Rafał Trzaskowski przyjechał do Bydgoszczy. Pięć kroków w kierunku uczciwej Polski
Bydgoszcz była kolejnym przystankiem na kampanijnej trasie Rafała Trzaskowskiego. Podczas wiecu na Starym Rynku kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta dużą część swojego wystąpienia poświęcił pięciu zasadom, które – jego zdaniem – dadzą nam uczciwą Polskę.
– Po pierwsze: bezinteresowność, rzecz podstawowa. Po to się idzie do polityki, żeby właśnie działać w sposób bezinteresowny. Nie po to, żeby wzbogacić się, czy sobie polepszyć byt. Tylko po to, aby go poprawić innym. Drugą zasadą jest po prostu prawda, aby mówić ją w najbardziej istotnych sprawach. Bezinteresowność, prawda, ale również przyzwoitość, zwykła ludzka przyzwoitość. Kolejna kwestia, czwarta to odpowiedzialność. Filar państwa uczciwego, bo nikt nie jest perfekcyjny, nie wszystko się każdemu udaje. Przynajmniej trzeba mieć prezydenta, który brał się za bary z życiem, który próbował coś zrobić i coś osiągnął. Brał na siebie odpowiedzialność, a nie opowiada przez cały czas, jak ma być – wymieniał Trzaskowski.
Ostatni filar uczciwego państwa to według Rafała Trzaskowskiego to, aby „nigdy nie być obojętnym”, np. wobec słabszych, czy potrzebujących.
Zobacz także
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »