Koniec kampanii coraz bliżej. Adrian Zandberg przyjechał do Torunia: To rząd rozczarowania
– Najwyższy czas, żeby do polskiej polityki powróciła treść – plan rozwoju na 5, 10, 15 lat – powiedział w Toruniu Adrian Zandberg, kandydat partii Razem na prezydenta.
– Jeżeli ktoś uważa, że ten rząd spełnia obietnicę. Jeżeli podoba się komuś „koryciarstwo” w spółkach skarbu państwa, w którym biorą udział wszystkie partie, które dziś rządzą. Jeżeli komuś się podoba to, że nie zostały zrealizowane obietnice, jeżeli chodzi o prawa kobiet. Jeżeli uważa, że brak programu mieszkaniowego dla młodego pokolenia jest okej, to moim zdaniem powinien głosować na kandydatów rządowych – wymieniał Zandberg.
– Ja uważam inaczej. Ten rząd jest rozczarowaniem. Mamy prawo i okazję pokazać temu rządowi, że nie zgadzamy się na to, żeby cię oszukiwali. Dlatego startuje w tych wyborach. Wierzę, że Polska naprawdę zasługuje na lepszy wybór niż pomiędzy marną ekipą Tuska, a powrotem PiS-u z Konfederacją – dodał.
Kandydat na prezydenta z ramienia partii Razem odniósł się również do afery wokół NASK. – Nie kupuję tego, że rząd próbuje zrzucić się za to odpowiedzialność. Mamy NASK, mamy specjalny zespół, który odpowiada za to, żeby pieniądze z dziwnych źródeł nie trafiały do polskiej polityki. Nie były używane do tego, żeby manipulować wynikiem wyboru. Tak się dziwnie składa, że instytucja, która powinna tego pilnować, przegapiła kampanię za setki tysięcy złotych. Kampanię na korzyść rządu, na korzyść wspomnianego już kandydata Trzaskowskiego. Moim zdaniem podstawową osobą, która powinna się wytłumaczyć z tej sprawie, jest premier polskiego rządu pan Tusk. Tak się składa, że ta kampania była w jego politycznym interesie.
Adrian Zandberg spotkał się z sympatykami na Rynku Staromiejskim.
Zobacz także
Regionalne wybory w KOD
2016-09-11, 14:04Dwoje kandydatów ubiegało się o przywództwo w regionalnych strukturach Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
27 lat temu doszło do "przełomowych" wyborów parlamentarnych w Polsce
2016-06-04, 12:08Przełomowe wybory we wspomnieniach ich uczestników, w dniu 27. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Czytaj dalej »
UMK świętuje rocznicę wyborów rektorskich w 1981 roku
2016-04-26, 11:27Uniwersytet świętuje rocznicę demokratycznych wyborów rektorskich w 1981 roku. Czytaj dalej »
Pytania do kandydatów na rektora UKW
2016-03-22, 17:53Jak zachować szerokoprofilowy charakter uczelni? Czy jest szansa na połączenie UKW z UTP? Kiedy pojawią się indeksy elektroniczne? O to kandydatów na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pytali przedstawiciele środowiska akade… Czytaj dalej »
Wybory rektora UTP w prima aprilis
2016-03-17, 13:58Wybory rektora UTP odbędą się w prima aprilis. Uczelniana Komisja Wyborcza Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wyznaczyła nową datę wyborów. Czytaj dalej »
Z posiedzenia Senatu UTP w Bydgoszczy
2016-03-16, 16:12Senat Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy dyskutował dzisiaj o sposobach rozwiązania sytuacji, która doprowadziła do odwołania poniedziałkowych wyborów rektora uczelni. Czytaj dalej »
Odwołane wybory rektora UTP w Bydgoszczy
2016-03-14, 16:00Zaplanowane na wtorek wybory rektora na UTP w Bydgoszczy odwołane. To skutek konfliktu między radami samorządów studenckich bydgoskiej uczelni. Czytaj dalej »
Kto zostanie rektorem UKW?
2016-03-14, 11:40Uczelnia czeka na kandydatów. Obecny rektor nie kandyduje. Czytaj dalej »
Łukasz Krupa za Łukasza Niedźwieckiego? Powyborcze zmiany w bydgoskim samorządzie?
2015-11-02, 08:02Czy dojdzie do powyborczych roszad w bydgoskim samorządzie? Jak wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Pomorskiej może dojść do zmiany na stanowiskach dwóch zastępców prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Szymański podziękował wyborcom
2015-10-27, 13:54Podziękowania dla wyborców, ale i krytyka obecnych struktur Platformy Obywatelskiej. Między innymi o tym mówił dzisiaj na konferencji Tomasz Szymański, który z listy Platformy dostał się do Sejmu. Czytaj dalej »