Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta.
Spośród 62 kandydatów listy w sześciu okręgach wyborczych otwierają: reprezentant Bydgoskiej Bramy Porozumienia, radny Rady Miasta Bogdan Dzakanowski, asystent Dombrowicza za czasów jego prezydentury w latach 2006-2010 Jerzy Woźniak, były szef klubu PO w Bydgoszczy Jerzy Boniecki, były wicedyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza Leszek Latosiński, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Reiter-Warczak i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Kowalska.
"Będziemy działać ponad partyjnymi podziałami, które dla wielu osób są męczące i niezrozumiałe. To jeden z punktów odróżniających nasz program wyborczy od innych komitetów. Proponujemy mieszkańcom porozumienie i realistyczny program" - powiedział podczas konwentu Konstanty Dombrowicz.
Przypomniał najważniejsze założenia programu komitetu, podkreślając, że miejsce zorganizowania sobotniego konwentu - największa bydgoska dzielnica Fordon - nie jest przypadkowe. "Tutejszym mieszkańcom należy się większa niż do tej pory troska o ich sprawy. Dlatego proponujemy, by w Fordonie powołano burmistrza" - podkreślił Dombrowicz.
Dombrowicz po raz pierwszy został prezydentem Bydgoszczy w 2002 r. jako kandydat Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego mającego poparcie PO. Na kolejną kadencję został wybrany w 2006 r. z ramienia swojego komitetu wyborczego.
Przed czterema laty bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór. Jako kandydat KKW Konstantego Dombrowicza Miasto dla Pokoleń przegrał w drugiej turze wyborów z wojewodą kujawsko-pomorskim Rafałem Bruskim (PO).
W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy oraz Małgorzata Stawicka z KWW Małgorzaty Stawickiej. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Musimy budować zaufanie i wiarygodność
2019-07-07, 14:52- W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem - powiedział… Czytaj dalej »
SLD proponuje pierwszych kandydatów na koalicyjną listę w jesiennych wyborach
2019-07-05, 11:10- Start w koalicji to dla nas aktualnie najlepsze rozwiązanie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Ireneusz Nitkiewicz - szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »
Kto w regionie wpłacił na partyjne fundusze wyborcze? Znamy nazwiska i stawki!
2019-07-04, 16:29Prasa bydgoska informowała ostatnio, o niektórych wpłatach na rzecz funduszu wyborczego w ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Zwróciliśmy się więc do Krajowego Biura Wyborczego z prośbą, o udostępnienie listy wkładów do puli funduszu… Czytaj dalej »
Dr Sławomir Sadowski: Tworzenie bloków to jedyna nadzieja dla opozycji
2019-06-25, 11:00- Jeśli opozycja stworzy jeden, wielki komitet wyborczy, nie ma szans na pokonanie rządzącej partii - uważa dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. - Szansą jest powołanie kilku bloków. Na razie najsilniejszy jest… Czytaj dalej »
Grzegorz Schetyna chce szerokiej koalicji przed wyborami parlamentarnymi
2019-06-18, 17:27Jestem zwolennikiem szerokiej koalicji na wybory parlamentarne, spójnej programowo i jeszcze lepszej niż w wyborach europejskich - powiedział w Kruszynie koło Włocławka lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Poinformował… Czytaj dalej »
Szersze uprawnienia dla samorządów? To strategia przed wyborami - uważa prof. Janusz Golinowski
2019-06-14, 10:55Pomysłu, aby dać samorządom szerokie uprawnienia nie należy traktować poważnie. - To droga do landyzacji kraju - tak postulaty samorządowców związanych z opozycją komentował w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Janusz Golinowski… Czytaj dalej »
Poseł Kłopotek: Popełniliśmy błąd, wchodząc do Koalicji Europejskiej
2019-06-13, 10:37- Coraz więcej osób twierdzi, że Polskie Stronnictwo Ludowe powinno iść do wyborów jesiennych samodzielnie - mówił poseł Eugeniusz Kłopotek, gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
52 protesty w związku z Eurowyborami. Jeden z okręgu kujawsko-pomorskiego
2019-06-11, 22:00Do wtorku po południu do Sądu Najwyższego wpłynęły 52 protesty przeciwko ważności wyborów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych 26 maja br. - poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego. Czytaj dalej »
Im bliżej wyborów, tym na scenie politycznej będzie ciekawiej
2019-06-10, 10:57Dr Paweł Machalski, politolog, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że dla rozwoju polskiej sceny politycznej decydujące będą zbliżające się wakacje. Czytaj dalej »
Władze PO i Nowoczesnej za połączeniem klubów i budową bloku na wybory parlamentarne
2019-06-08, 15:05Do budowy „jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne” wezwały zgromadzone w sobotę w Warszawie na wspólnym posiedzeniu rady krajowe obu ugrupowań, podjęto też decyzję o połączeniu obu klubów parlamen… Czytaj dalej »