Po schodach do głosowania? Jest decyzja w sprawie bydgoskiego protestu wyborczego
Wybory do Rady Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto w Bydgoszczy nie będą powtórzone. Tak zadecydowała Komisja Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego przy bydgoskiej radzie Miasta, która na prośbę kilkudziesięciu mieszkańców miasta przeanalizowała prawidłowość głosowania z 3 kwietnia.
Przypomnijmy: 8 kwietnia Natalia Koncewicz, jedna z kandydujących, złożyła do Rady Miasta protest wyborczy. Jej zdaniem przez to, że miejsce do głosowania znalazło się na drugim piętrze, nie wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział, np. osoby niepełnosprawne.
Radny Bogdan Dzakanowski chciał powtórzenia wyborów. Jego wniosek został jednak przegłosowany podczas posiedzenia komisji czterema głosami do dwóch.
- Dla mnie to jest skandal. Radni przegłosowali, że osoby niepełnosprawne czy z jakimiś schorzeniami, nie mogą uczestniczyć w wyborach do rad osiedli (...).
Przeciw ponownemu organizowaniu był m.in. Robert Kufel, radny z Koalicji Obywatelskiej.
- Same wybory zostały przeprowadzone w sposób formalnie właściwy, co zostało potwierdzone. Jeżeli chodzi o wyzwania dotyczące samego przemieszczania się, ze względu na strukturę szkoły, one zostały zauważone i będą brane pod uwagę w przypadku organizacji kolejnych wyborów. Dzięki zaangażowaniu poszczególnych mieszkańców, podczas tych wyborów była możliwość głosowania przez osoby niepełnosprawne, za co również serdecznie dziękuję.
Wybory do rady Osiedla Bydgoszcz-Bocianowo - Stare Miasto odbyły się w siedzibie VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Staszica w Bydgoszczy.
Więcej w relacji Wiktora Sobocińskiego.
Pozostałe wybory do rad osiedla w Bydgoszczy:
- Terenów Nadwiślańskich – wtorek, 6.05.2025 – Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 2;
• Wzgórze Wolności – czwartek, 22.05.2025 – Szkoła Podstawowa nr 56, ul. Karpacka 30,
• Nowy Fordon – wtorek, 3.06.2025 – Hangar Kultury, ul. Jana Piwnika-Ponurego 10,
• Czyżkówko – czwartek, 12.06.2025 – Zespół Szkół Nr 16 w Bydgoszczy, ul. Koronowska 74,
• Bielawy – czwartek, 4.09.2025 – XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, ul. Cicha 59,
• Błonie – wtorek, 09.09.2025 – Zespół Szkół Nr 7, ul. Ludwika Waryńskiego 1,
• Szwederowo – czwartek, 18.09.2025 – szkoła Podstawowa nr 63, ul. Seweryna Goszczyńskiego 3,
• Bartodzieje – czwartek, 2.10.2025 – Zespół Szkół Samochodowych, al. Powstańców Wielkopolskich 63,
• Leśne – wtorek, 7.10.2025 – VII Liceum Ogólnokształcące , ul. 11 Listopada 4,
• Jachcice – czwartek, 16.10.2025 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Średnia 98,
• Brdyujście – czwartek, 6.11.2025 – Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Łowicka 45.
Zobacz także
Wybory w Wieńcu. Koniec śledztwa w sprawie mylnego przypisania głosów kandydatom na prezydenta RP
2025-11-27, 11:10Po II turze wyborów prezydenckich komisja wyborcza nr 4 w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego - Karolowi Nawrockiemu, zaś głosy, oddane na Nawrockiego - Trzaskowskiemu. Czytaj dalej »
Piotr Hemmerling ponownie wybrany na przewodniczącego wojewódzkich struktur Nowej Lewicy
2025-11-15, 18:58Wewnętrze wybory odbyły się w ramach trwającego w Bydgoszczy kongresu tego ugrupowania. - Zakładamy rękawice i będziemy się bili z PiS-em i Konfederacją o każdy głos - zapowiada wicepremier Krzysztof Gawkowski. Czytaj dalej »
Piękno nie zna wieku. W Bydgoszczy rozpoczął się nabór do konkursu Miss 80+. Znamy wymagania
2025-10-14, 18:36Wiek to tylko liczba - przekonują organizatorzy Wyborów Miss 80+ i zachęcają panie do udziału w konkursie. W lutym przyszłego roku czeka nas już trzecia edycja tego wydarzenia. Czytaj dalej »
Gruzja. Policja użyła armatek wodnych, aby odeprzeć demonstrantów w Tbilisi od pałacu prezydenckiego
2025-10-04, 20:06W Gruzji trwają wybory do władz lokalnych. Opozycja wezwała do protestów przeciw rządzącej partii Gruzińskie Marzenie. Według AFP w demonstracji w stolicy wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia nie będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego Polski 2050
2025-09-27, 14:18Lider i założyciel Polski 2050 Szymon Hołownia przekazał, że nie będzie ubiegał się o funkcję przewodniczącego partii. Wskazał, że nadszedł odpowiedni moment, aby przekazać „pałeczkę w sztafecie”. Czytaj dalej »
Włocławek: Zarzuty dla 9 osób po zamienieniu wyników w wyborach prezydenckich
2025-09-03, 12:28Dziewięć osób usłyszało zarzuty po zamienieniu wyników w II turze wyborów prezydenckich w komisji nr 4 w Wieńcu (woj. kujawsko-pomorskie). Przyczyną zamiany miały być błędy proceduralne. Czytaj dalej »
Mija pięć lat od sfałszowanych wyborów na Białorusi. Przypominała o tym manifestacja w Bydgoszczy
2025-08-09, 20:11Białorusini z naszego regionu przypominają, że mija pięć lat od sfałszowanych wyborów w ich kraju, a wielu ludzi jest represjonowanych. Manifestacja odbyła się na moście Staromiejskim w Bydgoszczy. Jej uczestnicy mówili, że kilka… Czytaj dalej »
Zaprzysiężenie prezydenta lada moment, a plakatów wyborczych nie brakuje! Kto powinien je sprzątnąć?
2025-08-04, 20:26Minęły ponad dwa miesiące od wyborów prezydenckich, a w wielu miejscach regionu wciąż wiszą bilbordy i plakaty wyborcze. Zgodnie z kodeksem wyborczym powinny zniknąć do 1 lipca. Czy przeszkadzają, kto powinien je uprzątnąć i co… Czytaj dalej »
Głosy przeliczono powtórnie. Różnice są, ale wynik wyborów prezydenckich bez zmian
2025-07-25, 19:02Karol Nawrocki powinien był otrzymać 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej, niż informowała Państwowa Komisja Wyborcza. Prokuratura Krajowa stwierdziła, że błędy w komisjach wyborczych nie miały jednak… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP
2025-07-01, 19:06Decyzję sądu przedstawił we wtorek przewodniczący Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Krzysztof Wiak. Czytaj dalej »