Magdalena Biejat w rozmowie z PR PiK: Spotkania z ludźmi napędzają mnie. Oni wierzą w mój program
Za tydzień, o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Zakończy się kampania wyborcza przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Samo głosowanie odbędzie się w niedzielę 18 maja.
Kandydaci są w trasie po Polsce. Odwiedzają nasz region. Np. Sławomir Mentzen miał być w piątek (9 maja) w Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu i Toruniu, ale te spotkania zostały przełożone na przyszły tydzień.
W sobotę (10 maja) w Bydgoszczy będzie Rafał Trzaskowski. Z kolei w czwartek (8 maja) w Ciechocinku był Szymon Hołownia, a na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej z mieszkańcami spotkała się Magdalena Biejat. Z kandydatką Nowej Lewicy rozmawiał Maciej Wilkowski.
Używając terminologii żużlowej, kampania prezydencka wychodzi z ostatniego łuku i wchodzi na ostatnią prostą. Biorąc pod uwagę sondaże, pierwszy jest Rafał Trzaskowski, za nim Karol Nawrocki, trzeci jest Sławomir Mentzen, a o czwarte miejsce walczą zaciekle Szymon Hołownia i Magdalena Biejat.
– Czuję się zmęczona, ale też pełna energii i optymistyczna, bo każdy dzień przynosi zwyżkę w sondażach, coraz więcej głosów wsparcia z bardzo różnych stron – zaznaczyła Biejat.
Co jest najbardziej męczące w kampanii? – Brak snu, ciągła jazda z miejsca na miejsce. Konieczność robienia kilku rzeczy naraz, ale to, co mi to wynagradza, to są spotkania z ludźmi – z osobami starszymi i młodszymi, które mówią, że podoba im się moja kandydatura. Wierzą w mój program, że niektórzy pierwszy raz idą do wyborów po to, żeby zagłosować na mnie. Właśnie to mnie zdecydowanie napędza.
– Powiedziałam, że zdaję sobie sprawę z tego, że daleka jest droga do Pałacu Prezydenckiego. Czy ona jest niemożliwa? Zobaczymy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale oczywiście, też nie ma co oszukiwać. Wszyscy widzimy, jakie są sondaże. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Natomiast ja to mówiłam też w kontekście tego, że oczywiście walczę o fotel prezydencki. Od początku traktowałam ten wyścig poważnie, ale zwłaszcza w pierwszej turze to nie jest tylko o tym, kogo wybierzemy na prezydenta. To jest wybór o tym, na jaki program chcą głosować wyborcy. O tym, jakich polityków chcą wesprzeć, jaka będzie rola Lewicy rządzie po wyborach – mówiła wicemarszałek Senatu.
Cała rozmowa dostępna jest poniżej.
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2019-10-17, 06:00Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, lider Konfederacji w okręgu bydgoskim. 11 mandatów Konfederacji to sukces czy porażka? W jakich sprawach Konfederacja może głosować w Sejmie, tak jak PiS, a w jakich tak jak reszta opozycji?… Czytaj dalej »
PKW podała nazwiska posłów i senatorów z regionu kujawsko - pomorskiego [wideo]
2019-10-14, 21:18Oto nasza regionalna reprezentacja w Sejmie. Na liście posłów zabrakło przedstawiciela Konfederacji, która przekroczyła próg wyborczy. Jej liderowi zabrakło około tysiąca głosów. Czytaj dalej »
PKW: głosy policzone. Komisja podała szczegółowe wyniki wyborów, frekwencję... [wideo]
2019-10-14, 18:40Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59% głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,56%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,55% Konfederacja - 6,81%. Czytaj dalej »
Radość, wzruszenie, entuzjazm, ale i obawy - posłowie komentują swój sukces
2019-10-14, 18:13Poprosiliśmy parlamentarzystów z naszego regionu o powyborczy komentarz. Zapytaliśmy, co poczuli widząc korzystny dla siebie wynik... Czytaj dalej »
Jan Krzysztof Ardanowski o swoim wyniku wyborczym. Zdobył ponad 76 tys. głosów
2019-10-14, 13:41Ponad 76 tys. głosów uzyskał w wyborach do Sejmu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Będziemy nadal realizować nasz program powiedział Polskiemu Radiu PiK lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńs… Czytaj dalej »
Jaka frekwencja w naszym regionie? Gdzie najwięcej osób poszło do urn?
2019-10-14, 12:20Nie jest znana jeszcze ostateczna frekwencja w całym kraju, ale już wiemy jaka była w naszym regionie. Czytaj dalej »
Wyniki wyborów do Senatu w Kujawsko-Pomorskiem [aktualizacja]
2019-10-14, 10:45Podajemy wyniki głosowania do Senatu w naszym regionie. Wszystkie komisje dostarczyły już pełne dane. Czytaj dalej »
Prof. Radosław Sojak: Lewica największą przegraną wyborów
2019-10-14, 10:35Prof. Radosław Sojak socjolog, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia, uważa, że największą przegraną wczorajszych wyborów jest Lewica, mimo, że wraca do Sejmu, to jednak uzyskany wynik jest znacznie poniżej jej oczekiwań. Czytaj dalej »
PSL-Koalicja Polska: Współpraca z Kukizem i innymi środowiskami to dobry krok
2019-10-13, 22:56- To bardzo dobry wynik, świadczący, że wybraliśmy dobrą drogę - tak sondażowy wynik PSL-Koalicji Polskiej ocenia lider bydgoskiej listy, wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa. Czytaj dalej »
Konfederacja: Nie otwieramy szampana. Jesteśmy ostrożni, czekamy do rana
2019-10-13, 22:34Według pierwszych sondaży, Konfederacja zdobyła 6,4 proc. głosów. - Jeśli wyniki się potwierdzą, będzie to nasz wielki sukces - komentuje Marcin Sypniewski, 'jedynka' na bydgoskiej liście Konfederacji. Czytaj dalej »