Sławomir Mentzen w Toruniu: Polacy zasługują na tanią energię, zasługują na bezpieczeństwo
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen mówił w Toruniu między innymi o odrzuceniu Zielonego Ładu, obniżeniu rachunków za prąd czy wydatkach związanych z obronnością kraju.
– Polacy zasługują na tanią energię – doprowadzę do odrzucenia Zielonego Ładu, spadną rachunki za prąd, za ogrzewanie, spadną koszty produkcji. Uratujemy nasz przemysł, nasze rolnictwo – mówił.
– Polacy zasługują na bezpieczeństwo – uszczelnię granice, nie pozwolę na masowe migracje. Jeżeli jeszcze raz przyjedzie tu jakiś niemiecki radiowóz z migrantami, to im ten radiowóz zarekwirujemy – migrantów odeślemy, a policjantów aresztujemy – bo to ich migranci, ich problem, a nie nasz, nie będą nam ich podrzucać! I nie pozwolę na wysłanie Wojska Polskiego na Ukrainę – nigdy, pod żadnym pozorem żaden polski żołnierz nie trafi na Ukrainę – deklarował.
Sławomir Mentzen spotkał się z sympatykami na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wcześniej odwiedził też Aleksandrów Kujawski i Golub-Dobrzyń.
Zobacz także
Listy Nowej Lewicy zarejestrowane. „Jesteśmy gotowi do przejęcia władzy”
2023-09-04, 16:18Nowa Lewica zarejestrowała w poniedziałek swoje listy kandydatów do parlamentu w okręgu bydgoskim i toruńskim. Czytaj dalej »
Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
2023-09-04, 11:41Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem… Czytaj dalej »
Liderzy Konfederacji na spotkaniu w Bydgoszczy: Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w państwie
2023-09-04, 10:24Brak normalnego systemu ochrony zdrowia, piramida finansowa zamiast systemu emerytalnego, NBP zarządzane przez stand-upera, skomplikowany system podatkowy i łupienie Polaków - to zdaniem Sławomira Mentzena efekt 18 lat rządów PO-PiS… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski: przy układaniu list chcieliśmy uniknąć syndromu „tłustych kotów” [Rozmowa dnia]
2023-09-04, 09:47Donald Tusk zapewniał niedawno, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to następnego dnia załatwi odblokowanie środków z Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że w przypadku zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości środki będą nadal… Czytaj dalej »
Mieszkańcy gminy Mrocza wybierają nowego burmistrza. Poprzedni musiał odejść
2023-09-03, 15:01Lokale wyborcze otwarto w niedzielę (3 września), o godzinie 7:00. Nie zgłoszono żadnych opóźnień. O fotel burmistrza ubiega się trzech kandydatów: Przemysław Bankert, Waldemar Chudzik i Jarosław Okonek. Czytaj dalej »
Piotr Malich: w Polsce brakuje 21 tysięcy nauczycieli, młoda osoba nie ma motywacji do pracy
2023-09-03, 09:21Dla sektora budżetowego trzeba wprowadzić 20-procentowe podwyżki - postuluje kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła, współprzewodniczący Stowarzyszenia Ostra Zieleń. Czytaj dalej »
Kandydaci PiS z okręgu toruńskiego: jest to lista ludzi, którzy idą po zwycięstwo
2023-09-02, 17:18Prezes Rządowego Centrum Legislacji prof. Krzysztof Szczucki będzie „jedynką” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Joanna Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna… Czytaj dalej »
Mentzen: nie chcę skończyć jak Gowin, Giertych albo Lepper
2023-09-02, 13:04Chcemy, aby wasze pieniądze były w waszych kieszeniach, żeby Polska była bogata bogactwem swoich obywateli - powiedział w piątek wieczorem w Toruniu jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów do Sejmu. Jest kilka zaskoczeń. Wojewoda startuje do Senatu
2023-09-02, 11:40Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot będzie startował z pierwszego miejsca listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu bydgoskim. Lider zaprezentowanej listy mówił, że do startu w Bydgoszczy przekonały go władze… Czytaj dalej »
Wybory: od dzisiaj można składać wnioski o głosowanie poza miejscem zamieszkania
2023-09-01, 12:40Od piątku 1 września aż do 12 października wyborcy będą mogli składać wnioski o zmianę miejsca głosowania oraz o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi oddanie głosu w dowolnie wybranej obwodowej komisji… Czytaj dalej »