Kandydaci PO do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
Marszałek województwa oraz obecni i byli radni sejmiku znaleźli się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w sześciu okręgach wyborczych PO wystawi 66 kandydatów.
Listę w okręgu nr 1 (Bydgoszcz) otwiera prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, wieloletnia radna miasta Bydgoszcz, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Dorota Jakuta - poinformował w niedzielę Paweł Gulewski z Biura Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego Platformy Obywatelskiej.
W okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) na czele znalazł się lekarz ginekolog i położnik, były radny powiatu tucholskiego i sejmiku województwa, od 2007 roku poseł na Sejm RP Jarosław Katulski.
Liderem listy w okręgu nr 3 (Grudziądz, powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki i wąbrzeski) został chirurg dziecięcy, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, radny sejmiku województwa Marek Nowak, a w okręgu nr 4 (Toruń, powiaty: toruński i chełmiński) przewodniczący Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego od dwóch kadencji Piotr Całbecki.
Jedynką w okręgu nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski i żniński) została była radna sejmiku Elżbieta Piniewska, zaś w okręgu nr 6 (Włocławek, powiaty: aleksandrowski, lipnowski, rypiński i włocławski) członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, włocławski radny sejmiku Sławomir Kopyść.
Wśród pozostałych kandydatów znaleźli się m.in. dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Edward Hartwich, były zastępca prezydenta Bydgoszczy, obecnie PR menedżer w PESA Bydgoszcz SA Maciej Grześkowiak czy były przewodniczący Rady Miasta Toruń, obecnie prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Zieleniec” w Toruniu Waldemar Przybyszewski.
Obecnie PO w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego ma szesnastu przedstawicieli. (PAP)
pie/ ls/
Zobacz także
Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »
Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »
Tomasz Latos słucha młodych. "Chcą strefy relaksu nad Brdą i nowego festiwalu"
2018-10-16, 15:51Poseł Tomasz Latos przedstawił propozycje wyborcze dla młodych mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat PiS na prezydenta miasta przyznał, że specjalny plan zrodził się po rozmowach z młodymi wyborcami. Czytaj dalej »
Czabański: dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków
2018-10-15, 14:30Dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków - powiedział w poniedziałek we Włocławku szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że kandydat PiS na prezydenta miasta Jarosław… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski, Henryk Sapalski i Konstanty Dombrowicz poparli Tomasza Latosa
2018-10-15, 13:45Byli prezydenci Bydgoszczy poparli walczącego o prezydencki fotel posła Tomasza Latosa z PiS. Czytaj dalej »
"My Toruń" o Zielonym Ringu Torunia
2018-10-15, 06:15Komitet 'My Toruń' przypomina o Zielonym Ringu Torunia. To wypracowany z klubem radnych Czas Mieszkańców projekt zakładający utworzenie 11-kilometrowej, bezpiecznej trasy dla pieszych, rowerzystów i biegaczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zaprezentował swój Komitet Honorowy
2018-10-14, 19:12Lekarze, byli prezydenci miasta i artyści znaleźli się w Komitecie Honorowym kandydata na prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Czytaj dalej »
Zbigniew Ostrowski o współpracy samorządu województwa z Bydgoszczą
2018-10-14, 14:15Właściwie na każdym kroku w Bydgoszczy widać efekty dobrej współpracy samorządu województwa z tym miastem - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej rozegrali charytatywny mecz. Sędziował Rafał Bruski
2018-10-13, 18:00Działacze Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy wybiegli na boisko. Bydgoscy radni oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozegrali mecz piłkarski, z którego dochód trafi na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek… Czytaj dalej »