Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego
O głosowanie w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu, mimo niesprzyjających frekwencji wakacji, apelowali we Włocławku przedstawiciele PiS. Kandydata zgłoszonego przez Komitet Prawi i Skuteczni wieloletniego radnego Jarosława Chmielewskiego i jego przygotowanie, m.in. z prawa europejskiego zachwalała była marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
- Mam taką wiarę, że nasi wyborcy rozumieją, jak ważne są te wybory, i że w najbliższą niedzielę pójdą do urn - mówi Elżbieta Witek. - Bardzo bym chciała, żeby tutaj, we Włocławku, jednak przedstawiciel prawej strony politycznej znalazł się w Senacie. To nie zmieni ogólnego układu sił w Senacie, ale nie o to chodzi. My potrzebujemy ludzi przygotowanych, ludzi którzy rozumieją, że nadciąga naprawdę bardzo ciężki czas. Mam nadzieję, że właśnie te tysiące przejechanych kilometrów, te spotkania, sprawią, że nasz elektorat się zmobilizuje i pójdzie do tych wyborów. Liczę na to ogromnie, liczę również na to, że właśnie prawa strona sceny politycznej nie będzie rozbijać tych głosów, tylko postawi na kandydata Prawa i Sprawiedliwości, na kandydata Jarosława Chmielewskiego i dzięki temu będziemy mogli powiedzieć, że odbiliśmy Paktowi Senackiemu właśnie Senat, jeżeli chodzi o okręg numer 13 - mówiła Elżbieta Witek.
Kontrkandydatami Jarosława Chmielewskiego do Senatu w niedzielnych wyborach uzupełniających są Stanisław Pawlak z Paktu Senackiego (porozumienia Platformy Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 i PSL) i Tomasz Sikorowski z Konfederacji. Wybory odbywają się by zapełnić miejsce w Senacie zwolnione przez Krzysztofa Kukuckiego, który został prezydentem Włocławka.
Więcej w relacji Moniki Siwak.
Zobacz także
Rafał Trzaskowski: Dziękuję za każdy głos, przepraszam, że nie zwyciężyliśmy wspólnie
2025-06-02, 12:49Rafał Trzaskowski podziękował w poniedziałek za każdy oddany na niego głos. Pogratulował również Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że ta wygrana „zobowiązuje, zwłaszcza w tak trudnych… Czytaj dalej »
Tutaj frekwencja był najwyższa w regionie! Podbydgoskie Osielsko triumfowało
2025-06-02, 12:04W województwie kujawsko-pomorskim to w Osielsku na prezydenta głosowało najwięcej uprawnionych osób. Frekwencja wyniosła tam 82,7 procent. Czytaj dalej »
Politolog: Karol Nawrocki będzie na początku prezentował się jako osoba koncyliacyjna
2025-06-02, 11:36Co czeka nas w najbliższej politycznej przyszłości? Zdaniem politologa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. Wojciecha Peszyńskiego, nowy prezydent będzie dążył do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Czytaj dalej »
Poseł Mariusz Kałużny o wyniku wyborów: To czerwona kartka dla Donalda Tuska
2025-06-02, 10:28- Donald Tusk powinien podać się do dymisji - tak wynik wyborów prezydenckich komentuje poseł PiS z regionu Mariusz Kałużny. Czytaj dalej »
PKW: Karol Nawrocki nowym prezydentem! Zdobył 50,89 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,11 proc.
2025-06-02, 05:25Państwowa Komisja Wyborcza zebrała wszystkie głosy z drugiej tury wyborów prezydenckich. Wygrał ją Karol Nawrocki, kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 10 606 628 głosów. Rafała Trzaskowskiego, startującego… Czytaj dalej »
PKW: Rafał Trzaskowski wygrał w województwie kujawsko-pomorskim. Zdobył 53,42 procent głosów
2025-06-02, 03:40Włocławek był pierwszym miastem w Polsce, które podało pełne wyniki drugiej tury. Zwyciężył tam kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Podobnie było w pozostałych największych miastach województwa, jak i w całym… Czytaj dalej »
Late poll z 90 proc. komisji: Karol Nawrocki - 51 proc., Rafał Trzaskowski - 49 proc.
2025-06-02, 01:23Karol Nawrocki w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 51 proc. głosów, Rafał Trzaskowski 49 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News uwzględniającego wyniki z 90 proc. komisji. Wcześniejszy late… Czytaj dalej »
Wieczór wyborczy sympatyków Rafała Trzaskowskiego: Wierzymy w ciemno w wygraną [wideo]
2025-06-01, 23:54Wielka radość zapanowała w niedzielę na wieczorze wyborczym sympatyków Rafała Trzaskowskiego w Bydgoszczy. Początkowy wynik sondażowy exit poll dawał nieznaczne prowadzenie kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Tomasz Sikorowski z Konfederacji: Bez względu na wynik pamiętajmy, że jesteśmy jednym narodem
2025-06-01, 23:36Przed drugą turą wyborów Karol Nawrocki i Rafał Trzaskowski spotkali się w Toruniu ze Sławomirem Mentzenem, który uzyskał trzeci wynik w pierwszej turze. Miało to pomóc zwolennikom Konfederacji wybrać między kandydatami PiS i Koalicji… Czytaj dalej »
Late poll: Karol Nawrocki - 50,7 proc., Rafał Trzaskowski – 49,3 proc. Po drugiej turze wyborów
2025-06-01, 23:09Karol Nawrocki w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 50,7 proc. głosów, Rafał Trzaskowski 49,3 proc. - wynika z sondażu late poll wykonanego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Wcześniejszy exit poll dawał przewagę Trzaskowskiemu… Czytaj dalej »