Szymon Hołownia w Rypinie: 8 stycznia rozpocznie się kampania prezydencka [wideo]
Zadecydowałem, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzę w pierwszym możliwym terminie; kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek w Rypinie marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
Marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia podkreślał podczas spotkania z mieszkańcami w Rypinie, że od jakiegoś czasu trwa prekampania wyborcza. Poinformował jednocześnie, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzi w pierwszym możliwym terminie. - To dzisiaj tu chcę wam powiedzieć, że kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował.
Zgodnie z Kodeksem wyborczym, marszałek Sejmu zarządza wybory nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego prezydenta RP i wyznacza ich datę na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej.
Hołownia zadeklarował, że będzie głosował za tym, żeby Wigilia była dniem wolnym. W jego ocenie jest duże prawdopodobieństwo, że Sejm przegłosuje takie rozwiązanie, które mogłoby obowiązywać od 2025 roku. Marszałek Sejmu podkreślił, że decyzja w tej sprawie zapadnie w środę lub czwartek. - Nie chcę powiedzieć, że już w tym roku będzie to wolny dzień, bo jest bardzo późno - powiedział w Rypinie Hołownia.
Zobacz także
Kto zaskoczony, a kto zadowolony? Komentarze po starcie Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-04, 12:26Jak zareagowali kandydaci na prezydenta Bydgoszczy po tym, jak w niedzielę dołączyła do nich reprezentantka Trzeciej Drogi - Joanna Czerska-Thomas? Czytaj dalej »
Politycy z regionu o wyborach prezydentów Bydgoszczy i Torunia. Radiokonferencja w PR PiK [wideo]
2024-03-04, 11:24Trzecia Droga dołącza do walki o prezydenturę Bydgoszczy. Czy trzeci kandydat to poważny problem dla Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy? Czytaj dalej »
Adrian Mól w PR PiK: Nie będę prowadził agresywnej kampanii [Rozmowa dnia]
2024-03-04, 08:58- Jako duża, znacząca partia musimy wystawić kandydata na prezydenta w takim mieście, jak Toruń - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Adrian Mól - zastępca prezydenta i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta … Czytaj dalej »
Szeroka oferta dla Inowrocławia. Jakie propozycje przygotowało Porozumienie Samorządowe?
2024-03-03, 22:03W Inowrocławiu odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia. Podczas spotkania przedstawiono program wyborczy i kandydatów na miejskich radnych. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy kandydatów do Sejmiku Województwa
2024-03-03, 21:10Władze regionalne Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowały kandydatów do Sejmiku Województwa z zachodniej części regionu. Czytaj dalej »
Trzeci kandydat na prezydenta Grudziądza. Prawo i Sprawiedliwość wskazało na radnego
2024-03-03, 20:47Krzysztof Kosiński został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Grudziądza. Wiceprzewodniczący Rady Miasta chce rozwijać turystykę, będzie dążył do niższych podatków i zmniejszenia zadłużenia szpitala. Czytaj dalej »
Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Bydgoszczy. Zasiada w Prezydium Rady Miasta [zdjęcia, wideo]
2024-03-03, 15:30Joanna Czerska-Thomas będzie ubiegać się o fotel prezydenta Bydgoszczy z ramienia Trzeciej Drogi. Obecna wiceprzewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta startuje w wyborach samorządowych z hasłem „Idzie nowe”. Czytaj dalej »
Schreiber proponuje Bydgoski Bon Żłobkowy: do 500 zł na opiekę w prywatnej placówce
2024-03-02, 19:15Posiadacze Karty Bydgoszczanina, niemający możliwości, by skorzystać ze żłobka miejskiego, dostaną maksymalnie 500 zł na opiekę w placówce niepublicznej - to kolejna propozycja Bydgoskiej Prawicy Łukasza Schreibera. Czytaj dalej »
Jest drugi kandydat w walce o urząd prezydenta Grudziądza. Zaprasza włodarza do debaty
2024-03-02, 16:27Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski ma pierwszego kontrkandydata w wyborach samorządowych. Jest nim Marek Nowak, były dyrektor grudziądzkiego szpitala i były radny sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Tramwaj na ul. Solskiego, audyt rozkładów jazdy. To obiecuje prezydent Bruski
2024-03-02, 12:47Rozbudowa linii tramwajowych, 100 procent nowego taboru, analiza i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - zapowiedział to ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Czytaj dalej »