Politolożka UKW: Co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos [Rozmowa Dnia]
- Rośnie rola i znaczenie Internetu w kampanii wyborczej, telewizja ma jednak nadal duże znaczenie, szczególnie dla starszych wyborców - uważa doktor hab. prof. Izabela Kapsa, politolożka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Oceniając to, co w dzisiejszych czasach jest ważne w kampanii wyborczej zwróciła uwagę na bezpośrednie spotkania z wyborcami. - Są ważne, szczególnie gdy odbywają się w mniejszych miejscowościach - mówiła w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK. - Są takie badania w marketingu politycznym, które pokazują, że co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos, czyli rzeczywiście spotkania prezydenckie przekładają się na konkretne decyzje polityczne. Widać, że czołowi kandydaci w wyborach prezydenckich w tym roku, zdają sobie z tego sprawę. Spotkania są też ważne z punktu widzenia komunikowania politycznego, bo skoro wiemy już dziś, że Internet jest nieodłącznym elementem w kampanii wyborczej, to spotkania bezpośrednie są materiałem do relacjonowania – cytowanie poszczególnych fragmentów wypowiedzi, zadawanych pytań, czy pokazywanie choćby zapełnienia sali. (...)
Główni faworyci w wyborach prezydenckich odwiedzają nasz region. Rafał Trzaskowski był w weekend m.in. w Chełmnie, Osiu, Grudziądzu, Ciechocinku i Inowrocławiu. Karol Nawrocki będzie w środę w Nakle, Żninie, Mogilnie i Inowrocławiu. Zdaniem doktor Izabeli Kapsy bardzo wielu wyborców głosuje emocjonalnie, a decyzję o tym, na kogo oddadzą głosy podejmują w ostatniej chwili.
Cała „Rozmowa Dnia” poniżej.
INNE ROZMOWY DNIA
Zobacz także
Ireneusz Stachowiak pyta posła Brejzę o pieniądze na kampanię wyborczą
2019-09-10, 19:35Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, domaga się od posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy publicznej odpowiedzi czy jego kampania była finansowana z pieniędzy pochodzącymi… Czytaj dalej »
PKW: w wyborach do Sejmu w całym kraju karta jednostronicowa
2019-09-10, 08:41Uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW - poinformowała PAP szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Czytaj dalej »
Wiceminister Michałek: Gdy PiS wygra wybory, wszyscy będą zarabiać więcej
2019-09-09, 14:16'Hattrick Kaczyńskiego' był głównym tematem konferencji prasowej, zorganizowanej przez Iwonę Michałek w Grudziądzu. Wiceminister edukacji obiecała, że po wygranych wyborach prawie wszyscy będziemy zarabiać więcej. Czytaj dalej »
#HatTrickKaczyńskiego: wyższe płace, emerytury, równe dopłaty dla rolników
2019-09-07, 15:27Wyższe płace, podwójna trzynasta emerytura, równe dopłaty dla rolników - to #HatTrickKaczyńskiego, który został w sobotę zaprezentowany w Lublinie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Zbigniew Rasielewski przy "Cysternie wstydu PO-PSL": Postawię na uczciwość
2019-09-07, 13:05'Cysterna wstydu PO-PSL' - dotarła na Plac 18 stycznia w ToruniU. To ogólnopolska kampania Prawa i Sprawiedliwości, która 'ma zwrócić uwagę na nieszczelny system finansów publicznych, za czasów poprzedniej ekipy'. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański o obwodnicach małych miast. Także w Brześciu Kujawskim
2019-09-06, 20:32Krzysztof Czabański powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość dostrzega potrzeby mniejszych ośrodków miejskich. Dwójka na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko-włocławskim odniósł się do jednego z haseł wyborczych… Czytaj dalej »
Paulina Wenderlich: Sąd Apelacyjny musi powstać w Bydgoszczy
2019-09-06, 15:06O utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy chce zabiegać jako posłanka kandydatka PiS z Bydgoszczy - Paulina Wenderlich. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczyna kampanię w Grudziądzu
2019-09-05, 21:10W czwartek poseł Tomasz Szymański przedstawił osoby z powiatu grudziądzkiego, startujące do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy
2019-09-05, 20:41Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, stałe umowy o pracę i 300 tablic multimedialnych dla szkół w każdym powiecie - to wyborcze obietnice Lewicy. Czytaj dalej »
Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera
2019-09-03, 18:26Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera - ogłosił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Decyzja ta pociągnęła za sobą też zmiany na listach KO do Sejmu - Kidawa-Błońska… Czytaj dalej »