Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy.
Komitety zgłaszają się aby zarejestrować listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.
W Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy w poniedziałek przed południem stawili się przedstawiciele Polski Razem Jarosława Gowina.
Po południu w Okręgowej Komisji Wyborczej zjawili się przedstawiciele koalicji Europa Plus Twój Ruch na czele z Januszem Palikotem oraz "jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście - Kazimierą Szczuką.
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego i kierownictwo koalicji Europa Plus Twój Ruch w ciągu najbliższych tygodni odwiedzą wszystkie gminy w Polsce - zapowiedział Janusz Palikot w poniedziałek w Bydgoszczy, gdzie rejestrowano listę koalicji z okręgu kujawsko-pomorskiego.
"Już zrobiliśmy 320 spotkań, odwiedziliśmy wszystkie powiaty. Teraz rozpoczynamy drugą fazę - 2300 spotkań we wszystkich gminach, mniej więcej do 5 maja" - podkreślił Palikot.
Jak dodał, w spotkaniach będzie uczestniczyć 130 kandydatów w eurowyborach oraz kierownictwo koalicji.
W okręgu kujawsko-pomorskim koalicja Europa Plus Twój Ruch zebrała 12,5 tys. głosów poparcia.
"Zbierało się nieźle. Ludzie są już w ogóle nieco zniechęceni do polityki, ale dobrze reagują na zmiany. Miałam naprawdę miłe spotkania, zwłaszcza z kobietami, ale nie tylko. Myślę, że Kujawsko-Pomorskie, jeśli ma problem, to z tym, że jest niedoceniane w Warszawie i Brukseli. Musi być lepszy lobbing na rzecz regionu. To jest piękny i rozwojowy kawałek Polski, a ciągle za mało doceniony" - powiedziała liderka listy w okręgu kujawsko-pomorskim Kazimiera Szczuka.
Palikot zaznaczył, że koalicja Europa Plus Twój Ruch w piątek zarejestrowała pierwszą listę w Wielkopolsce, w poniedziałek rejestruje w 11 okręgach, a chce zarejestrować listy we wszystkich 13 okręgach w Polsce.
"Zebraliśmy 250 tys. podpisów. Gdyby tylko zagłosowały te osoby, które się podpisały na listach i nikt więcej, to mamy już z 7-8 proc. poparcia przy frekwencji na poziomie 25 proc. To jest naprawdę imponujący wynik" - mówił Palikot.
Listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w okręgu kujawsko-pomorskim otwiera Kazimiera Szuka, która jest krytyczką literacką i działaczką feministyczną. Drugie miejsce przypadło bydgoskiemu posłowi Łukaszowi Krupie, a listę zamyka toruński poseł Maciej Wydrzyński. (PAP)
Zobacz także
Kandydaci SLD Lewica Razem na radnych powiatu bydgoskiego
2014-10-03, 17:44Chcą zmniejszyć bezrobocie w powiecie bydgoskim i walczyć o poprawę jakości dróg. Czytaj dalej »
SLD i PO zaprezentowali kandydatów w wyborach samorządowych
2014-10-03, 16:37Mądrze, zdrowo, bezpiecznie, samorządnie - Z takim programem w wyborach do sejmiku województwa idą kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. PO stawia z kolei na rozwój infrastruktury. Czytaj dalej »
Jacek Kostrzewa kandydatem KNP na prezydenta Torunia
2014-10-02, 15:2364-letni Jacek Kostrzewa jest kandydatem na prezydenta Torunia z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Czytaj dalej »
Maciej Gawrysiak - kolejny kandydat na prezydenta Włocławka
2014-10-02, 14:15Ujawnił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. To Maciej Gawrysiak ze stowarzyszenie 'Włocławek ponad podziałami'. Czytaj dalej »
SLD i TR w Bydgoszczy wspólnie do wyborów samorządowych
2014-10-02, 13:55Nie zawiedziemy bydgoszczan jeśli na nas zagłosują - deklarują przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Twojego Ruchu z Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz przedstawił program dla seniorów
2014-10-01, 14:33Komitet Wyborczy Wyborców 'Porozumienie Dombrowicza' przedstawił kolejne punkty programu wyborczego. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki powalczy o reelekcję
2014-09-30, 16:58Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki powalczy o reelekcję. Oficjalnie zapowiedział, że wystartuje w wyborach samorządowych. W jego przypadku stawką jest trzecia z rzędu kadencja jako prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Włocławski ratusz dementuje informacje o planowanej prywatyzacji miejskich przychodni
2014-09-29, 17:43Planowana przez prezydenta Włocławka sprzedaż przychodni skupionych w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej pogorszy sytuację pacjentów - uważa Jarosław Chmielewski z PiS, kontrkandydat Andrzeja Pałuckiego w wyborach samorządowych. -… Czytaj dalej »
Bieńkowski opuszcza włocławską PO, Kuźniewicz wystartuje z listy Platformy
2014-09-29, 12:07Wiceprzewodniczący włocławskiej Platformy Obywatelskiej, Sławomir Bieńkowski zrezygnował z członkostwa w partii. To reakcja na start byłego zastępcy prezydenta miasta z listy PO. Jacek Kuźniewicz do niedawna był w SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci PO do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-09-28, 18:48Marszałek województwa oraz obecni i byli radni sejmiku znaleźli się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w sześciu okręgach wyborczych PO wystawi 66 kandydatów. Czytaj dalej »