Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
O liderach list w sześciu okręgach wyborczych poinformował PAP przewodniczący Rady Regionalnej PiS poseł Łukasz Zbonikowski. Zastrzegł, że na razie nie może odpowiedzialnie podać pozostałych kandydatów, gdyż w czasie obrad Komitetu Politycznego PiS zaszły pewne przetasowania na listach i trzeba poczekać kilka dni, jak na to zareagują zainteresowani.
W okręgu nr 1 (Bydgoszcz) listę otwiera radny bydgoski, pracownik urzędu marszałkowskiego Michał Krzemkowski, a w okręgu nr 2 (powiaty bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) - radny sejmiku, rolnik posiadający 16-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji pszczelarskiej, Marek Witkowski.
Liderem listy w okręgu nr 3 (Grudziądz, powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki i wąbrzeski) została Marzenna Drab, która jest wicestarostą aleksandrowskim, a w przeszłości była wicewojewodą kujawsko-pomorskim (2006-2007) i posłem (2007-2011).
W okręgu nr 4 (Toruń, powiaty toruński i chełmiński) na czele znalazł się Józef Ramlau, który jest sekretarzem gminy Unisław, a dawniej był wojewodą kujawsko-pomorskim (2006-2007).
Jedynką w okręgu nr 5 (powiat inowrocławski, mogileński, radziejowski i żniński) został wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak, a w okręgu nr 6 (Włocławek, powiaty aleksandrowski, lipnowski, rypiński i włocławski) - przewodniczący klubu radnych PiS, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Wojciech Jaranowski.
PiS wystawi pełne listy kandydatów do sejmiku - w trzech okręgach po 12 i w pozostałych trzech okręgach po 10 osób.
Obecnie PiS w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego ma sześciu przedstawicieli. (PAP)
Zobacz także
Polska 2050: Żądamy zatrzymania wycinki lasów w celach ekonomicznych
2023-04-26, 20:18Swoje postulaty na poprawę funkcjonowania Lasów Państwowych przedstawili w Toruniu działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Wśród ich propozycji jest m.in. podwojenie powierzchni parków narodowych do 2030 roku. Czytaj dalej »
Donald Tusk ogłosił rozpoczęcie kampanii KO. Szefową sztabu Wioletta Paprocka
2023-04-17, 19:57- W porozumieniu z liderami Partii Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Platformy Obywatelskiej postanowiliśmy zaprezentować Wiolettę Paprocką jako szefową sztabu wyborczego KO - powiedział w poniedziałek w Białej Podlaskiej… Czytaj dalej »
„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
2023-04-17, 16:56Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. - W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju - zapowiadają… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia: jednej wspólnej listy opozycji nie będzie [Rozmowa dnia]
2023-04-05, 10:07- Moim zdaniem już dawno powinniśmy byli powiedzieć sobie, że zrobimy dobre dwie listy - co też będzie wymagało megawysiłku. Jak zrobimy te dwie listy, to ludzie będą mieli wybór, a nie będą zaganiani do jednej czy drugiej zagrody… Czytaj dalej »
Posłowie Zielonych i KO: Polacy są wykluczeni komunikacyjnie, a PiS nic z tym nie robi
2023-04-05, 06:53- Rząd powinien wspierać samorządy w walce z wykluczeniem komunikacyjnym Polaków. Tymczasem jest to niezrealizowana obietnica Prawa i Sprawiedliwości - mówili podczas konferencji prasowej przed dworcem PKS w Bydgoszczy Klaudia Jachira… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Bydgoszczy: W Polsce można umrzeć w kolejce do lekarza
2023-04-04, 21:00O potrzebie zmian m.in. w systemie edukacji i ochronie zdrowia mówił Szymon Hołownia na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Bydgoszczy. Lider Polski 2050 podkreślał, że w szkołach szczególnie ważna powinna być nauka języka angiel… Czytaj dalej »
Posłowie PiS: Program 500 plus istnieje od kilku lat i nie ma wpływu na inflację
2023-04-04, 19:30- Ostre podnoszenie stóp procentowych, jeszcze droższe kredyty czy wprowadzenie w Polsce euro to przepis na bezrobocie w Polsce - mówią zgodnie bydgoscy posłowie PiS Tomasz Latos i Piotr Król. Czytaj dalej »
Donald Tusk: Musimy stawiać na ludzi pracy. Politycy KO spotkali się w Toruniu
2023-04-04, 17:45- Musimy dzisiaj w Polsce przywrócić logikę - kto ciężko pracuje, powinien dobrze zarabiać - mówił Donald Tusk podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Czytaj dalej »
„Poważne państwo” – motto spotkania Zjednoczonej Prawicy z wyborcami w Toruniu
2023-04-03, 21:00Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z sympatykami. Z ewentualnymi wyborcami rozmawiali Krzysztof Szczucki i Kosma Złotowski. Czytaj dalej »
Donald Tusk w Chełmnie. PO inauguruje cykl #TuJestPrzyszłość w regionie [harmonogram]
2023-04-03, 12:00Platforma Obywatelska rozpoczęła w poniedziałek (3 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskiem cykl spotkań pod hasłem #TuJestPrzyszłość. Donald Tusk odwiedzi Gruczno i Chełmno, a inni parlamentarzyści PO w sumie kilkadziesiąt miejscowości… Czytaj dalej »