Głosy policzone, a teraz czas na liczenie... pomyłek. Sąd Najwyższy przyjmuje wyborcze protesty
Rośnie liczba protestów wyborczych składanych do Sądu Najwyższego. W poniedziałek do około godz. 13:00 było ich 39. Chodzi m.in. o błędy w protokołach komisji wyborczych. Pomyłki zdarzyły się także w Kujawsko- Pomorskiem, ale, jak przekazało PR PiK biuro prasowe SN, w tych przypadkach protestu nie zarejestrowano.
Z całego kraju napływają zgłoszenia nieprawidłowości w protokołach obwodowych komisji wyborczych. Błąd polegał na omyłkowym przypisaniu wyniku Rafała Trzaskowskiego Karolowi Nawrockiemu. Jak ustalili reporterzy Onetu, w skali kraju Trzaskowski mógł stracić w ten sposób około pięciu tysięcy głosów - zatem i tak nie miałoby to wpływu ma ostateczne rozstrzygnięcie wyborcze.
Co ważne: nawet potwierdzona pomyłka komisji nie jest jednak podstawą do ponownego liczenia głosów. To jest możliwe jedynie po złożeniu protestu wyborczego do Sądu Najwyższego i takim właśnie rozstrzygnięciu sądowym.
W naszym regionie sprawa dotyczy jednej komisji wyborczej w Grudziądzu i jednej komisji obwodowej w gminie Brześć Kujawski.
Tymczasem biuro prasowe Sądu Najwyższego poinformowało naszą stację, że w związku z błędami w tych komisjach Sąd Najwyższy nie zarejestrował protestu wyborczego.
Nie jest to jednak informacja ostateczna, bo protesty wyborcze można składać do 16 czerwca.
Zobacz także
Priorytety Pauliny Wenderlich: drogi i komunikacja
2019-09-26, 17:30Budowa dróg w regionie, rozwój komunikacji kolejowej oraz wodnej będą priorytetem - taką obietnicę złożyła Paulina Wenderlich. Kandydatka do Sejmu z listy PiS w okręgu bydgoskim podkreśliła, że obecny rząd nadgania w tej sprawie… Czytaj dalej »
Alimenty ściągane jak podatki - taki jest pomysł Lewicy
2019-09-26, 16:17W Grudziądzu podpisano dzisiaj Pakt Dla Kobiet. Zrobił to Robert Kwiatkowski - „jedynka” Lewicy w okręgu 5, w wyborach parlamentarnych. Dokument zawiera 10 obietnic wyborczych. Czytaj dalej »
Małgorzata Kidawa-Błońska: musimy otaczać startupy opieką!
2019-09-26, 14:17O wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Czytaj dalej »
Platforma chciała wprowadzić transfery socjalne? Tak twierdzi Tadeusz Zwiefka
2019-09-26, 11:12Platforma Obywatelska wprowadziłaby transfery socjalne pod koniec ubiegłej kadencji, ale przeszkodziły w tym dyskusje o innych sprawach, takich jak afera taśmowa — mówił dziś w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Tadeusz Zwiefka, były… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-26, 06:15Gościem Rozmowy dnia jest pan Tadeusz Zwiefka, do maja bieżącego roku europoseł, a obecnie kandydat do Sejmu z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim. Tadeusza Zwiefkę pytaliśmy między innymi o to, czy opozycja… Czytaj dalej »
Czwarta debata Polskiego Radia PiK o edukacji i nauce. Słuchajcie! Oglądajcie! [wideo]
2019-09-26, 06:12Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory, dwa razy w tygodniu dyskutują kandydaci do parlamentu. Rozmawialiśmy już o polityce historycznej, o zdrowiu, o gospodarce. Czwarta debata była poświęcona… Czytaj dalej »
Zielona kampania po lewej stronie sceny politycznej!
2019-09-25, 22:13- Lewica stawia na odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu lider listy Robert Kwiatkowski. Natomiast w Bydgoszczy, lewica z Krzysztofem Gawkowskim na czele, zaprezentowała Pakiet zielony dla Bydgoszczy. Czytaj dalej »
„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
2019-09-25, 21:01- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »
Konfederacja pyta rząd o konkretne działania na terenach pozachemowskich
2019-09-25, 18:06Co polski rząd robi, by rozbroić ekologiczną bombę, i czy zamierza przebadać mieszkańców Łęgnowa? Między innymi takie pytania znalazły się w poselskiej interpelacji, którą lokalni kandydaci Konfederacji zapisali w interpelacji… Czytaj dalej »