Kampania prezydencka. Sławomir Mentzen w Chełmnie: W telewizji mówią o mnie same bzdury
Polacy zasługują na niskie i proste podatki; emerytury powinny być zwolnione z podatków - przekonywał na wiecu wyborczym w Chełmnie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen.
- Polakom się polska ochrona zdrowia nie podoba. Nie podoba nam się, że lata czekamy w kolejkach do specjalistów. A politykom się to podoba, bo nic z tym nie robią. Podoba im się ten system i mają gdzieś, że Polakom się nie podoba. Ten system działa coraz gorzej, a w Ministerstwie Zdrowia nikt się nie zastanawia, jak to zmienić - ocenił Mentzen.
Sławomir Mentzen stwierdził też, że przez 20 lat rządów PO-PiS doprowadziła do tego, że Polska ma amunicji „na kilka dni wojny". - Polska wydaje na obronność więcej niż Turcja czy Izrael, a my mamy amunicji na kilka dni, a żołnierze z własnych pieniędzy sobie buty kupują - mówił lider Konfederacji.
Do słów Mentzena na temat zapasów amunicji, które kandydat Konfederacji powtarzał już kilkukrotnie, odniósł się niedawno wiceszef MON Cezary Tomczyk. Wiceminister podkreślił, że podobne słowa słyszał już w rosyjskiej telewizji, a powielając takie informacje Mentzen „niczym nie różni się od rosyjskich propagandystów". Dopytywany wówczas, na ile dni walk Polsce starczyłoby amunicji Tomczyk zaznaczył, że nie są to informacje, które jakikolwiek minister obrony mógłby ujawnić (...).
Kandydat Konfederacji mówił także m.in., że Polacy nigdy nie zgodzą się na masowe migracje z Afryki. Zwracał też uwagę, że prąd i odsetki od kredytów hipotecznych mamy najdroższe w całej Europie. - Tak nas urządzili. Kto w Polsce jest ministrem rozwoju? Krzysztof Paszyk z PSL. Co on potrafi? Nic nie potrafi, więc jak ma ściągnąć zachodnie inwestycje, jak ma rozmawiać z Amerykanami? - stwierdził Mentzen.
Polityk przekonywał, że najwyższy czas, aby w Polsce coś się wreszcie zmieniło. - Polacy zasługują na niskie i proste podatki. Emerytury będą zwolnione z podatków. Opodatkowanie emerytur to skandal. Teraz mi możecie pomóc w kampanii. Zadzwońcie do rodziców i dziadków, żeby na mnie głosowali. Dotrzyjcie do nich, bo ja nie mam jak tego zrobić. W telewizji mówią o mnie same bzdury, a starsze osoby często nie korzystają z Internetu. Chcecie pomóc w kampanii? Teraz możecie, zadzwońcie do nich i przekonajcie do głosowania na mnie - powiedział.
Dodał, że chciałby Polski dumnej i silnej, bogatej, z gospodarką opartą o polskie przedsiębiorstwa. - Mam coraz większą wiarę z każdym tygodniem, że taką właśnie Polskę wspólnie zbudujemy - ocenił Mentzen.
Kandydat był także w Tucholi.
Zobacz także
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Wyborcza konferencja prasowa Rafała Bruskiego
2014-11-09, 13:43O stabilizacji i wzroście dochodów miasta mówił starający się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorzadowych prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Punkt badania wzroku elementem kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-09, 10:37Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza w niecodzienny sposób chce zyskać poparcie mieszkańców. Czytaj dalej »
Śmiałe wizje i sugestie Jacka Kuźniewicza
2014-11-07, 20:50Zgrzyt w szeregach włocławskich struktur lokalnej Platformy Obywatelskiej. Jacek Kuźniewicz - były wiceprezydent Włocławka zaskoczył widzów nie tylko lokalnej telewizji, bardzo śmiałą sugestią. Czytaj dalej »
Priorytety wyborcze Lucyny Andrysiak
2014-11-07, 16:51Kandydatka SLD w okręgu nr 2 do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Lucyna Andrysiak przedstawiła priorytety, na których chce się skupić w przyszłej kadencji. Czytaj dalej »
Kampania wyborcza "przez pomyłkę" na koszt podatników
2014-11-07, 16:33Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, wykorzystał w swojej kampanii wyborczej pieniądze podatników. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku o propozycji kandydata PiS na prezydenta miasta
2014-11-06, 18:34We Włocławku sztab SLD odniósł się do planów Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Chmielewski - włocławski lider i kandydat na prezydenta miasta obiecał, że jeśli wygra wybory to zwolni osoby fizyczne z podatku od nieruchomości. Czytaj dalej »
Radny PiS złożył wniosek do prokuratury ws. sprzedaży Zawiszy
2014-11-06, 18:01- Dość zamiatania sprawy pod dywan - mówi o prywatyzacji bydgoskiego Zawiszy radny PiS Tomasz Rega i złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czytaj dalej »
Park przemysłowy przedmiotem konfliktu w Warlubiu
2014-11-06, 13:47Konflikt wokół parku przemysłowego w gminie Warlubie w powiecie świeckim, może być wykorzystywany jako element walki wyborczej Czytaj dalej »