Sławomir Mentzen w Kujawsko-Pomorskiem: Prąd jest drogi przez szaloną politykę klimatyczną
- Nikt nie płaci za prąd tyle, ile Polacy; w całej Europie prąd jest drogi przez „szaloną politykę klimatyczną" - ocenił na wiecu wyborczym w Radziejowie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Przekonywał też, że politycy nie radzą sobie z „lecącymi w kosmos" kosztami życia w Polsce.
Kandydat Konfederacji na początku wtorkowego wystąpienia w Radziejowie (Kujawsko-Pomorskie) wskazał, że za nim 260-270 spotkań kampanijnych.
Mówił m.in. o tym, że koszty życia w naszym kraju „lecą w kosmos, zabierają coraz większą część budżetów domowych", a „politycy nic z tym nie robią, czasami o tym mówią, ale niczego nie zmieniają".
W ocenie Mentzena, nikt nie płaci za prąd w Europie tyle, ile Polacy. - Jest tyle bogatych narodów, a wszyscy mają tańszy prąd niż my. W całej Europie prąd jest drogi przez tą szaloną politykę klimatyczną, przez Zielony Ład - ocenił.
Mówił, że polscy politycy od 20 lat mówią o budowie elektrowni atomowej, ale „nawet łopaty jednak nie wbili w ziemię, nie zaczęli". - Zielony Ład, tę bzdurę trzeba jak najszybciej odrzucić. Donald Trump przejął władzę w USA i pierwszego dnia powiedział: koniec z Zielonym Ładem, stawiamy na paliwa kopalne, bo najtańsza energia jest z węgla - podkreślił Mentzen.
Poprosił też o przekonywanie dziadków i babć do głosowania na niego. - Zniosę im opodatkowanie emerytur, ale w telewizji im o tym nie powiedzą. Tam mówią same bzdury na mój temat. Ja nie mam kontaktu z waszymi dziadkami, to wy macie ten kontakt. Zadzwońcie do nich i spróbujcie ich przekonać. Niech to będzie wasz wkład w tę kampanię - zaapelował kandydat Konfederacji do młodych uczestników wiecu.
Zadeklarował też, że - jeśli zostanie prezydentem - to uszczelni polską granicę i nie pozwoli na masową migrację. - Jeżeli jeszcze raz do Polski przyjedzie niemiecki radiowóz, to im go zarekwirujemy, policjantów aresztujemy, a imigrantów odeślemy. To ich imigranci. To ich problem, a nie nasz - mówił też kandydat Konfederacji.
Przekonywał, że nie pozwoli na wysłanie żadnego polskiego żołnierza na Ukrainę.
Z kolei we Włocławku Sławomir Mentzen, zmienił definicję gwałtu. To już nie jest „nieprzyjemność", jak określił zgwałcenie w jednym z wywiadów, ale „straszna tragedia kobiety". Jednak według kandydata, gwałcicielami, a także sprawcami większości innych przestępstw, są przede wszystkim migranci.
Na spotkaniu z mieszkańcami Włocławka Sławomir Mentzen przywołał dane brytyjskie, nie podając jednak źródła wiadomości: - Wielka Brytania: w ostatnich 20 lat liczba gwałtów zwiększyła się tam 7 razy: z 10 do 70 tysięcy gwałtów każdego roku. Te 60 tysięcy kobiet rocznie więcej - tylko w Wielkiej Brytanii - przechodzi przez tę straszną tragedię. To ofiary lewicowej polityki otwartych granic, tego multi-kulti, tej otwartości na różnorodność. Politycy otworzyli granicę i kobiety potem cierpią. Niestety, tak to wygląda w całej Europie Zachodniej. Musimy zrobić wszystko, żeby w Polsce to się nie powtórzyło. Bądźmy mądrzejsi. Uczmy się na błędach Zachodu - mówił Mentzen.
Na przedwyborczej trasie kandydata na prezydenta było także we wtorek Mogilno. Na 16 kwietnia zaplanował spotkania w Złotowie, Sępólnie Krajeńskim, Nakle nad Notecią i Bydgoszczy.
Zobacz także
Bieńkowski opuszcza włocławską PO, Kuźniewicz wystartuje z listy Platformy
2014-09-29, 12:07Wiceprzewodniczący włocławskiej Platformy Obywatelskiej, Sławomir Bieńkowski zrezygnował z członkostwa w partii. To reakcja na start byłego zastępcy prezydenta miasta z listy PO. Jacek Kuźniewicz do niedawna był w SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci PO do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-09-28, 18:48Marszałek województwa oraz obecni i byli radni sejmiku znaleźli się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w sześciu okręgach wyborczych PO wystawi 66 kandydatów. Czytaj dalej »
Toruński "Czas Gospodarzy" z listą kandydatów do Rady Miasta
2014-09-25, 21:22Toruńskie ugrupowanie 'Czas Gospodarzy' ujawniło listę kandydatów do Rady Miasta Torunia, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
"Bezpartyjny Włocławek" zarzuca zemstę prezydentowi miasta
2014-09-25, 21:05Prezydent Włocławka mści się na urzędnikach, popierających inne sztaby wyborcze, niż SLD - taki zarzut przed szefem włocławskiego Ratusza stawia opozycja. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" z listą kandydatów do Rady Miejskiej
2014-09-25, 17:43Kampania wyborcza nabiera tempa niczym lokomotywa pod 'pełną parą'. Swoich kandydatów do Rady Miejskiej, przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Komitet Wyborczy Wyborców 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy do bydgoskiej Rady Miasta
2014-09-25, 11:28Kongres Nowej Prawicy w Bydgoszczy przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta. Czytaj dalej »
Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
2014-09-24, 15:28Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Poseł Janusz Dzięcioł kontra wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora
2014-09-24, 11:13Poseł Janusz Dzięcioł ujawnił dokumenty Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące wiceprezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Piotr Cyprys - kandydatem "Metropolii Bydgoskiej" na prezydenta miasta
2014-09-23, 14:41Żeby dostrzec problemy miasta, trzeba na nie spojrzeć z innej perspektywy - przekonywał Piotr Cyprys, kandydat na prezydenta Bydgoszczy ze Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska'. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów na radnych Bydgoszczy
2014-09-21, 13:36Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy przedstawiło swoich kandydatów do rady miasta. O mandaty powalczy ponad 70 osób z 6 okręgów wyborczych. Czytaj dalej »