierwszym możliwym terminie; kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek w Rypinie marszałek Sejmu, kandydat… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Koalicja Obywatelska rozpoczęła prawybory
2024-11-22, 10:56W piątek, o godz. 8:00 rozpoczęły się prezydenckie prawybory w Koalicji Obywatelskiej. SMS-owe - i anonimowe - głosowanie potrwa do północy. Wyłoniony kandydat ma zaprezentować swój program 7 grudnia. Czytaj dalej »
Sondaż PO: Trzaskowski z większą szansą na wygraną, Sikorski przegrywa z kandydatem PiS w I turze
2024-11-18, 15:49W pierwszej turze wyborów prezydenckich Radosław Sikorski przegrałby z kandydatem PiS - wynika z sondażu zamówionego przez PO. W drugiej turze obaj kandydaci KO wygrywają, jednak przewaga Rafała Trzaskowskiego jest większa od tej Sikorskiego… Czytaj dalej »
Minister Sikorski w Przysieku: W dyplomacji trzeba być czasem lisem, a czasem lwem
2024-11-17, 14:50Radosław Sikorski prosił członków KO o głos na niego w ramach prawyborów, które mają wyłonić kandydata na prezydenta. Otwarte spotkanie odbywało się w niedzielę w Przysieku koło Torunia. Czytaj dalej »
Kobiak: Na placu Wolności w Bydgoszczy powinien stanąć pomnik Paderewskiego [Rozmowa Dnia]
2024-11-15, 09:03- Rola Paderewskiego w powrocie Bydgoszczy do Polski jest olbrzymia - podkreślił senator Andrzej Kobiak w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK. Jego zdaniem to właśnie pomnik Ignacego Jana Paderewskiego powinien zastąpić obecny monument… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w Bydgoszczy: Prawybory pozwolą kandydatowi zdobyć bardzo silny mandat
2024-11-09, 19:31Rafał Trzaskowski gotowy do walki o prezydenturę. Prezydent Warszawy odwiedził Bydgoszcz w tym samym dniu, w którym ogłoszono, że będzie startował w partyjnych prawyborach z Radosławem Sikorskim. Czytaj dalej »