Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego
O głosowanie w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu, mimo niesprzyjających frekwencji wakacji, apelowali we Włocławku przedstawiciele PiS. Kandydata zgłoszonego przez Komitet Prawi i Skuteczni wieloletniego radnego Jarosława Chmielewskiego i jego przygotowanie, m.in. z prawa europejskiego zachwalała była marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
- Mam taką wiarę, że nasi wyborcy rozumieją, jak ważne są te wybory, i że w najbliższą niedzielę pójdą do urn - mówi Elżbieta Witek. - Bardzo bym chciała, żeby tutaj, we Włocławku, jednak przedstawiciel prawej strony politycznej znalazł się w Senacie. To nie zmieni ogólnego układu sił w Senacie, ale nie o to chodzi. My potrzebujemy ludzi przygotowanych, ludzi którzy rozumieją, że nadciąga naprawdę bardzo ciężki czas. Mam nadzieję, że właśnie te tysiące przejechanych kilometrów, te spotkania, sprawią, że nasz elektorat się zmobilizuje i pójdzie do tych wyborów. Liczę na to ogromnie, liczę również na to, że właśnie prawa strona sceny politycznej nie będzie rozbijać tych głosów, tylko postawi na kandydata Prawa i Sprawiedliwości, na kandydata Jarosława Chmielewskiego i dzięki temu będziemy mogli powiedzieć, że odbiliśmy Paktowi Senackiemu właśnie Senat, jeżeli chodzi o okręg numer 13 - mówiła Elżbieta Witek.
Kontrkandydatami Jarosława Chmielewskiego do Senatu w niedzielnych wyborach uzupełniających są Stanisław Pawlak z Paktu Senackiego (porozumienia Platformy Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 i PSL) i Tomasz Sikorowski z Konfederacji. Wybory odbywają się by zapełnić miejsce w Senacie zwolnione przez Krzysztofa Kukuckiego, który został prezydentem Włocławka.
Więcej w relacji Moniki Siwak.
Zobacz także
Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
2024-03-04, 20:31Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie. Czytaj dalej »
„Włocławek musi się przestać zadłużać". Barbara Moraczewska kandyduje na prezydenta
2024-03-04, 18:54- Włocławek zasługuje na więcej - przekonuje kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Włocławka. Z obecnym włodarzem miasta zmierzy się jego była zastępczyni, Barbara Moraczewska. Czytaj dalej »
Pieniądze są, a drogi wciąż dziurawe. Łukasz Schreiber i Bydgoska Prawica chcą to zmienić [zdjęcia]
2024-03-04, 17:24Przedstawiciele Bydgoskiej Prawicy przedstawili 9. punkt swojego programu - obietnicę, że po wygranych wyborach samorządowych, co roku na budowę dróg gruntowych w mieście przeznaczone zostanie minimum 35-40 milionów złotych. Czytaj dalej »
Kto zaskoczony, a kto zadowolony? Komentarze po starcie Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-04, 12:26Jak zareagowali kandydaci na prezydenta Bydgoszczy po tym, jak w niedzielę dołączyła do nich reprezentantka Trzeciej Drogi - Joanna Czerska-Thomas? Czytaj dalej »
Politycy z regionu o wyborach prezydentów Bydgoszczy i Torunia. Radiokonferencja w PR PiK [wideo]
2024-03-04, 11:24Trzecia Droga dołącza do walki o prezydenturę Bydgoszczy. Czy trzeci kandydat to poważny problem dla Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy? Czytaj dalej »
Adrian Mól w PR PiK: Nie będę prowadził agresywnej kampanii [Rozmowa dnia]
2024-03-04, 08:58- Jako duża, znacząca partia musimy wystawić kandydata na prezydenta w takim mieście, jak Toruń - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Adrian Mól - zastępca prezydenta i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta … Czytaj dalej »
Szeroka oferta dla Inowrocławia. Jakie propozycje przygotowało Porozumienie Samorządowe?
2024-03-03, 22:03W Inowrocławiu odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia. Podczas spotkania przedstawiono program wyborczy i kandydatów na miejskich radnych. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy kandydatów do Sejmiku Województwa
2024-03-03, 21:10Władze regionalne Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowały kandydatów do Sejmiku Województwa z zachodniej części regionu. Czytaj dalej »
Trzeci kandydat na prezydenta Grudziądza. Prawo i Sprawiedliwość wskazało na radnego
2024-03-03, 20:47Krzysztof Kosiński został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Grudziądza. Wiceprzewodniczący Rady Miasta chce rozwijać turystykę, będzie dążył do niższych podatków i zmniejszenia zadłużenia szpitala. Czytaj dalej »
Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Bydgoszczy. Zasiada w Prezydium Rady Miasta [zdjęcia, wideo]
2024-03-03, 15:30Joanna Czerska-Thomas będzie ubiegać się o fotel prezydenta Bydgoszczy z ramienia Trzeciej Drogi. Obecna wiceprzewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta startuje w wyborach samorządowych z hasłem „Idzie nowe”. Czytaj dalej »