Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta.
Spośród 62 kandydatów listy w sześciu okręgach wyborczych otwierają: reprezentant Bydgoskiej Bramy Porozumienia, radny Rady Miasta Bogdan Dzakanowski, asystent Dombrowicza za czasów jego prezydentury w latach 2006-2010 Jerzy Woźniak, były szef klubu PO w Bydgoszczy Jerzy Boniecki, były wicedyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza Leszek Latosiński, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Reiter-Warczak i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Kowalska.
"Będziemy działać ponad partyjnymi podziałami, które dla wielu osób są męczące i niezrozumiałe. To jeden z punktów odróżniających nasz program wyborczy od innych komitetów. Proponujemy mieszkańcom porozumienie i realistyczny program" - powiedział podczas konwentu Konstanty Dombrowicz.
Przypomniał najważniejsze założenia programu komitetu, podkreślając, że miejsce zorganizowania sobotniego konwentu - największa bydgoska dzielnica Fordon - nie jest przypadkowe. "Tutejszym mieszkańcom należy się większa niż do tej pory troska o ich sprawy. Dlatego proponujemy, by w Fordonie powołano burmistrza" - podkreślił Dombrowicz.
Dombrowicz po raz pierwszy został prezydentem Bydgoszczy w 2002 r. jako kandydat Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego mającego poparcie PO. Na kolejną kadencję został wybrany w 2006 r. z ramienia swojego komitetu wyborczego.
Przed czterema laty bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór. Jako kandydat KKW Konstantego Dombrowicza Miasto dla Pokoleń przegrał w drugiej turze wyborów z wojewodą kujawsko-pomorskim Rafałem Bruskim (PO).
W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy oraz Małgorzata Stawicka z KWW Małgorzaty Stawickiej. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Stan transportu publicznego i dostęp do żłobków – Lewica w Bydgoszczy przedstawiła pomysły
2024-03-27, 21:33- Trzeba wskrzesić transport publiczny w regionie - przekonywała Karolina Kozłowska. Kandydatka bydgoskiej Lewicy do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego mówiła na konferencji prasowej o potrzebie budowy linii tramwajowej, która… Czytaj dalej »
PiS we Włocławku podkreśla znaczenie bezpieczeństwa. Krzysztof Kukucki walczy z ulotkami
2024-03-27, 20:48We Włocławku obradowała wyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Partia wystawia w mieście pełne listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, oraz własnego kandydata na urząd prezydenta. Sprawę anonimowych ulotek poruszyli… Czytaj dalej »
Paweł Gulewski chce zmieniać wygląd Torunia. Inni kandydaci skupiali się m.in. na gospodarce
2024-03-27, 20:05Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski zapowiedział utworzenie biura estetyki projektów miejskich. Spotkania zorganizowały również inne komitety. Czytaj dalej »
Czechy: Kontrwywiad ujawnił rosyjską sieć, mającą wpływać na wybory do PE
2024-03-27, 19:24Czeski kontrwywiad cywilny, Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS), ujawnił zorganizowaną przez Rosjan sieć, która próbowała wpływać na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według czeskich mediów, zdemaskowana siatka miała wpływać… Czytaj dalej »
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-03-27, 17:36W czwartek (28 marca) odbyła się w debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia. Czytaj dalej »
Darmowy autobus w dniu wyborów i dyskusja o nazwie ronda. O czym debatowali bydgoscy radni?
2024-03-27, 17:18Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy pojadą na wybory samorządowe autobusami miejskimi i tramwajami, będą mogli 7 kwietnia podróżować za darmo - tak zdecydowali radni na sesji Rady Miasta. Czytaj dalej »
Debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia!]
2024-03-27, 13:00W studiu Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia. Czytaj dalej »
UKW w Bydgoszczy zaprosiło kandydatów na prezydenta miasta. Debata na uczelni
2024-03-27, 07:00O przyszłości Bydgoszczy debatowali na UKW kandydaci na urząd prezydenta miasta: Maja Adamczyk z Europejskiej Lewicy, ubiegający się o reelekcję obecny prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski z Koalicji Obywatelskiej, Joanna Czerska-Thomas… Czytaj dalej »
Bartosz Kownacki o degradacji Inowrocławia. „Trzy spalarnie to antyreklama"
2024-03-26, 23:22Kandydat na prezydenta Inowrocławia poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki wyraził swój sprzeciw wobec budowy spalarni na terenie Inowrocławia. Czytaj dalej »
Wenderlich: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy jest godne, by stać się Muzeum Narodowym
2024-03-26, 20:00Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy przekształcone w Muzeum Narodowe byłoby wizytówką miasta, a zmiana rangi wpłynęłaby pozytywnie na promocję Bydgoszczy - uważa Jarosław Wenderlich, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wojew… Czytaj dalej »