Karol Nawrocki odwiedzi Bydgoszcz. „To kampania intensywnego kontaktu z Polakami”
Kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki przyjedzie w poniedziałek (19 maja) do Bydgoszczy. Informację przekazał poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber.
- Kampania Karola Nawrockiego to kampania intensywnego kontaktu z Polakami - podsumował Łukasz Schreiber. - Odbył blisko 300 spotkań, zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz, przedstawił swój atrakcyjny kompleksowy program wyborczy, czego żaden inny kandydat do dziś nie miał odwagi zrobić. To jest kampania, która podkreśla konieczność odważnej prezydentury – takiej, która będzie w zupełnie innych, nowych czasach, bardzo wymagających także z punktu widzenia aktywności prezydenta. Jest też drugi wymiar tej kampanii - to próba kradzieży Polakom wyborów przez obecną ekipę rządzącą.
Poseł zarzucił polskiemu rządowi m.in. odbieranie subwencji wyborczej Prawu i Sprawiedliwości, faworyzowanie Platformy Obywatelskiej przez TVP i wyprowadzenie pieniędzy ze spółek skarbu państwa do fundacji, których zadaniem mają być działania profrekwencyjne, a - zdaniem polityka - wspierają kandydata na prezydenta Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego.
Spotkanie z Karolem Nawrockim odbędzie się w poniedziałek (19 maja) na bydgoskim Starym Rynku o godzinie 16:30.
Zobacz także
Włocławek: Zarzuty dla 9 osób po zamienieniu wyników w wyborach prezydenckich
2025-09-03, 12:28Dziewięć osób usłyszało zarzuty po zamienieniu wyników w II turze wyborów prezydenckich w komisji nr 4 w Wieńcu (woj. kujawsko-pomorskie). Przyczyną zamiany miały być błędy proceduralne. Czytaj dalej »
Mija pięć lat od sfałszowanych wyborów na Białorusi. Przypominała o tym manifestacja w Bydgoszczy
2025-08-09, 20:11Białorusini z naszego regionu przypominają, że mija pięć lat od sfałszowanych wyborów w ich kraju, a wielu ludzi jest represjonowanych. Manifestacja odbyła się na moście Staromiejskim w Bydgoszczy. Jej uczestnicy mówili, że kilka… Czytaj dalej »
Zaprzysiężenie prezydenta lada moment, a plakatów wyborczych nie brakuje! Kto powinien je sprzątnąć?
2025-08-04, 20:26Minęły ponad dwa miesiące od wyborów prezydenckich, a w wielu miejscach regionu wciąż wiszą bilbordy i plakaty wyborcze. Zgodnie z kodeksem wyborczym powinny zniknąć do 1 lipca. Czy przeszkadzają, kto powinien je uprzątnąć i co… Czytaj dalej »
Głosy przeliczono powtórnie. Różnice są, ale wynik wyborów prezydenckich bez zmian
2025-07-25, 19:02Karol Nawrocki powinien był otrzymać 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej, niż informowała Państwowa Komisja Wyborcza. Prokuratura Krajowa stwierdziła, że błędy w komisjach wyborczych nie miały jednak… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP
2025-07-01, 19:06Decyzję sądu przedstawił we wtorek przewodniczący Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Krzysztof Wiak. Czytaj dalej »
Protesty wyborcze. Spór między Sądem Najwyższym a Prokuratorem Generalnym
2025-06-30, 19:54- Sąd Najwyższy uniemożliwił Prokuratorowi Generalnemu zapoznanie się z aktami dotyczącymi protestów wyborczych; stanowi to rażące naruszenie zasad określonych w Kodeksie wyborczym, ustawie o Sądzie Najwyższym oraz Kodeksie postępowania… Czytaj dalej »
W Sądzie Najwyższym posiedzenia jawne ws. protestów przeciw wyborowi prezydenta. Trwają manifestacje
2025-06-27, 12:16W piątek rano w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego rozpoczęła się seria trzech posiedzeń jawnych w sprawie protestów przeciwko wyborowi prezydenta - m.in. tych, w związku z którymi zdecydowano o weryfikacji… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy opublikował protokoły z kart do głosowania w 13 obwodowych komisjach wyborczych
2025-06-26, 21:04Do Sądu Najwyższego wpłynęły protokoły ze wszystkich sądów rejonowych, które przeliczyły głosy oddane w II turze wyborów prezydenckich w 13 obwodowych komisjach wyborczych - przekazano na stronie SN. Opublikowano również skany… Czytaj dalej »
Trwa śledztwo w sprawie nieprawidłowości w liczeniu głosów w Wieńcu i w Grudziądzu
2025-06-25, 21:52Powtórne liczenie głosów wykazało, że komisja w Obwodowej Komisji Wyborczej w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy, oddane na Rafała Trzaskowskiego, Karolowi Nawrockiemu - i odwrotnie - głosy, oddane na Nawrockiego, zapisano… Czytaj dalej »
Są pierwsze śledztwa ws. nieprawidłowości wyborczych m.in. w Brześciu Kujawskim
2025-06-24, 19:44Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Adam Bodnar poinformował we wtorek, że wszczęto pierwszych 6 śledztw Prokuratur Okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych: we Włocławku, Jeleniej Górze, Opolu, Bielsku-Białej… Czytaj dalej »