Kampania prezydencka. Sławomir Mentzen w Chełmnie: W telewizji mówią o mnie same bzdury
Polacy zasługują na niskie i proste podatki; emerytury powinny być zwolnione z podatków - przekonywał na wiecu wyborczym w Chełmnie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen.
- Polakom się polska ochrona zdrowia nie podoba. Nie podoba nam się, że lata czekamy w kolejkach do specjalistów. A politykom się to podoba, bo nic z tym nie robią. Podoba im się ten system i mają gdzieś, że Polakom się nie podoba. Ten system działa coraz gorzej, a w Ministerstwie Zdrowia nikt się nie zastanawia, jak to zmienić - ocenił Mentzen.
Sławomir Mentzen stwierdził też, że przez 20 lat rządów PO-PiS doprowadziła do tego, że Polska ma amunicji „na kilka dni wojny". - Polska wydaje na obronność więcej niż Turcja czy Izrael, a my mamy amunicji na kilka dni, a żołnierze z własnych pieniędzy sobie buty kupują - mówił lider Konfederacji.
Do słów Mentzena na temat zapasów amunicji, które kandydat Konfederacji powtarzał już kilkukrotnie, odniósł się niedawno wiceszef MON Cezary Tomczyk. Wiceminister podkreślił, że podobne słowa słyszał już w rosyjskiej telewizji, a powielając takie informacje Mentzen „niczym nie różni się od rosyjskich propagandystów". Dopytywany wówczas, na ile dni walk Polsce starczyłoby amunicji Tomczyk zaznaczył, że nie są to informacje, które jakikolwiek minister obrony mógłby ujawnić (...).
Kandydat Konfederacji mówił także m.in., że Polacy nigdy nie zgodzą się na masowe migracje z Afryki. Zwracał też uwagę, że prąd i odsetki od kredytów hipotecznych mamy najdroższe w całej Europie. - Tak nas urządzili. Kto w Polsce jest ministrem rozwoju? Krzysztof Paszyk z PSL. Co on potrafi? Nic nie potrafi, więc jak ma ściągnąć zachodnie inwestycje, jak ma rozmawiać z Amerykanami? - stwierdził Mentzen.
Polityk przekonywał, że najwyższy czas, aby w Polsce coś się wreszcie zmieniło. - Polacy zasługują na niskie i proste podatki. Emerytury będą zwolnione z podatków. Opodatkowanie emerytur to skandal. Teraz mi możecie pomóc w kampanii. Zadzwońcie do rodziców i dziadków, żeby na mnie głosowali. Dotrzyjcie do nich, bo ja nie mam jak tego zrobić. W telewizji mówią o mnie same bzdury, a starsze osoby często nie korzystają z Internetu. Chcecie pomóc w kampanii? Teraz możecie, zadzwońcie do nich i przekonajcie do głosowania na mnie - powiedział.
Dodał, że chciałby Polski dumnej i silnej, bogatej, z gospodarką opartą o polskie przedsiębiorstwa. - Mam coraz większą wiarę z każdym tygodniem, że taką właśnie Polskę wspólnie zbudujemy - ocenił Mentzen.
Kandydat był także w Tucholi.
Zobacz także
Posłowie Zielonych i KO: Polacy są wykluczeni komunikacyjnie, a PiS nic z tym nie robi
2023-04-05, 06:53- Rząd powinien wspierać samorządy w walce z wykluczeniem komunikacyjnym Polaków. Tymczasem jest to niezrealizowana obietnica Prawa i Sprawiedliwości - mówili podczas konferencji prasowej przed dworcem PKS w Bydgoszczy Klaudia Jachira… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Bydgoszczy: W Polsce można umrzeć w kolejce do lekarza
2023-04-04, 21:00O potrzebie zmian m.in. w systemie edukacji i ochronie zdrowia mówił Szymon Hołownia na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Bydgoszczy. Lider Polski 2050 podkreślał, że w szkołach szczególnie ważna powinna być nauka języka angiel… Czytaj dalej »
Posłowie PiS: Program 500 plus istnieje od kilku lat i nie ma wpływu na inflację
2023-04-04, 19:30- Ostre podnoszenie stóp procentowych, jeszcze droższe kredyty czy wprowadzenie w Polsce euro to przepis na bezrobocie w Polsce - mówią zgodnie bydgoscy posłowie PiS Tomasz Latos i Piotr Król. Czytaj dalej »
Donald Tusk: Musimy stawiać na ludzi pracy. Politycy KO spotkali się w Toruniu
2023-04-04, 17:45- Musimy dzisiaj w Polsce przywrócić logikę - kto ciężko pracuje, powinien dobrze zarabiać - mówił Donald Tusk podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Czytaj dalej »
„Poważne państwo” – motto spotkania Zjednoczonej Prawicy z wyborcami w Toruniu
2023-04-03, 21:00Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z sympatykami. Z ewentualnymi wyborcami rozmawiali Krzysztof Szczucki i Kosma Złotowski. Czytaj dalej »
Donald Tusk w Chełmnie. PO inauguruje cykl #TuJestPrzyszłość w regionie [harmonogram]
2023-04-03, 12:00Platforma Obywatelska rozpoczęła w poniedziałek (3 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskiem cykl spotkań pod hasłem #TuJestPrzyszłość. Donald Tusk odwiedzi Gruczno i Chełmno, a inni parlamentarzyści PO w sumie kilkadziesiąt miejscowości… Czytaj dalej »
Poseł Latos kontynuuje spotkania z mieszkańcami. Wizyta w Więcborku
2023-04-01, 21:57- Trzeba przypomnieć, co mówił Donald Tusk przed zimą: że będzie ciemno i zimno. Nie było ani ciemno, ani zimno. Po co takie straszenie ludzi? - mówił poseł Tomasz Latos (PiS) w Więcborku. W sobotę (1 kwietnia) rozmawiał z mieszkańcami… Czytaj dalej »
Lokalni politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają objazd po regionie. Pojawi się też Donald Tusk
2023-03-30, 19:00Donald Tusk odwiedzi Kujawy i Pomorze w ramach akcji #TuJestPrzyszłość. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej weźmie udział m.in. w otwartym spotkaniu z mieszkańcami w Chełmnie. Czytaj dalej »
Sypniewski: Nikt nie wmówi naszym wyborcom, że jesteśmy przybudówką PiS–u [Rozmowa dnia]
2023-03-28, 09:25- Nie można nam zarzucać chęci stworzenia koalicji z Prawem i Sprawiedliwością - mówił Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, który był gościem „Rozmowy dnia” z Polskim Radiem PiK. Czytaj dalej »
Poseł Kurzawa w PR PiK: Rolnicy zostali bez żadnej pomocy [Rozmowa dnia]
2023-03-21, 09:55- Minister Henryk Kowalczyk nie zrobił nic dla rolników. Uważamy, że abdykował ze swojej funkcji - mówił poseł Dariusz Kurzawa z PSL-Koalicji Polskiej w „Rozmowie Dnia” w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »