Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą "odpartyjnić samorząd".
Piotr Cyprys, szef stowarzyszenia mówi, że głosowania niektórych radnych miejskich i wojewódzkich są polityczne, szkodzące Bydgoszczy. Jak podkreśla kandydatura stowarzyszenia to apolityczna alternatywa.
- Patrząc na to, co dzieję się w kręgach politycznych uważamy, że skończył się już czas partyjnych gospodarzy. Wiemy, że nie będzie łatwo, bo nie posiadamy politycznego zaplecza. W naszym gronie są za to kreatywni i odpowiedzialni bydgoszczanie - mówił Piotr Cyprys.
Dodał, że inicjatywa stowarzyszenia jest otwarta na wszystkie środowiska, które chcą służyć dobrze rozumianym interesom Bydgoszczy i dla których dobro miasta jest celem
nadrzędnym.
Cyprys ma nadzieję, że konferencja Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska rozpocznie szerszy dialog na temat spraw miejskich.
Zobacz także
W Toruniu konwencja komitetu Czas Mieszkańców
2014-10-27, 18:36Wyludniające się miasto i zadłużenie Torunia - tymi problemami chce zająć się Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »
Proces w trybie wyborczym we Włocławku?
2014-10-27, 17:38We Włocławku prawdopodobnie dojdzie do pierwszego procesu w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Andrzej Wiśniewski kandydat na prezydenta Grudziądza uważa, że został pomówiony
2014-10-27, 17:23Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza zawiadomił policję o możliwości popełnieniu przestępstwa. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Toruniu
2014-10-27, 17:11Przewodniczący SLD Leszek Miller przyjechał do Torunia poprzeć kandydatów Sojuszu do rady miasta i sejmiku. Czytaj dalej »
PO zapowiada walkę z bezrobociem w Kujawsko-Pomorskiem
2014-10-27, 09:07Walkę z bezrobociem, program mający zwiększyć liczbę osób z wykształceniem wyższym oraz powiązanie całego regionu kujawsko-pomorskiego z drogą S-5 zapowiedział w niedzielę marszałek województwa Piotr Całbecki podczas konwencji… Czytaj dalej »
Powiatowa Konwencja PiS w Inowrocławiu
2014-10-27, 08:32'Czas na zmiany' - z takim hasłem do wyborów idzie Prawo i Sprawiedliwość w Inowrocławiu i powiecie inowrocławskim. Program wyborczy i osoby odpowiedzialne za jego realizację przedstawiono podczas niedzielnej (26.10) Konwencji w In… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PiS we Włocławku
2014-10-27, 08:1326 października obradowała we Włocławku konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaprezentowała włocławskich kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, do rady miasta oraz kandydata na prezydenta Włocław… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Samoobrony
2014-10-26, 16:17- Chcemy dbać o prawa rolników, a młodym stworzyć odpowiednie warunki, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy - przekonywał w Toruniu podczas konwencji wyborczej Samoobrony, przewodniczący partii Lech Kuropa… Czytaj dalej »
Regionalna konwencja wyborcza PO w Toruniu
2014-10-26, 14:11Rozwój województwa kujawsko-pomorskiego, wspieranie szkolnictwa wyższego i przedsiębiorców - to część programu wyborczego kujawsko-pomorskiej Platformy Obywatelskiej, który zaprezentowano podczas regionalnej konwencji tej partii w… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Chcemy powrotu do normalności
2014-10-26, 10:26- Wyjdźmy z cienia i wróćmy do normalności - nawoływał w Bydgoszczy Janusz Korwin - Mikke. Prezes Nowej Prawicy był obecny na sobotniej konwencji wyborczej w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »