Wicewojewoda Piotr Hemmerling: Magdalena Biejat jeszcze pokaże, na co ją stać
- Liczyłem na lepszy rezultat naszej kandydatki - mówi o wyniku Magdaleny Biejat w wyborach prezydenckich Piotr Hemmerling, wicewojewoda kujawsko-pomorski oraz członek zarządu krajowego Nowej Lewicy.
Według sondażowych wyników exit poll przeprowadzonych przez Ipsos, wicemarszałkini Senatu zdobyła 4,1 proc. głosów. - Ten wynik nie jest może na miarę naszych ambicji i oczekiwań, ale proszę zauważyć, że głosy wyborców lewicowych uległy rozłożeniu, bo gdyby podsumować wynik Adriana Zandberga, Magdaleny Biejat i Joanny Senyszyn, to jest to kilkanaście procent, i to jest chyba właściwy obraz aktualnie elektoratu Lewicy - mówi wicewojedowa. - Chociaż oczywiście miałem nadzieję na lepszy wynik Magdy.
Piotr Hemmerling liczy jednak, że wynik kandydatki Nowej Lewicy ostatecznie będzie lepszy. Jest przekonany, że w tych wyborach Magdalena Biejat pokazała się z bardzo dobrej strony, co zaowocuje w przyszłości. - To dobra polityczka, która jeszcze pokaże, na co ją stać. Jestem głęboko przekonany, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa - dodaje.
Sondaż exit poll pokazał, że do rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich potrzebna będzie druga tura - zmierzą się w niej kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski (30,8 proc.) i popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki (29,1 proc.). Druga tura odbędzie się 1 czerwca.
Zobacz także
Łukasz Krupa wystartuje z listy PO potwierdza poseł Tomasz Lenz
2015-07-22, 09:46Obecni posłowie, ale także były poseł Twojego Ruchu Łukasz Krupa znajdą się na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim - powiedział w 'Rozmowie dnia' ma antenie Polskiego Radia PiK szef kujawsko - pomorskiej PO, poseł… Czytaj dalej »
Posłowie Kłopotek i Sosnowski jedynkami na listach PSL w Kujawsko-Pomorskiem
2015-07-07, 16:26Posłowie Eugeniusz Kłopotek i Zbigniew Sosnowski otworzą w Kujawsko-Pomorskiem listy PSL w wyborach do Sejmu RP - zapowiedział na antenie Polskiego Radia PiK szef kujawsko - pomorskich ludowców. Czytaj dalej »
Podsumowanie kadencji posła Tomasza Szymańskiego
2015-06-22, 13:21Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej podsumował swoją dotychczasową pracę w Sejmie. Konferencja odbyła się w jego biurze parlamentarnym w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Bukowiec
2015-05-29, 18:50W niedzielę - 31 maja odbędą się wybory w gminie Bukowiec, w powiecie świeckim. Po tym jak Teresa Sułkowska zrzekła się mandatu, wybierany będzie jeden radny. O miejsce w radzie gminy ubiega się troje kandydatów. Czytaj dalej »
Zamknięto lokale wyborcze
2015-05-25, 05:51Kto zostanie prezydentem? Na kogo postawili Polacy? Lokale wyborcze zamknięte. Głosowanie zakończone. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów prezydenckich na Kujawach i Pomorzu
2015-05-24, 13:03Pierwsze głosy w wyborach już oddane. Polacy wybierają dziś prezydenta. Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 185 na bydgoskim placu Wolności na pierwszych głosujących nie trzeba było długo czekać. Czytaj dalej »
Andrzej Duda napisał list do rolników. Posłowie PiS informują o nim wyborców
2015-05-21, 12:37Kandydat PiS Andrzej Duda napisał list do rolników, w którym zwraca uwagę na potrzebę wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników i przyjęcia ustawy chroniącej ziemię przed wykupem - poinformowali politycy PiS. Czytaj dalej »
Posłowie PiS: Niech mieszkańcy Inowrocławia zagłosują na Andrzeja Dudę
2015-05-20, 13:58Kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów Prezydenta RP podsumowali w Inowrocławiu posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Latos i Piotr Król zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Czytaj dalej »
Politycy Polski Razem Zjednoczonej Prawicy akcentują poparcie dla Andrzeja Dudy
2015-05-20, 13:13Polska Razem Zjednoczona Prawica popiera Andrzeja Dudę w wyborach na prezydenta Polski. Czytaj dalej »
Komitet poparcia Bronisława Komorowskiego w Grudziądzu
2015-05-20, 13:07Obywatelski komitet poparcia Bronisława Komorowskiego przedstawiono w Grudziądzu. Są w nim osoby związane z kulturą, polityką społeczną, sportem, nauką i zdrowiem. Czytaj dalej »