Włocławek: Zarzuty dla 9 osób po zamienieniu wyników w wyborach prezydenckich
Dziewięć osób usłyszało zarzuty po zamienieniu wyników w II turze wyborów prezydenckich w komisji nr 4 w Wieńcu (woj. kujawsko-pomorskie). Przyczyną zamiany miały być błędy proceduralne.
W Obwodowej Komisji Wyborczej numer 4 w Wieńcu (woj. kujawsko-pomorskie) doszło w II turze wyborów prezydenckich do zamiany głosów oddanych na Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego. Ogłoszone wyniki mówiły o 466 głosach na Nawrockiego i 331 na Trzaskowskiego, a w rzeczywistości wynik było odwrotny.
Rzecznik prasowy włocławskiej prokuratury Arkadiusz Arkuszewski powiedział w środę, że przewodniczący komisji, jego zastępca i siedmiu członków usłyszało zarzuty niedopełnienia obowiązków. - Miało to polegać na niesporządzeniu ręcznego projektu protokołu głosowania oraz braku sprawdzenia przez odczytanie na głos danych z wydrukowanego przez operatora informatycznego protokołu i brakiem porównania z wynikami z ręcznie sporządzonym projektem protokołu - wyjaśnił.
Wskazał, że wszystkim dziewięciu osobom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
- Pięć osób się przyznało. Jedna osoba złożyła oświadczenie, że nie potrafi się odnieść do tego zarzutu, a trzy pozostałe osoby się nie przyznały. Wszyscy podejrzani składali wyjaśnienia - powiedział rzecznik włocławskiej prokuratury.
Kwalifikacja prawna wobec dziewięciu podejrzanych jest taka sama, ale przewodniczący i zastępca dodatkowo byli odpowiedzialni za przekazanie protokołu operatorowi informatycznemu.
Zobacz także
Joanna Rumińska kandydatką na burmistrza Brodnicy
2018-09-05, 20:52Rozwój infrastruktury sportowej, większa promocja miasta i jawność urzędu - zapowiada na początku kampanii wyborczej Joanna Rumińska, kandydatka na burmistrza Brodnicy z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham to Miasto. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta Grudziądza
2018-09-05, 19:51Maciej Glamowski kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Grudziadza. Miejski radny i lider Obywatelskiego Grudziądza ogłosił to oficjalnie na konferencji zorganizowanej na Górze Zamkowej. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie My Bydgoszczanie popiera Tomasza Latosa w walce o fotel prezydenta miasta
2018-09-05, 19:16Stowarzyszenie My Bydgoszczanie popiera Tomasza Latosa w walce o fotel prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Rafał Bruski chce po raz trzeci być prezydentem Bydgoszczy
2018-09-05, 17:54Rafał Bruski zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Prezydent Bydgoszczy przed dziennikarzami rozliczał się z wyborczych obietnic sprzed czterech lat. Przypomniał ulotkę ze swojej poprzedniej kampanii i hasło: 'Inni obiecują. Ja… Czytaj dalej »
Platforma Obywatelska we Włocławku ma dwóch kandydatów na prezydenta?
2018-09-05, 16:09Dwaj członkowie Platformy Obywatelskiej we Włocławku zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta tego miasta. Chęć kandydowania ogłosił Jacek Kuźniewicz, obecnie zawieszony w prawach członka PO. Oficjalne poparcie partii ma natomiast… Czytaj dalej »
O jawność wydatków publicznych apeluje Sławomir Mentzen - kandydat na prezydenta Torunia
2018-09-05, 14:34Toruń miasto jawności - to kolejne hasło w programie wyborczym Sławomira Mentzena z partii Wolność. Zdaniem kandydata na prezydenta Torunia, jawność wydatków publicznych to najlepsza metoda na zmniejszenie poziomu korupcji, nepotyzmu… Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski przypomniał rządowy program wspierania samorządów
2018-09-05, 13:09- Rząd przekaże gminom pieniądze bez względu na to, czy będzie tam po wyborach rządził burmistrz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, czy jakikolwiek inny. Natomiast ja gwarantuję, że najlepiej te środki wykorzystam - oświadczył… Czytaj dalej »
Michał Zaleski będzie się po raz piąty ubiegał się o prezydenturę w Toruniu
2018-09-05, 12:41Rządzący Toruniem od 2002 r. Michał Zaleski ogłosił w środę, że po raz piąty będzie ubiegał się o funkcję prezydenta miasta. 'Oferuję torunianom swoje doświadczenie, wysiłek i determinację' - powiedział Zaleski. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski w swojej wizji Bydgoszczy wypowiada wojnę "graficiarzom" i chuliganom
2018-09-05, 12:19Zdaniem Marcin Sypniewskiego, kandydata na prezydenta Bydgoszczy, który był gościem dzisiejszej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK, da się wygrać z 'graficiarzami' szpecącymi miasto. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin poparł kandydaturę Ireneusza Stachowiaka na prezydenta Inowrocławia
2018-09-04, 16:35Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Inowrocław. Podczas konferencji prasowej udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Ireneuszowi Stachowiakowi, spotkał się także z lokalnymi politykami, przedsiębiorcami i seniorami. Czytaj dalej »