Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
O liderach list w sześciu okręgach wyborczych poinformował PAP przewodniczący Rady Regionalnej PiS poseł Łukasz Zbonikowski. Zastrzegł, że na razie nie może odpowiedzialnie podać pozostałych kandydatów, gdyż w czasie obrad Komitetu Politycznego PiS zaszły pewne przetasowania na listach i trzeba poczekać kilka dni, jak na to zareagują zainteresowani.
W okręgu nr 1 (Bydgoszcz) listę otwiera radny bydgoski, pracownik urzędu marszałkowskiego Michał Krzemkowski, a w okręgu nr 2 (powiaty bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) - radny sejmiku, rolnik posiadający 16-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji pszczelarskiej, Marek Witkowski.
Liderem listy w okręgu nr 3 (Grudziądz, powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki i wąbrzeski) została Marzenna Drab, która jest wicestarostą aleksandrowskim, a w przeszłości była wicewojewodą kujawsko-pomorskim (2006-2007) i posłem (2007-2011).
W okręgu nr 4 (Toruń, powiaty toruński i chełmiński) na czele znalazł się Józef Ramlau, który jest sekretarzem gminy Unisław, a dawniej był wojewodą kujawsko-pomorskim (2006-2007).
Jedynką w okręgu nr 5 (powiat inowrocławski, mogileński, radziejowski i żniński) został wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak, a w okręgu nr 6 (Włocławek, powiaty aleksandrowski, lipnowski, rypiński i włocławski) - przewodniczący klubu radnych PiS, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Wojciech Jaranowski.
PiS wystawi pełne listy kandydatów do sejmiku - w trzech okręgach po 12 i w pozostałych trzech okręgach po 10 osób.
Obecnie PiS w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego ma sześciu przedstawicieli. (PAP)
Zobacz także
Marcin Sypniewski w Tucholi: Młodzi muszą uciekać za pracą do większych miejscowości
2023-10-04, 18:27Kandydaci Konfederacji w wyborach do Sejmu i Senatu odwiedzili w środę Tucholę. Spotkali się najpierw z mieszkańcami, a potem z dziennikarzami. Czytaj dalej »
Minister Ziobro w regionie. Mówił o karze śmierci i immunitecie marszałka Grodzkiego
2023-10-04, 17:59Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w środę odwiedzał nasz region. We Włocławku mówił, że jest za karą śmierci, a w Toruniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny wniosek do Senatu… Czytaj dalej »
Jan Rulewski rekomenduje Norberta Pietrykowskiego - lidera bydgoskiej listy Trzeciej Drogi
2023-10-04, 17:28Pięć postulatów w drodze do Sejmu przedstawili w Bydgoszczy kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider listy Norbert Pietrykowski zaapelował o zajęcie się - ponad podziałami - sprawą zanieczyszczeń po… Czytaj dalej »
Stowarzyszenia patriotyczne z Bydgoszczy poparły PiS. „Oni są po prostu wiarygodni”
2023-10-04, 16:29Bydgoskie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” i „Idee Solidarności 1980-1989” zachęcają do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania z mediami wyraziły poparcie dla tej partii. Czytaj dalej »
Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok kandydatem na prezydenta Inowrocławia. Stawia na budżet obywatelski
2023-10-03, 20:33Po pierwsze: budżet obywatelski - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, czyli pierwszy kandydat na prezydenta Inowrocławia, który chce się ubiegać o to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
2023-10-03, 18:56Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” - proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego. Czytaj dalej »