Rafał Trzaskowski w Toruniu: Pod biało-czerwoną flagą zmieścimy się wszyscy
Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta przyjechał na spotkanie wyborcze w Toruniu z flagą Polski, którą jego kontrkandydat Karol Nawrocki zostawił w telewizyjnym studiu po debacie w Końskich.
Trzaskowski przejął proporczyk i podczas swojego wystąpienia krytykował kandydata Prawa i Sprawiedliwości za to, że jako prezes Instytutu Pamięci Narodowej „porzucił” flagę w studiu.
– Każdy, kto zna historię naszą i Wojska Polskiego, był w harcerstwie, ten wie, że flaga jest czymś, co wszyscy kochamy. Flaga jest symbolem biało-czerwonej. Nigdy się nie porzuca i dlatego ja tę flagę przejąłem. Będzie mi towarzyszyć przynajmniej do 2 maja, kiedy jest Dzień Flagi. Wszyscy będziemy demonstrować swoje przywiązanie do biało-czerwonej. Pod biało-czerwoną zmieścimy się wszyscy – podkreślił Rafał Trzaskowski.
– Te ostatnie dni były bardzo ważne. Tłumy w Poznaniu, dzisiaj tutaj w Toruniu. Tłumy ludzi, którzy chcą rozmowy i wspólnoty. Widzieliście też obrazki z Łodzi, gdzie mój konkurent zgodził się na to, żeby nie tylko stanąć koło Kaczyńskiego, tylko żeby jasno powiedzieć, że jest decyzją Kaczyńskiego. O tym są też te wybory. O tym, żeby prezydent był niezależny, nie był prezydentem jednej partii. Tylko żeby prezydent był wszystkich Polek i wszystkich Polaków – podkreślił.
Rafał Trzaskowski nawiązał też do 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego.
– Tysiąc lat od koronacji od tego momentu, kiedy symbolicznie narodził się polski naród. Kiedy staliśmy się wspólnotą. Bolesław Chrobry był w stanie zjednoczyć wszystkie plemiona, które wtedy mieszkały na ziemiach polskich. O tym też są te wybory, czy będziemy mieli prezydenta tylko jednego plemienia, czy będziemy mieli prezydenta całego polskiego narodu, który będzie chciał odbudować wspólnotę – dodał.
W środę (30 kwietnia) w ramach kampanii wyborczej kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odwiedzi Nowe Miasto Lubawskie, Nidzicę i Olsztyn.
Zobacz także
Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo]
2019-05-24, 09:40- Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marszałek Sejmu jest „jedynką” na kujawsk-pomorskiej liście Koalicji Europejskiej… Czytaj dalej »
Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie
2019-05-23, 22:45- Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu zapowiada, że zrobi wszystko aby ten podział w naszym regionie był s… Czytaj dalej »
Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce
2019-05-23, 11:00- Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman Bäcker, politolog z UMK. Czytaj dalej »
Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...
2019-05-22, 18:53O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka' na regionalne liście Wiosny w eurowyborach. Czytaj dalej »
Na górze Mikołaj Kopernik, na dole Zbigniew Girzyński, a w tle kampania wyborcza
2019-05-22, 15:03Infrastruktura, gospodarka oraz inwestycje w kulturę i człowieka - tym, między innymi, chce zająć się dr Zbigniew Girzyński, kandydat listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Poseł Tomasz Latos: Trzeba wypromować województwo w Unii Europejskiej
2019-05-22, 13:46- Chcę zabiegać o to, by nasze piękne województwo promowane było w Brukseli i Strasburgu - zapewniał podczas konferencji przy pomniku Kopernika w Toruniu poseł PiS Tomasz Latos. Czytaj dalej »
O pieniądzach, prawie czy sojuszach. Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK [wideo]
2019-05-22, 13:14Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbyła się w środę (22 maja) w Polskim Radiu PiK. Wszystkie cztery można obejrzeć na naszym portalu. Czytaj dalej »
Prof. Zybertowicz: Sondaże często są nadużywane i kreują rzeczywistość [wideo]
2019-05-22, 11:39- Istnieje efekt stadny, efekt zachowań gromadnych i przepowiednie samosprawdzające się. Są tacy, którzy - jeśli wierzą, że coś nastąpi - chcą być w obozie zwycięzców - mówił prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca Prezydenta… Czytaj dalej »
Wiosna zawiadamia prokuraturę. Donosi na biskupa
2019-05-21, 19:20Wanda Nowicka i Elżbieta Długołęcka - kandydatki Wiosny do Parlamentu Europejskiego złożyły do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe zawiadomienie w sprawie biskupa bydgoskiego Jana Tyrawę. Wskazały, że hierarcha mając wiarygodną… Czytaj dalej »
Michał Korolko: Większa rola miast. ZIT także dla przedsiębiorców?
2019-05-21, 18:35Wzrost znaczenia Bydgoszczy i Torunia w wydatkowaniu środków unijnych proponuje Michał Korolko - kandydat Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. Czytaj dalej »