Kandydaci PO do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
Marszałek województwa oraz obecni i byli radni sejmiku znaleźli się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w sześciu okręgach wyborczych PO wystawi 66 kandydatów.
Listę w okręgu nr 1 (Bydgoszcz) otwiera prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, wieloletnia radna miasta Bydgoszcz, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Dorota Jakuta - poinformował w niedzielę Paweł Gulewski z Biura Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego Platformy Obywatelskiej.
W okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) na czele znalazł się lekarz ginekolog i położnik, były radny powiatu tucholskiego i sejmiku województwa, od 2007 roku poseł na Sejm RP Jarosław Katulski.
Liderem listy w okręgu nr 3 (Grudziądz, powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki i wąbrzeski) został chirurg dziecięcy, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, radny sejmiku województwa Marek Nowak, a w okręgu nr 4 (Toruń, powiaty: toruński i chełmiński) przewodniczący Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego od dwóch kadencji Piotr Całbecki.
Jedynką w okręgu nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski i żniński) została była radna sejmiku Elżbieta Piniewska, zaś w okręgu nr 6 (Włocławek, powiaty: aleksandrowski, lipnowski, rypiński i włocławski) członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, włocławski radny sejmiku Sławomir Kopyść.
Wśród pozostałych kandydatów znaleźli się m.in. dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Edward Hartwich, były zastępca prezydenta Bydgoszczy, obecnie PR menedżer w PESA Bydgoszcz SA Maciej Grześkowiak czy były przewodniczący Rady Miasta Toruń, obecnie prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Zieleniec” w Toruniu Waldemar Przybyszewski.
Obecnie PO w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego ma szesnastu przedstawicieli. (PAP)
pie/ ls/
Zobacz także
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »
Grochówka na zakończenie kampanii wyborczej
2014-11-14, 16:22Warto postawić na najlepszego - mówiła w Bydgoszczy Teresa Piotrowska zachęcając do głosowania na Rafała Bruskiego. Czytaj dalej »
Ostatni dzień kampanii wyborczej i ostatnia szansa, by przekonać do siebie wyborców
2014-11-14, 15:30W ostatnim dniu kampanii przed niedzielnymi wyborami samorządowymi sztaby wyborcze poszczególnych partii zorganizowały podsumowujące konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Bydgoski SLD kończy kampanię w nastroju piknikowym
2014-11-14, 14:43Gorąca grochówka, wata cukrowa i atrakcje dla dzieci - tak SLD kończy kampanię w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz: jesteśmy gotowi do pracy na rzecz mieszkańców miasta
2014-11-14, 14:17Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz zadeklarował podczas podsumowania kampanii samorządowej, że 'drużyna' 62 kandydatów do Rady Miasta startujących z ramienia KWW Porozumienie Dombrowicza gotowa jest do 'pracy dla… Czytaj dalej »
SLD we Włocławku zawiadamia prokuraturę ws. zapowiedzi Chmielewskiego
2014-11-14, 13:51Działacze Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku zawiadomili prokuraturę o rzekomym przestępstwie, którego miał się dopuścić kandydat na prezydenta miasta, Jarosław Chmielewski z Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Bydgoski PiS krytycznie o Kontrakcie Województwa
2014-11-14, 12:08Bydgoscy kandydaci PiS w wyborach samorządowych krytykują Kontrakt Terytorialny Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą jego korekty. Zorganizowali konferencję prasową w biurze poselskim Tomasza Latosa. Czytaj dalej »