Prezydencki zakład o frekwencję
Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Dotychczas rywalizujące ze sobą największe miasta województwa kujawsko-pomorskiego postanowiły wykorzystać współzawodnictwo w dobrej sprawie – zmobilizowania mieszkańców regionu do licznego stawienia się 25 maja w lokalach wyborczych.
Stawka jest wysoka: miasto z niższą frekwencją wyborczą na jedną dobę ubierze swój symbol (Łuczniczkę lub Kopernika) w koszulkę miasta z wyższą frekwencją! W barwy sąsiedniego miasta pomnik zostanie przybrany po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Teraz wszystko w rękach mieszkańców – kto będzie lepszy?
- Wierzę, że Bydgoszczanie nie zawiodą i w tej niecodziennej rywalizacji okażemy się lepsi jako miasto. Z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja nie jest wysoka – tym bardziej warto więc zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu. Jest o co walczyć bowiem bezcenny będzie widok Kopernika w koszulce z logo Bydgoszczy - mówi Prezydent Rafał Bruski.
- Cieszę się, że Toruń i Bydgoszcz walczą o wspólny cel - przedstawicieli całego regionu w kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego - mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski. - I choć w tej rywalizacji nie ma przegranych, to jestem pewien że torunianie nie zawiodą swojego miasta (oraz Kopernika) i obronią się wysoką liczbą głosujących. Wszyscy w regionie rozumiemy prestiżową stawkę tego zakładu.
Zobacz także
Włocławek: Marek Wojtkowski rozczarowany decyzją kontrkandydata. PiS zadowolone z wyników
2024-04-07, 22:58W skali kraju wynik Lewicy nie jest rewelacyjny, ale wydaje się, że we Włocławku kandydat właśnie tego ugrupowania ma szansę na podjęcie rywalizacji z urzędującym prezydentem, Markiem Wojtkowskim. O fotel w Urzędzie Miasta walczy… Czytaj dalej »
Bydgoszcz: Radość w sztabach Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy [zdjęcia, relacje]
2024-04-07, 22:22Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w niedzielę wieczorem w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Gdy pojawiły się pierwsze szacunkowe wyniki, były brawa i okrzyki radości. Dobre nastroje panowały także w sztabie Bydgoskiej… Czytaj dalej »
Wybory do sejmików: w Kujawsko-Pomorskiem wygrywa KO, w całym kraju - PiS
2024-04-07, 21:13O godz. 21.00 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Od godz. 7.00 wybierano blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich i prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czytaj dalej »
PKW: frekwencja w wyborach samorządowych do godz. 17:00 wyniosła 39,43 procent
2024-04-07, 19:11Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane dotyczące frekwencji w wyborach samorządowych do godz. 17:00. Jest niższa, niż w analogicznym czasie w poprzednich wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
W szpitalach także można zagłosować! Komisja sama dowozi urnę do wyborców
2024-04-07, 19:07Choroba i pobyt w szpitalu nie muszą wykluczać z głosowania. Komisje wyborcze funkcjonują także w lecznicach. Czytaj dalej »
Głosowanie w regionie bez incydentów. „Zainteresowanie w październiku było większe”
2024-04-07, 16:12Wybory w regionie odbywają się spokojnie i bez zakłóceń. - To jest obywatelska powinność. Nie chcę mieć potem pretensji do siebie, że rządzi nie ten, który bym chciał, by rządził - mówią głosujący. Czytaj dalej »
„Od nas zależy, co będzie się działo w gminie”. Mieszkańcy o głosowaniu w wyborach [sondy z regionu]
2024-04-07, 14:21Głosować warto nie tylko w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich, ale także w samorządowych - przekonują mieszkańcy Pomorza i Kujaw. Czytaj dalej »
Wyborcze liczby w województwie. Od czego zależy liczba samorządowców, ilu ich wybieramy?
2024-04-07, 11:46Trwa głosowanie w wyborach samorządowe. Na Pomorzu i Kujawach wybierzemy ponad 2,5 tys. radnych oraz 144 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czytaj dalej »
„Wieczór Wyborczy" w Polskim Radiu PiK. W studiu politolodzy, w sztabach nasi reporterzy
2024-04-06, 22:01Zapraszamy na „Wieczór wyborczy' w Polskim Radiu PiK - w niedzielę (7 kwietnia) w godz. 21.00-22.00. Czytaj dalej »
Gdzie i jak głosować? Ważny dowód tożsamości i poprawnie skreślona kratka to podstawa
2024-04-06, 15:49W niedzielę 7 kwietnia odbywają się wybory samorządowe. Wybierzemy wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a także radnych: gminy, powiatu i województwa. W województwie kujawsko-pomorskim o głosy mieszkańców walczy ponad 10 tys… Czytaj dalej »