Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy.
Komitety zgłaszają się aby zarejestrować listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.
W Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy w poniedziałek przed południem stawili się przedstawiciele Polski Razem Jarosława Gowina.
Po południu w Okręgowej Komisji Wyborczej zjawili się przedstawiciele koalicji Europa Plus Twój Ruch na czele z Januszem Palikotem oraz "jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście - Kazimierą Szczuką.
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego i kierownictwo koalicji Europa Plus Twój Ruch w ciągu najbliższych tygodni odwiedzą wszystkie gminy w Polsce - zapowiedział Janusz Palikot w poniedziałek w Bydgoszczy, gdzie rejestrowano listę koalicji z okręgu kujawsko-pomorskiego.
"Już zrobiliśmy 320 spotkań, odwiedziliśmy wszystkie powiaty. Teraz rozpoczynamy drugą fazę - 2300 spotkań we wszystkich gminach, mniej więcej do 5 maja" - podkreślił Palikot.
Jak dodał, w spotkaniach będzie uczestniczyć 130 kandydatów w eurowyborach oraz kierownictwo koalicji.
W okręgu kujawsko-pomorskim koalicja Europa Plus Twój Ruch zebrała 12,5 tys. głosów poparcia.
"Zbierało się nieźle. Ludzie są już w ogóle nieco zniechęceni do polityki, ale dobrze reagują na zmiany. Miałam naprawdę miłe spotkania, zwłaszcza z kobietami, ale nie tylko. Myślę, że Kujawsko-Pomorskie, jeśli ma problem, to z tym, że jest niedoceniane w Warszawie i Brukseli. Musi być lepszy lobbing na rzecz regionu. To jest piękny i rozwojowy kawałek Polski, a ciągle za mało doceniony" - powiedziała liderka listy w okręgu kujawsko-pomorskim Kazimiera Szczuka.
Palikot zaznaczył, że koalicja Europa Plus Twój Ruch w piątek zarejestrowała pierwszą listę w Wielkopolsce, w poniedziałek rejestruje w 11 okręgach, a chce zarejestrować listy we wszystkich 13 okręgach w Polsce.
"Zebraliśmy 250 tys. podpisów. Gdyby tylko zagłosowały te osoby, które się podpisały na listach i nikt więcej, to mamy już z 7-8 proc. poparcia przy frekwencji na poziomie 25 proc. To jest naprawdę imponujący wynik" - mówił Palikot.
Listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w okręgu kujawsko-pomorskim otwiera Kazimiera Szuka, która jest krytyczką literacką i działaczką feministyczną. Drugie miejsce przypadło bydgoskiemu posłowi Łukaszowi Krupie, a listę zamyka toruński poseł Maciej Wydrzyński. (PAP)
Zobacz także
Fajok chce zamknięcia dla samochodów części uliczek. Na rzecz ogródków gastronomicznych
2024-04-12, 20:40Na piątkowej (12 kwietnia) konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przypomniał swoje postulaty dotyczące rozwoju centrum miasta i przedstawił nowy pomysł w tej kwestii. Czytaj dalej »
Ogrzewanie mieszkań z pomocą wód geotermalnych? Kukucki o odwiercie badawczym
2024-04-12, 19:29Kandydat na prezydenta Włocławka, Krzysztof Kukucki, deklaruje, że po zwycięstwie w wyborach zbada przydatność włocławskich wód geotermalnych do wykorzystania przemysłowego. Czytaj dalej »
Zaleski: w kolejnej kadencji wybudujemy ponad 1000 mieszkań komunalnych i społecznych
2024-04-12, 17:47Ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiedział, że przygotowywane są trzy kolejne lokalizacje pod budownictwo komunalne, społeczne. Podkreślił, że z kandydatem KO Pawłem Gulewskim różnią ich „detale… Czytaj dalej »
Na wyborach samorządowych skorzystają także... konie. Banery trafią do stajni
2024-04-12, 09:56Trzydzieści dni od dnia wyborów - tyle czasu mają sztaby na usunięcie reklam wyborczych. Wyjątek to nieliczne materiały związane z drugą turą wyborów prezydenckich. Na koniec banery trzeba jakoś zagospodarować lub zutylizować. Czytaj dalej »
Krzysztof Kukucki: Nie obiecywałem prezydentowi Włocławka, że nie wystartuję w wyborach
2024-04-11, 21:00Marek Wojtkowski twierdzi, że zawarł niepisane porozumienie z Krzysztofem Kukuckim. Wojtkowski i całe zaplecze KO mieli wspierać Kukuckiego w wyborach parlamentarnych, w których zdobył mandat senatora. Kukucki miał w zamian zadeklarować… Czytaj dalej »
Wojciech Piniewski o wykluczeniu i gorszym sorcie. Po oświadczeniu Arkadiusza Fajoka
2024-04-11, 19:26Wojciech Piniewski, kandydat na prezydenta Inowrocławia skrytykował ostatnie oświadczenie swojego kontrkandydata Arkadiusza Fajoka. Oświadczenie dotyczyło nieczystej, jego zdaniem, kampanii prowadzonej przez inowrocławskie struktury… Czytaj dalej »
Michał Zaleski: Będziemy pokazywać, jak pozytywnie zmienił się Toruń [Rozmowa Dnia]
2024-04-11, 08:59O swoich planach na przyszłość i o tym, czy jest zmęczony byciem prezydentem - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK ubiegający się o reelekcję w Toruniu Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok dementuje nieprawdziwe informacje, które krążą po Inowrocławiu
2024-04-10, 20:07Kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok wyraził swój sprzeciw wobec nieczystej kampanii, jaką jego zdaniem stosują niektórzy polityczni przeciwnicy, związani z Wojciechem Piniewskim. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
2024-04-10, 19:04Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej… Czytaj dalej »
Prezydent Marek Wojtkowski: Czuję się oszukany przez Krzysztofa Kukuckiego
2024-04-10, 18:10Rośnie temperatura politycznego sporu we Włocławku przed drugą turą wyborów. Dziś na konferencji prasowej w parku na Słodowie, ubiegający się o reelekcję Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej mówił, że czuje się oszukany… Czytaj dalej »