Wybory wójta gminy Raciążek. Maciej Malinowski zwycięzcą drugiej tury
Gmina Raciążek ma nowego wójta. W niedzielę odbyła się tam druga tura przedterminowych wyborów. Zwyciężył Maciej Malinowski. To już wiadomość oficjalna, potwierdzona przez włocławską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego.
Nowy wójt wybrany
Maciej Malinowski zdobył 647 ważnie oddanych głosów. Jego konkurent, miejscowy radny Krzysztof Sadowski - 512. Frekwencja w drugiej turze wyborów była minimalnie wyższa niż w pierwszym głosowaniu i wyniosła niecałe 48 procent.
Premier zarządził przedterminowe wybory w Raciążku po śmierci poprzedniego wójta, Piotra Zabłockiego.
Nowy gospodarz gminy ma 39 lat. To inżynier budownictwa. Jest zastępcą dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim.
Zgodnie z procedurą wynik wyborów będzie teraz bez zbędnej zwłoki opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po publikacji w ciągu dwóch tygodni zbierze się Rada Gminy Raciążek i przyjmie uroczyste ślubowanie nowego wójta. Po złożeniu ślubowania Maciej Malinowski oficjalnie obejmie urząd wójta gminy Raciążek.
Problemy gminy
W rozmowie z naszym reportem wójt-elekt mówił o problemach, które podczas kampanii wyborczej zgłaszali mu mieszkańcy. To między innymi zarośnięte pobocza przy gminnych drogach.
- Tak naprawdę w każdym sołectwie te problemy były przytaczane. Po objęciu stanowiska na pewno będziemy tutaj rozmawiali, w jaki sposób ten wizerunek gminy poprawić i myślę, że wspólnie tutaj z pracownikami uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie - wskazuje Maciej Malinowski.
W swoim programie wyborczym wskazał na konieczność wykonania inwestycji drogowych. Chce też postawić na rozwój turystyki, między innymi przez uruchomienie weekendowego przewodnika. Celem jest również reaktywacja Dni Młodości.
- W tym roku już na pewno tej imprezy nie zorganizujemy, ponieważ czas na to nie pozwoli. Do takiej imprezy trzeba się przygotować, ale liczę na to, że we współpracy z aktywnymi mieszkańcami, którzy też oferowali się do współpracy, że chcieliby przywrócić tą imprezę, uda nam się ją zrobić i zorganizować w przyszłym roku - dodaje.
Zobacz także
Joanna Gawłowska w drugiej turze wygrała wybory na wójta gminy Baruchowo
2024-09-09, 09:18Gawłowska zdobyła 58,01 procent głosów. Nowa wójt ma 48 lat, przez ostatnie 15 lat pracowała w Urzędzie Gminy, startowała jako kandydatka bezpartyjna. Czytaj dalej »
Prezydent: Gdy ktoś próbuje odebrać nam religię, odbiera nam ważną część polskości
2024-09-01, 14:21Nie wolno nam odebrać religii, która jest niezbywalną część polskości. Dobrze, że rolnicy o tym pamiętają - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen wystartuje w wyborach na prezydenta. Konfederacja wybrała swojego kandydata
2024-08-20, 17:54Sławomir Mentzen będzie ubiegał się o fotel prezydenta. Lider Konfederacji został wybrany przez partię jako oficjalny kandydat na urząd. Do wyborów prezydenckich dojdzie w przyszłym roku. Czytaj dalej »
Premier Tusk: Nie zamierzam kandydować na prezydenta. Wspólna kandydatura jeszcze przed świętami
2024-08-16, 11:56Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że nie zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Poinformował, że wspólna kandydatura KO lub całej koalicji 15 października w tych wyborach powinna zostać ogłoszona przez Bożym Narodzeniem… Czytaj dalej »
W Baruchowie znów pojawią się urny wyborcze. Mieszkańcy wybiorą wójta
2024-08-05, 20:42Siedmioro kandydatów wystartuje w wyborach wójta podwłoclawskiej gminy Baruchowo 25 sierpnia. Głosowanie jest konieczne, bo wójt, który został wyłoniony w niedawnych wyborach samorządowych, zrezygnował ze stanowiska z powodów o… Czytaj dalej »
Kamala Harris, znana z przecierania szlaków, możliwą kandydatką na prezydenta USA
2024-07-22, 17:30Od początku kariery w prokuraturze okręgowej w San Francisco po sprawowaną obecnie wiceprezydenturę, Kamala Harris wielokrotnie przecierała nowe szlaki jako osoba czarnoskóra i kobieta indyjskiego pochodzenia. Wciąż pozostaje jednak… Czytaj dalej »
Stanisław Pawlak senatorem! Po wyborach uzupełniających w okręgu włocławskim
2024-07-22, 05:53Kandydat Paktu Senackiego Stanisław Pawlak wygrał wybory uzupełniające do Senatu w okręgu włocławskim. Poparło go 46,3 proc. głosujących. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające do Senatu we Włocławku: Stanisław Pawlak spokojny o wynik
2024-07-21, 22:09Zakończyło się głosowanie w uzupełniających wyborach do Senatu we Włocławku i okolicach. - Z danych, które spływają z komisji wyborczych wynika, że powyżej 50 procent wyborców oddało głos na mnie - mówi Stanisław Pawlak… Czytaj dalej »
Biden nie rezygnuje. Zapowiada, że pokona Donalda Trumpa przy urnie wyborczej
2024-07-19, 22:26- Amerykanie zobaczyli w czwartek tego samego Donalda Trumpa, którego odrzucili cztery lata temu; pokonam go przy urnie wyborczej - powiedział prezydent USA Joe Biden, komentując wystąpienie swojego rywala w ostatnim dniu konwencji wyborczej… Czytaj dalej »
Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego
2024-07-19, 18:30O głosowanie w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu, mimo niesprzyjających frekwencji wakacji, apelowali we Włocławku przedstawiciele PiS. Kandydata zgłoszonego przez Komitet Prawi i Skuteczni wieloletniego radnego Jarosława… Czytaj dalej »