Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody. Tak głosuje uzdrowisko Wieniec-Zdrój
Utworzenie komisji wyborczej w sanatorium to był strzał w dziesiątkę - zgodnie twierdzą kuracjusze z uzdrowiska Wieniec-Zdrój w powiecie włocławskim.
Za każdym razem w wyborach parlamentarnych, europejskich i prezydenckich kilkaset osób z całej Polski przyjeżdża do Wieńca z zaświadczeniami o uprawnieniu do głosowania. Do niedawna musieli szukać jakiejś komisji na terenie gminy Brześć Kujawski. Teraz mają swoją i bardzo to sobie chwalą.
- Myślę, że utworzenie komisji to trafienie w sedno. Do Brześcia jest jednak kawałek, nie każdy mógłby dojechać. Transport publiczny nie sprawdza się. Z tego, co żeśmy się orientowali z mężem, autobus jeździ, ale chyba nie za często. Ci, co są sprawni i mogą dojechać swoim samochodem, na pewno by to zrobili, ale jest masa osób o kulach, czy przy wózeczkach. Dotarcie na głosowanie sprawiłoby im problem. A tu idziemy przez piękny park, więc dla nas jest po prostu spacerek - mówi jedna z kuracjuszek.
Frekwencja w uzdrowisku jest bardzo wysoka. Przewodnicząca komisji, Justyna Ziomecka, twierdzi, że już w południe przekroczyła 50 procent. - Oddano już 572 głosy, a uprawnionych do głosowania mamy 859 osób.
Oczywiście, wynik nie może być wliczany do rankingów krajowych, choć byłby najwyższy, ponieważ uprawnieni do głosowania to stali mieszkańcy Wieńca Zdroju. Natomiast głosujący - to stali mieszkańcy i kuracjusze, którzy biorą udział w wyborach na podstawie zaświadczeń, wydawanych w ich macierzystych gminach.
Jednak z całą pewnością wynik jest lepszy, niż w pierwszej turze wyborów.
Zobacz także
Jasiakiewicz: Senat nie, Sejm tak
2015-08-11, 19:59Różnica zdań przy tworzeniu bydgoskiej listy Zjednoczonej Lewicy. Iskry posypały się po spotkaniu Łuczak-Jasiakiewicz. Czytaj dalej »
Pawłowicz i Myrcha liderami list PO w Kujawsko-Pomorskiem, do Senatu raczej bez niespodzianek
2015-08-07, 22:57Zbigniew Pawłowicz otworzy listę Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim, a Arkadiusz Myrcha będzie liderem listy w okręgu toruńsko-włocławskim - zdecydował Zarząd PO. Czytaj dalej »
Zbigniew Girzyński rozważa start w wyborach do Senatu
2015-08-04, 09:39Niezwykle trudne wyzwanie z niewielkimi szansami na powodzenie - tak w 'Rozmowie Dnia' w Polskim Radiu PiK poseł Zbigniew Girzyński ocenił swój ewentualny start w wyborach do Senatu. Czytaj dalej »
Kopaczewska do Sejmu, Person do Senatu - lokomotywy wyborcze włocławskiej PO
2015-07-30, 16:55Platforma Obywatelska we Włocławku ma już swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. O mandat poselski po raz kolejny będzie się ubiegać poseł Domicela Kopaczewska, a także Barbara Moraczewska - obecna zastępczyni prezydenta Włocław… Czytaj dalej »
Łukasz Krupa wystartuje z listy PO potwierdza poseł Tomasz Lenz
2015-07-22, 09:46Obecni posłowie, ale także były poseł Twojego Ruchu Łukasz Krupa znajdą się na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim - powiedział w 'Rozmowie dnia' ma antenie Polskiego Radia PiK szef kujawsko - pomorskiej PO, poseł… Czytaj dalej »
Posłowie Kłopotek i Sosnowski jedynkami na listach PSL w Kujawsko-Pomorskiem
2015-07-07, 16:26Posłowie Eugeniusz Kłopotek i Zbigniew Sosnowski otworzą w Kujawsko-Pomorskiem listy PSL w wyborach do Sejmu RP - zapowiedział na antenie Polskiego Radia PiK szef kujawsko - pomorskich ludowców. Czytaj dalej »
Podsumowanie kadencji posła Tomasza Szymańskiego
2015-06-22, 13:21Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej podsumował swoją dotychczasową pracę w Sejmie. Konferencja odbyła się w jego biurze parlamentarnym w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Bukowiec
2015-05-29, 18:50W niedzielę - 31 maja odbędą się wybory w gminie Bukowiec, w powiecie świeckim. Po tym jak Teresa Sułkowska zrzekła się mandatu, wybierany będzie jeden radny. O miejsce w radzie gminy ubiega się troje kandydatów. Czytaj dalej »
Zamknięto lokale wyborcze
2015-05-25, 05:51Kto zostanie prezydentem? Na kogo postawili Polacy? Lokale wyborcze zamknięte. Głosowanie zakończone. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów prezydenckich na Kujawach i Pomorzu
2015-05-24, 13:03Pierwsze głosy w wyborach już oddane. Polacy wybierają dziś prezydenta. Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 185 na bydgoskim placu Wolności na pierwszych głosujących nie trzeba było długo czekać. Czytaj dalej »