Politycy PiS z regionu jadą w teren. Będą spotkania otwarte promujące kandydata tej partii
Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają podróż po regionie. Będą odwiedzać wszystkie gminy z okręgu bydgoskiego. Podczas spotkań otwartych mają zachęcać do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego - kandydata popieranego przez PiS.
- Chcemy zapoznać mieszkańców regionu z planem wyborczym Karola Nawrockiego, który opiera się na czterech filarach, którymi są: dobrobyt, normalne państwo, bezpieczna Polska i rozwój - mówi poseł PiS, Łukasz Schreiber. Zapowiedział, że do końca kampanii wyborczej odwiedzą wszystkie gminy w okręgu bydgoskim.
- W tym tygodniu zaczynamy - jesteśmy w Tucholi, w Śliwicach, Kęsowie, Kruszwicy, w Jeziorach Wielkich. Stawiamy na kontakt bezpośredni, na rozmowę z ludźmi, na spotkania otwarte. Będziemy aktywnie wspierać kandydata. W każdym powiecie powstały obywatelskie komitety poparcia. Może to nie są nazwiska na miarę rozpoznawalności światowej, natomiast w tych konkretnych powiatach, gminach są to osoby znane, cieszące się autorytetem, szacunkiem, rozpoznawalnością. Cieszę się, że także w naszym okręgu to jest grubo ponad 100 takich osób zaangażowanych, a nawet już chyba ponad 200, które działają w obywatelskich komitetach poparcia.
Na spotkania w gminach zapraszani będą goście specjalni. W tym tygodniu powiat tucholski odwiedzi były minister infrastruktury - Andrzej Adamczyk, a powiat inowrocławski i mogileński - były pełnomocnik rządu ds. CPK, minister Marcin Horała.
Dodatkowo bydgoscy radni PiS zachęcali dzisiaj do uczestnictwa w kwietniowym marszu, który odbędzie się w Warszawie.
- 12 kwietnia o godzinie 12:00 odbędzie się marsz z okazji Tysiąclecia Koronacji Bolesława Chrobrego. Zapisy na wyjazd w biurze poselskim przy ulicy Wełniany Rynek 11/7 - mówił radny Paweł Bokiej.
Zobacz także
Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia
2020-11-25, 17:39Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. Czytaj dalej »
Trzech kandydatów na fotel wójta w gminie Warlubie. Kiedy wybory?
2020-11-18, 09:49Trzy osoby będą walczyć o pusty fotel wójta w gminie Warlubie w powiecie świeckim. Przedterminowe wybory zaplanowano 20 grudnia. Czytaj dalej »
Media: Joe Biden wygrywa wybory prezydenckie w USA
2020-11-07, 18:15Kandydat Demokratów Joe Biden pokonał ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA - ogłosiła w sobotę agencja Associated Press. Podobną decyzję podjęły telewizje CNN oraz NBC. Czytaj dalej »
Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów
2020-11-05, 18:17Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem. Czytaj dalej »
Wybory w USA. Trump czy Biden? Głosy się liczą! Jest lekka przewaga...
2020-11-04, 08:20W 35 spośród 50 stanów wynik wyborów już jest przesądzony - wynika z analizy wyników wyborów telewizji CNN. W 19 z nich wygrał prezydent Donald Trump z łączną liczbą 136 głosów elektorskich, zaś kandydat Demokratów Joe Biden… Czytaj dalej »
Donald Trump czy Joe Biden? Rozpoczęły się wybory prezydenckie w USA
2020-11-03, 12:37O godz. 12 czasu polskiego we wtorek otworzyły się pierwsze lokale wyborcze w wyborach prezydenckich w USA. Pierwsze rezultaty zaczną spływać po północy czasu polskiego w nocy z wtorku na środę, a zwycięzca powinien być znany w… Czytaj dalej »
Ponowne wybory w gminie Łubianka. Mieszkańcy wybierają radnego
2020-09-06, 08:58350 mieszkańców gminy Łubianka wybiera dziś ponownie swojego przedstawiciela do Rady Gminy. W związku z nieprawidłowościami podczas głosowania w 2018 roku - po proteście wyborczym - sąd unieważnił głosowanie w jednym z okręgów… Czytaj dalej »
Sąd nakazał powtórkę wyborów w Łubiance. Czy wójt straci większość w radzie?
2020-09-04, 15:12Mieszkańcy gminy Łubianka pójdą w niedzielę, 6 września, do urn. Dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych sąd uznał, że podczas głosowania w 2018 roku doszło do nieprawidłowości przy wyborze jednego z radnych gminy i zarządził… Czytaj dalej »
Białoruscy opozycjoniści w areszcie. Zarzut: próba przejęcia władzy w kraju
2020-08-24, 15:28Białoruska milicja potwierdziła zatrzymanie w poniedziałek, 24 sierpnia dwójki członków prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, Wolhi Kawalkawej i Siarhieja Dyleuskiego, który jest też przywódcą strajku w mińskiej fabryce tr… Czytaj dalej »
Konfederacja mobilizuje sympatyków. Cel - wybory samorządowe
2020-08-18, 17:45Ponad 16 tys. osób zapisało się już do Klubów Konfederacji. W całej Polsce powstało ich prawie 700, z czego 45 na Kujawach i Pomorzu. Największy w regionie działa w Bydgoszczy. Czytaj dalej »