Koniec kampanii coraz bliżej. Adrian Zandberg przyjechał do Torunia: To rząd rozczarowania
– Najwyższy czas, żeby do polskiej polityki powróciła treść – plan rozwoju na 5, 10, 15 lat – powiedział w Toruniu Adrian Zandberg, kandydat partii Razem na prezydenta.
– Jeżeli ktoś uważa, że ten rząd spełnia obietnicę. Jeżeli podoba się komuś „koryciarstwo” w spółkach skarbu państwa, w którym biorą udział wszystkie partie, które dziś rządzą. Jeżeli komuś się podoba to, że nie zostały zrealizowane obietnice, jeżeli chodzi o prawa kobiet. Jeżeli uważa, że brak programu mieszkaniowego dla młodego pokolenia jest okej, to moim zdaniem powinien głosować na kandydatów rządowych – wymieniał Zandberg.
– Ja uważam inaczej. Ten rząd jest rozczarowaniem. Mamy prawo i okazję pokazać temu rządowi, że nie zgadzamy się na to, żeby cię oszukiwali. Dlatego startuje w tych wyborach. Wierzę, że Polska naprawdę zasługuje na lepszy wybór niż pomiędzy marną ekipą Tuska, a powrotem PiS-u z Konfederacją – dodał.
Kandydat na prezydenta z ramienia partii Razem odniósł się również do afery wokół NASK. – Nie kupuję tego, że rząd próbuje zrzucić się za to odpowiedzialność. Mamy NASK, mamy specjalny zespół, który odpowiada za to, żeby pieniądze z dziwnych źródeł nie trafiały do polskiej polityki. Nie były używane do tego, żeby manipulować wynikiem wyboru. Tak się dziwnie składa, że instytucja, która powinna tego pilnować, przegapiła kampanię za setki tysięcy złotych. Kampanię na korzyść rządu, na korzyść wspomnianego już kandydata Trzaskowskiego. Moim zdaniem podstawową osobą, która powinna się wytłumaczyć z tej sprawie, jest premier polskiego rządu pan Tusk. Tak się składa, że ta kampania była w jego politycznym interesie.
Adrian Zandberg spotkał się z sympatykami na Rynku Staromiejskim.
Zobacz także
Młoda Lewica i Socjaldemokraci chcą odsunąć ministra Czarnka i dać podwyżki nauczycielom
2023-09-07, 19:27- Chcemy skupić się na tym, żeby w końcu odsunąć ministra Czarnka od szkoły, by wyrzucić z polskiej szkoły homofobię i hejt - tak mówili podczas konferencji w Toruniu działacze Młodej Lewicy i Federacji Młodych Socjaldemokra… Czytaj dalej »
Kandydat Nowej Lewicy: Będę walczył o budowę ważnej drogi w Grudziądzu
2023-09-07, 15:42Przebudowa trasy średnicowej w Grudziądzu to jeden z głównych punktów programu wyborczego Łukasza Kowarowskiego z Nowej Lewicy. Polityk startujący z pozycji numer trzy w okręgu numer 5 chce zabiegać o dofinansowanie tej inwestycj… Czytaj dalej »
Szef MEiN: „Bon szkolny – poznaj Polskę” to kolejny punkt programu PiS
2023-09-07, 08:30Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił w czwartek kolejny punkt programu PiS. - To „Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - poinformował. Czytaj dalej »
Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji kandydatem do Senatu z okręgu włocławskiego
2023-09-07, 08:29Włocławianin Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji to pierwszy zarejestrowany kandydat do Senatu w okręgu wyborczym nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Czytaj dalej »
Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
2023-09-06, 14:00Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober. Czytaj dalej »
Mikołaj Bogdanowicz: O rolników musimy dbać, bo są naszym dobrem narodowym [Rozmowa Dnia]
2023-09-06, 09:44- To, co proponujemy, może korzystnie zmienić rynek spożywczy i jego ceny — zwracał uwagę gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK Mikołaj Bogdanowicz, kandydat do Senatu w okręgu inowrocławskim i wojewoda kujawsko pomorski. A chodzi… Czytaj dalej »
O rozbudowę dróg i poprawę jakości życia na osiedlach będzie zabiegać Ireneusz Stachowiak
2023-09-05, 20:09Ireneusz Stachowiak ogłosił start w wyborach do sejmu. Inowrocławianin z hasłem „Ostatni na liście” reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że jako poseł będzie dbał o potrzeby lokalnej … Czytaj dalej »
Ekolodzy poprą kandydatów deklarujących walkę o klimat, a później będą ich rozliczać [wideo]
2023-09-05, 18:45„W nadchodzących wyborach zagłosujemy na osoby, które będą działać na rzecz klimatu i ochrony środowiska' - mówią działacze ekologiczni. W Bydgoszczy przedstawiciele trzech organizacji mówili o ekopostulatach dla województwa… Czytaj dalej »
Poseł Łośko (KO): Bez prestiżu finansowego nie będzie miał kto uczyć naszych dzieci
2023-09-05, 16:20Po 8 latach rządów PiS polskie szkoły borykają się z licznymi problemami - mówiła na konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko. Główną bolączką systemu edukacji w Polsce zdaniem polityk są zbyt teoretyczne… Czytaj dalej »
Kandydaci Paktu Senackiego: Startujemy, by rozwiązywać problemy małych ojczyzn
2023-09-05, 14:47Czterech z pięciu kandydatów Paktu Senackiego z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało się na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »