Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody. Tak głosuje uzdrowisko Wieniec-Zdrój
Utworzenie komisji wyborczej w sanatorium to był strzał w dziesiątkę - zgodnie twierdzą kuracjusze z uzdrowiska Wieniec-Zdrój w powiecie włocławskim.
Za każdym razem w wyborach parlamentarnych, europejskich i prezydenckich kilkaset osób z całej Polski przyjeżdża do Wieńca z zaświadczeniami o uprawnieniu do głosowania. Do niedawna musieli szukać jakiejś komisji na terenie gminy Brześć Kujawski. Teraz mają swoją i bardzo to sobie chwalą.
- Myślę, że utworzenie komisji to trafienie w sedno. Do Brześcia jest jednak kawałek, nie każdy mógłby dojechać. Transport publiczny nie sprawdza się. Z tego, co żeśmy się orientowali z mężem, autobus jeździ, ale chyba nie za często. Ci, co są sprawni i mogą dojechać swoim samochodem, na pewno by to zrobili, ale jest masa osób o kulach, czy przy wózeczkach. Dotarcie na głosowanie sprawiłoby im problem. A tu idziemy przez piękny park, więc dla nas jest po prostu spacerek - mówi jedna z kuracjuszek.
Frekwencja w uzdrowisku jest bardzo wysoka. Przewodnicząca komisji, Justyna Ziomecka, twierdzi, że już w południe przekroczyła 50 procent. - Oddano już 572 głosy, a uprawnionych do głosowania mamy 859 osób.
Oczywiście, wynik nie może być wliczany do rankingów krajowych, choć byłby najwyższy, ponieważ uprawnieni do głosowania to stali mieszkańcy Wieńca Zdroju. Natomiast głosujący - to stali mieszkańcy i kuracjusze, którzy biorą udział w wyborach na podstawie zaświadczeń, wydawanych w ich macierzystych gminach.
Jednak z całą pewnością wynik jest lepszy, niż w pierwszej turze wyborów.
Zobacz także
Konwencja wyborcza Samoobrony
2014-10-26, 16:17- Chcemy dbać o prawa rolników, a młodym stworzyć odpowiednie warunki, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy - przekonywał w Toruniu podczas konwencji wyborczej Samoobrony, przewodniczący partii Lech Kuropa… Czytaj dalej »
Regionalna konwencja wyborcza PO w Toruniu
2014-10-26, 14:11Rozwój województwa kujawsko-pomorskiego, wspieranie szkolnictwa wyższego i przedsiębiorców - to część programu wyborczego kujawsko-pomorskiej Platformy Obywatelskiej, który zaprezentowano podczas regionalnej konwencji tej partii w… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Chcemy powrotu do normalności
2014-10-26, 10:26- Wyjdźmy z cienia i wróćmy do normalności - nawoływał w Bydgoszczy Janusz Korwin - Mikke. Prezes Nowej Prawicy był obecny na sobotniej konwencji wyborczej w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Zapowiedzi wyborcze Czasu Gospodarzy w Toruniu
2014-10-25, 13:28Rozbudowa i modernizacja Szosy Chełmińskiej i nowa linia tramwajowa w kierunku Wrzosów - to nie wszystkie pomysły ugrupowania Czas Gospodarzy. Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z mieszkańcami Fordonu
2014-10-25, 13:16Gralik uważa, że jeśli dokona się kilku istotnych zmian, mieszkanie w Fordonie będzie wygodniejsze. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza odmówił udziału w debacie
2014-10-23, 21:57Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza nie weźmie udziału w publicznej debacie prezydenckiej, do udziału w której wezwał go Marcin Wroński. Czytaj dalej »
Niespodziewany sojusznik posła Marka Wojtkowskiego
2014-10-23, 21:53Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, zyska sobie niespodziewanego sojusznika. Oficjalnie poprą go włocławscy członkowie Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Czytaj dalej »
Konferencje i spotkania przedwyborcze we Włocławku
2014-10-23, 17:36Coraz mniej czasu zostało kandydatom w wyborach do samorządu, by przekonać wyborców do swoich programów. Spotkanie goni spotkanie, a z konferencje prasowe ujawniają szczegóły wyborczych programów. Czytaj dalej »
Toruńskie struktury PiS o swoim programie wyborczym
2014-10-23, 16:14Współpraca ze szkołami wyższymi w celu komercjalizacji badań, przyciąganie inwestorów i poprawa komfortu życia mieszkańców miasta - to część punktów programu, z którym Prawo i Sprawiedliwość idzie w Toruniu do wyborów sa… Czytaj dalej »
Kazimierz Drozd i Grzegorz Gruszka o problemach i obietnicach dotyczących bydgoskiego Fordonu
2014-10-23, 15:44Degradacji Fordonu, niespełnianiu zapowiedzi oraz posłowi PO Pawłowi Olszewskiemu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa dwóch bydgoskich kandydatów SLD Czytaj dalej »