Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy.
Komitety zgłaszają się aby zarejestrować listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.
W Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy w poniedziałek przed południem stawili się przedstawiciele Polski Razem Jarosława Gowina.
Po południu w Okręgowej Komisji Wyborczej zjawili się przedstawiciele koalicji Europa Plus Twój Ruch na czele z Januszem Palikotem oraz "jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście - Kazimierą Szczuką.
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego i kierownictwo koalicji Europa Plus Twój Ruch w ciągu najbliższych tygodni odwiedzą wszystkie gminy w Polsce - zapowiedział Janusz Palikot w poniedziałek w Bydgoszczy, gdzie rejestrowano listę koalicji z okręgu kujawsko-pomorskiego.
"Już zrobiliśmy 320 spotkań, odwiedziliśmy wszystkie powiaty. Teraz rozpoczynamy drugą fazę - 2300 spotkań we wszystkich gminach, mniej więcej do 5 maja" - podkreślił Palikot.
Jak dodał, w spotkaniach będzie uczestniczyć 130 kandydatów w eurowyborach oraz kierownictwo koalicji.
W okręgu kujawsko-pomorskim koalicja Europa Plus Twój Ruch zebrała 12,5 tys. głosów poparcia.
"Zbierało się nieźle. Ludzie są już w ogóle nieco zniechęceni do polityki, ale dobrze reagują na zmiany. Miałam naprawdę miłe spotkania, zwłaszcza z kobietami, ale nie tylko. Myślę, że Kujawsko-Pomorskie, jeśli ma problem, to z tym, że jest niedoceniane w Warszawie i Brukseli. Musi być lepszy lobbing na rzecz regionu. To jest piękny i rozwojowy kawałek Polski, a ciągle za mało doceniony" - powiedziała liderka listy w okręgu kujawsko-pomorskim Kazimiera Szczuka.
Palikot zaznaczył, że koalicja Europa Plus Twój Ruch w piątek zarejestrowała pierwszą listę w Wielkopolsce, w poniedziałek rejestruje w 11 okręgach, a chce zarejestrować listy we wszystkich 13 okręgach w Polsce.
"Zebraliśmy 250 tys. podpisów. Gdyby tylko zagłosowały te osoby, które się podpisały na listach i nikt więcej, to mamy już z 7-8 proc. poparcia przy frekwencji na poziomie 25 proc. To jest naprawdę imponujący wynik" - mówił Palikot.
Listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w okręgu kujawsko-pomorskim otwiera Kazimiera Szuka, która jest krytyczką literacką i działaczką feministyczną. Drugie miejsce przypadło bydgoskiemu posłowi Łukaszowi Krupie, a listę zamyka toruński poseł Maciej Wydrzyński. (PAP)
Zobacz także
Premier Morawiecki: „Do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy”
2023-06-11, 23:21- Nigdy w 1000-letniej historii Polska nie była tak bliska poziomu najbogatszych krajów. Nie dajmy się zepchnąć z tej drogi - mówił Morawiecki na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami w Łochowie. - Polska ma być najlepszym miejscem… Czytaj dalej »
Poseł Kwiatkowski: Szykuje się lato z wysoką temperaturą życia politycznego
2023-06-05, 18:29- Po niedzielnym marszu w Warszawie widać, że jest jedna główna siła opozycyjna - powiedział na konferencji w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski z koła Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »
Radni PiS o inwestycjach rządowych w Bydgoszczy. „Takiego wsparcia dotąd nie było”
2023-06-04, 17:54Inwestycje w zdrowie, kulturę, drogi i rodzinę. Radni Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy przedstawili w niedzielę inwestycje, jakie w mieście wspiera rząd i działania, jakie podejmuje wobec Polaków. Czytaj dalej »
Nieskazitelny z charakteru, nie za młody, nie za stary. Ławnik sądowy poszukiwany!
2023-05-29, 18:29W Kujawsko-Pomorskiem rozpoczyna się nabór kandydatów na ławników sądowych. Kadencja obecnych ławników upływa wraz z końcem 2023 roku, rady gmin muszą więc wybrać nowy skład na kadencję 2024-2027. W Bydgoszczy Rada Miasta powinna… Czytaj dalej »
Jarosław Wojtas: opozycja musi przedstawić pomysły, które pobudzą wyborców [Rozmowa dnia]
2023-05-29, 09:13- Pomysły natychmiastowego wprowadzenia programu 800 Plus czy podniesienia kwoty wolnej od podatku, zgłaszane przez opozycję, są elementem przedwyborczej licytacji - tak twierdzi dr Jarosław Wojtas, politolog z Uniwersytetu WSB Merito… Czytaj dalej »
Media: Erdogan wygrywa wybory w Turcji zdobywając ponad 50 proc. głosów
2023-05-28, 18:39Obecny szef państwa Recep Tayyip Erdogan zwyciężył w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Turcji, zdobywając 52 proc. głosów - wynika z rezultatów opublikowanych przez agencje Anatolia i ANKA po otwarciu 99 proc. urn… Czytaj dalej »
Polska 2050 o nowoczesnych samorządach i ich udziale w ochronie zdrowia
2023-05-25, 18:56Działacze Polski 2050 Szymona Hołowni przedstawili w Toruniu postulaty, które mają poprawić funkcjonowanie samorządów. To między innymi zwiększenie udziałów z podatku PIT. Czytaj dalej »
Suwerenna Polska o obronie wolności, złotówki i gotówki. Spotkanie w Toruniu
2023-05-21, 15:58Politycy Suwerennej Polski przedstawili w Toruniu swoje postulaty. - Zawsze stawialiśmy na rodzinę, na uczciwą i rozwijającą się Polskę - powiedział poseł Mariusz Kałużny. Czytaj dalej »
O lekach za 5 złotych i waloryzacji świadczeń socjalnych. Posłowie Lewicy Razem w regionie
2023-05-18, 14:30Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław, Świecie, Chełmno i Lipno - to miasta, które znalazły się w planie wizyty posłów Klubu Parlamentarnego Lewica Razem w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Turcja: mieszkańcy Stambułu: wszyscy żyją wyborami, panuje napięcie, boimy się zamieszek
2023-05-12, 08:36Największą metropolię Turcji pokrywają wyborcze plakaty, nad Bosforem powiewają wyborcze proporce; dominują wizerunki dwóch najpoważniejszych kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta - obecnego lidera państwa Recepa Tayyipa Erdogana… Czytaj dalej »