Jan Vincent-Rostowski o telewizyjnym spocie nt. 10-lecia w UE
- Musieliśmy wydać pieniądze na promocję Unii Europejskiej, a telewizyjny spot to najlepsza forma takiej promocji. Zarzuty jakoby był to wydatek nieobowiązkowy są chybione - tak skomentował zbliżający się proces w trybie wyborczym goszczący we Włocławku były minister finansów, kandydat do PE Jan Vincent-Rostowski.
Produkcja spotu telewizyjnego ,,10 lat w Unii Europejskiej" kosztowała około mln złotych. Jego emisja w telewizji to kolejnych 6 mln.
Marek Migalski - kandydat na europosła z listy ,,Polski Razem Jarosława Gowina", pozwał w trybie wyborczym Rostowskiego i żąda, by ten zaprzestał rozpowszechniania rzekomo nieprawdziwych wiadomości, jakoby Unia nakazywała przeznaczać tak duże kwoty na promocję w Polsce.
- Musieliśmy wydać te pieniądze - stwierdził we Włocławku Jan Vincent-Rostowski - lider kujawsko-pomorskiej listy Platformy Wyborczej.
- Gdyby te pieniądze nie zostały wydane na telewizyjny spot, to musiałyby być wydane na inną promocję środków unijnych. Forma spotu to jedna z najlepszych form promocji. Dużo lepsza niż rozdawanie gadżetów, a wymóg promocji istnieje. Tu nie ma żadnej wątpliwości i to potwierdzam i potwierdzać będę - podkreślał Jan Vincent-Rostowski
- W poniedziałek spotkamy się w Warszawie w sądzie i to sąd zdecyduje kto mówi prawdę - zakończył były minister finansów.
We Włocławku Jan Vincent-Rostowski spacerował ulicami miasta i rozdawał przechodniom materiały wyborcze. Później pojechał na spotkanie z mieszkańcami Kowala.
Zobacz także
Konfederacja w Bydgoszczy: płacenie podatków w Polsce jest jak spacer po polu minowym
2023-09-15, 21:05Niższe i prostsze podatki - to jeden z głównych postulatów wyborczych Konfederacji. Pułapki i absurdy obecnego systemu podatkowego wyliczali na konferencji przed jednym z bydgoskich Urzędów Skarbowych kandydujący do Sejmu: ekonomistka… Czytaj dalej »
Wybory parlamentarne 2023: numery list i zasady głosowania
2023-09-15, 19:2115 października odbędą się wybory parlamentarne pod nadzorem Państwowej Komisji Wyborczej. Wylosowano numery list dla komitetów. Co warto zapamiętać, zanim wybierzemy się do urn wyborczych? Czytaj dalej »
W PKW wylosowano numery list komitetów wyborczych
2023-09-15, 18:111 dla Bezpartyjnych Samorządowców, 2 dla Trzeciej Drogi, 3 dla Nowej Lewicy, 4 dla PiS, 5 dla Konfederacji, 6 dla Koalicji Obywatelskiej - to numery list wyborczych wylosowane w siedzibie PKW dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią… Czytaj dalej »
Lewica w Toruniu: domagamy się dymisji szefa MSZ, dwie afery zagrażają bezpieczeństwu Polski
2023-09-15, 17:07Lewicobus z posłami Nowej Lewicy na pokładzie podróżuje po regionie. Jeden z przystanków był w Toruniu. Lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń zwracał uwagę na dramatyczną - jak mówił - sytuację w kraju i dwie wielkie afery… Czytaj dalej »
Marcin Wroński: władze Unii Europejskiej grają na rzecz opozycji [Rozmowa dnia]
2023-09-15, 09:53- Główny powód, jakim kierować się będzie Unia Europejska przy rozważaniu sprawy ukraińskiego zboża, nie jest niestety merytoryczny, tylko polityczny - uważa Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR i kandydat PiS na… Czytaj dalej »
Postawienie na zieloną energię i wsparcie przy budowie mieszkań. Postulaty Polski 2050
2023-09-14, 17:08Działacze Polski 2050 Szymona Hołowni, kandydaci do Sejmu przedstawili w Toruniu program gospodarczy. Jednym z pomysłów na pobudzenie polskiej gospodarki są inwestycje w zieloną energię. Czytaj dalej »
„Minister spraw bydgoskich”. Łukasz Schreiber inauguruje swoją kampanię wyborczą
2023-09-14, 14:45- Ta kampania jest niezwykle ważna; zdecyduje, jak ma wyglądać Polska przez kolejne cztery lata, czy to będzie czas dalszego dynamicznego rozwoju - podkreślił w czwartek w Bydgoszczy minister w KPRM Łukasz Schreiber, który oficjalnie… Czytaj dalej »
Lewica w Grudziądzu: PiS wycina lasy, a my dajemy miastu w prezencie dwie lipy
2023-09-14, 13:49Lewicobus odwiedził w czwartek Grudziądz. Politycy Nowej Lewicy skrytykowali rządzących, że wycinają za dużo drzew nie dbając o przyrodę i sami posadzili dwie lipy. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki w Nakle: Mieszkańcy mogą być dumni z nowego stadionu i innych inwestycji
2023-09-14, 12:07Wartość inwestycji w powiecie nakielskim współfinansowanych z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” wyniosła ponad 800 milionów złotych. Mówił o nich na konferencji prasowej w Nakle nad Notecią poseł Prawa… Czytaj dalej »
Wsparcie dla PO w Grudziądzu. Nowa Generacja otworzyła tutaj swoje koło
2023-09-14, 11:01Chcą pomóc Koalicji Obywatelskiej wygrać wybory - Stowarzyszenie Nowa Generacja rozpoczęło swoją działalność w Grudziądzu. Czytaj dalej »