Po schodach do głosowania? Jest decyzja w sprawie bydgoskiego protestu wyborczego
Wybory do Rady Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto w Bydgoszczy nie będą powtórzone. Tak zadecydowała Komisja Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego przy bydgoskiej radzie Miasta, która na prośbę kilkudziesięciu mieszkańców miasta przeanalizowała prawidłowość głosowania z 3 kwietnia.
Przypomnijmy: 8 kwietnia Natalia Koncewicz, jedna z kandydujących, złożyła do Rady Miasta protest wyborczy. Jej zdaniem przez to, że miejsce do głosowania znalazło się na drugim piętrze, nie wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział, np. osoby niepełnosprawne.
Radny Bogdan Dzakanowski chciał powtórzenia wyborów. Jego wniosek został jednak przegłosowany podczas posiedzenia komisji czterema głosami do dwóch.
- Dla mnie to jest skandal. Radni przegłosowali, że osoby niepełnosprawne czy z jakimiś schorzeniami, nie mogą uczestniczyć w wyborach do rad osiedli (...).
Przeciw ponownemu organizowaniu był m.in. Robert Kufel, radny z Koalicji Obywatelskiej.
- Same wybory zostały przeprowadzone w sposób formalnie właściwy, co zostało potwierdzone. Jeżeli chodzi o wyzwania dotyczące samego przemieszczania się, ze względu na strukturę szkoły, one zostały zauważone i będą brane pod uwagę w przypadku organizacji kolejnych wyborów. Dzięki zaangażowaniu poszczególnych mieszkańców, podczas tych wyborów była możliwość głosowania przez osoby niepełnosprawne, za co również serdecznie dziękuję.
Wybory do rady Osiedla Bydgoszcz-Bocianowo - Stare Miasto odbyły się w siedzibie VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Staszica w Bydgoszczy.
Więcej w relacji Wiktora Sobocińskiego.
Pozostałe wybory do rad osiedla w Bydgoszczy:
- Terenów Nadwiślańskich – wtorek, 6.05.2025 – Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 2;
• Wzgórze Wolności – czwartek, 22.05.2025 – Szkoła Podstawowa nr 56, ul. Karpacka 30,
• Nowy Fordon – wtorek, 3.06.2025 – Hangar Kultury, ul. Jana Piwnika-Ponurego 10,
• Czyżkówko – czwartek, 12.06.2025 – Zespół Szkół Nr 16 w Bydgoszczy, ul. Koronowska 74,
• Bielawy – czwartek, 4.09.2025 – XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, ul. Cicha 59,
• Błonie – wtorek, 09.09.2025 – Zespół Szkół Nr 7, ul. Ludwika Waryńskiego 1,
• Szwederowo – czwartek, 18.09.2025 – szkoła Podstawowa nr 63, ul. Seweryna Goszczyńskiego 3,
• Bartodzieje – czwartek, 2.10.2025 – Zespół Szkół Samochodowych, al. Powstańców Wielkopolskich 63,
• Leśne – wtorek, 7.10.2025 – VII Liceum Ogólnokształcące , ul. 11 Listopada 4,
• Jachcice – czwartek, 16.10.2025 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Średnia 98,
• Brdyujście – czwartek, 6.11.2025 – Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Łowicka 45.
Zobacz także
Wybory prezydenckie 2020 w regionie: frekwencja, nastroje, oczekiwania
2020-07-12, 14:40Zbieramy dla Państwa wyborcze dane z województwa. Od rana rozmawiamy z członkami komisji, z ich przewodniczącymi oraz z głosującymi mieszkańcami. To wszystko w dźwiękowych relacjach Jolanty Fischer i Michała Zaręby. Czytaj dalej »
Niektóre głosy wyborcze musiały przemierzyć ponad 2 tys. kilometrów!
2020-07-12, 13:36W wyborach prezydenckich głosują nasi rodacy za granicą. Na Teneryfie jest Martyna Janas, absolwenta UMK. Po zakończeniu stażu została w Hiszpanii, ale już myśli o powrocie do Polski. Czytaj dalej »
Trwa II tura wyborów prezydenckich. Głosujemy do godz. 21 [wideo PKW]
2020-07-12, 10:37- Wybory przebiegają spokojnie - przekazała w niedzielę rano przewodnicząca Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak. O godz. 7 rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i… Czytaj dalej »
O wyrzuceniu Anny Derewienko mówią politycy. Jest oświadczenie fundacji
2020-07-10, 22:00Bydgoscy radni i politycy zabrali głos w sprawie niepełnosprawnej kobiety, wykluczonej z listy podopiecznych fundacji Dum Spiro, Spero. Przypomnijmy: pani Anna poskarżyła się na decyzję zarządu fundacji, sugerując, że to odpowiedź… Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Poziom arogancji Trzaskowskiego po wygranych wyborach wzrośnie
2020-07-10, 11:02- Stawką tych wyborów jest Polska ambitna, a alternatywą jest Polska „niedasizmu” - podsumował kończącą się kampanię wyborczą minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, który był dziś gościem Rozmowy… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra
2020-07-09, 21:23Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią. Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował za wsparcie i prosił o dalsze działanie. Czytaj dalej »
Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego
2020-07-09, 19:17- Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu poseł PO Tomasz Szymański. Czytaj dalej »
Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO?
2020-07-09, 17:20Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - Poglądy pani Ani to jej prywatna sprawa - odpowiada szefowa fundacji. Czytaj dalej »
„Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy
2020-07-09, 16:32Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację poparcia prezydenta Andrzeja Dudy. Czytaj dalej »
Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję
2020-07-09, 14:00Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie najwyższa, trafi dodatkowo 100 tys. zł. Czytaj dalej »