Poseł Polski 2050 Marcin Skonieczka: Duopol słabnie, koalicja rządząca dostała żółtą kartkę
Rozczarowana wynikiem swojego kandydata jest Trzecia Droga. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zdobył według sondażowych wyników 4,8 proc. głosów. Poseł Polski 2050 z naszego regionu Marcin Skonieczka - komentując dla Polskiego Radia PiK ten wynik - mówił o słabnącym duopolu dwóch największych partii i żółtej kartce dla rządzącej koalicji.
- Po raz kolejny wygrali kandydaci duopolu, aczkolwiek jest on słabszy, bo kandydaci KO i PiS mają około 60 proc. Pięć lat temu to było 74 proc., o ile dobrze pamiętam, więc duopol jest słabszy, ale to jeszcze nie jest ten czas, że ludzie chcieliby dokonać prawdziwej zmiany. To, co też ważne, to widać, że koalicja rządząca dostała żółtą kartkę, bo głosy na kandydatów krytykujących koalicję to ponad 50 proc. To jasny sygnał, że trzeba coś zmienić.
Poseł Marcin Skonieczka powtórzył też deklarację liderów Trzeciej Drogi o wsparciu w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz także
Michał Zaleski po raz 5. prezydentem Torunia
2018-10-22, 17:5655 procent głosów dla Michała Zaleskiego, 23 - dla Tomasza Lenza - to nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Torunia. Czytaj dalej »
Rafał Bruski pozostanie prezydentem Bydgoszczy; wynik zaskoczył pozostałych kandydatów
2018-10-22, 16:20Zwyciężył w pierwszej turze. Dziś podziękował bydgoszczanom za udział w wyborach samorządowych i podsumował kampanię. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślał, że wygrana po pierwszej turze jeszcze nie miała miejsca w tym… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Sejmiku Województwa?
2018-10-22, 15:48Koalicja Obywatelska uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce, Polskie Stronnictwo Ludowe - trzecie. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Nie zapomnę o Bydgoszczy
2018-10-22, 13:25- Pomimo porażki nie zapomnę o Bydgoszczy i będę ją wspierał - mówił poseł PiS Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta pogratulował Rafałowi Bruskiemu zwycięstwa w I turze wyborów, a bydgoszczanom podziękował… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu
2018-10-22, 13:16Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądza - ogłosiła Miejska Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
W Ciechocinku będzie II tura wyborów
2018-10-22, 12:38Dotychczasowy wieloletni burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz z bloku 'Dla przyszłości Ciechocinka' zdobył 47 procent głosów. To oznacza, że będzie II tura wyborów, w której zmierzy się z Marcinem Strychem, kandydatem Prawa… Czytaj dalej »
W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »
Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »
PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
2018-10-22, 11:58Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie… Czytaj dalej »
Liczenie głosów w Bydgoszczy
2018-10-22, 11:44W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego. Czytaj dalej »