Stanisław Pawlak: Jest dużo spraw do załatwienia dla regionu, będę to robił w Senacie
Do głosowania na kandydata Paktu Senackiego Stanisława Pawlaka, byłego burmistrza Lubrańca i wieloletniego radnego sejmiku, przekonywali we Włocławku wojewoda i wicewojewoda.
W niedzielę 21 lipca w wyborach uzupełniających do Senatu zagłosują mieszkańcy Włocławka i powiatów włocławskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego i radziejowskiego. Stanisław Pawlak (Nowa Lewica) podsumował kampanię wraz z wojewodą Michałem Sztyblem, i wicewojewodą Piotrem Hemmerlingiem. – Jako „Koalicji 15 października” udało się zbudować bardzo ważny front zmian w Polsce, ale bardzo ważną częścią tych zmian jest Senat – mówił Sztybel, członek Zarządu PO w regionie. – Chciałbym zaapelować do wszystkich wyborców Koalicji Obywatelskiej, aby poparli pana Stanisława Pawlaka, doświadczonego w życiu publicznym przedstawiciela, który był parlamentarzystą dwóch kadencji, burmistrzem, radnym sejmiku – osobę, która daje gwarancję ogromnego doświadczenia i zaangażowania w lokalne sprawy – mówił.
– Gdyby ktoś mnie zapytał, kim powinien być senator RP, na myśl przychodzi mi osoba Stanisława Pawlaka – chwalił Piotr Hemmerling, współprzewodniczący regionalnych struktur Nowej Lewicy. – Dla mnie zawsze imponujące było to, że potrafił połączyć idee, które łącza nas w partii lewicowej, jak i takie cechy, które charakteryzują państwowca.
– Będę robił to, co robiłem do tej pory z pozycji samorządu, a teraz z pozycji Senatu, a tych spraw jest do załatwienia dużo, szczególnie w zakresie zrównoważonego rozwoju regionu, wsparcia finansowego samorządu, i przyciąganie środków finansowych pochodzących z zewnątrz, z Unii Europejskiej, po to, żeby przyspieszyć rozwój naszego regionu – zadeklarował Pawlak.
Uzupełniające wybory do Senatu odbędą się w najbliższą niedzielę we Włocławku i powiatach radziejowskim, lipnowskim, aleksandrowskim i włocławskim dlatego, że wybrany w poprzednich wyborach kandydat Paktu Senackiego Krzysztof Kukucki został prezydentem Włocławka. O mandat poza Stanisławem Pawlakiem walczą Jarosław Chmielewski z Komitetu Prawi i Skuteczni oraz Tomasz Sikorowski z Konfederacji.
Zobacz także
Złe karty w jednej z bydgoskich Komisji Wyborczych
2014-11-16, 17:42Nieprawidłowości w wydruku kart do głosowania stwierdzono w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 176 w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Ruchoma urna" w bydgoskim szpitalu
2014-11-16, 16:41Choroba nie przekreśla możliwości wzięcia udziału w wyborach, o czym przekonało się ponad 200 pacjentów Szpitala im. J.Biziela w Bydgoszczy. Cześć z pacjentów oddała swoje głosy w mieszczącym się w lecznicy lokalu wyborczym. Czytaj dalej »
Frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu
2014-11-16, 16:10Według danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu na godz. 17.30 wyniosła 37,86 proc. Wydano 618 828 kart do głosowania. Czytaj dalej »
Łamanie ciszy wyborczej na Kujawach i Pomorzu
2014-11-16, 15:40Głosowanie za alkohol, pieniądze i drobne upominki oraz oferta podwiezienia do obwodowej komisji- wszystko po to, by zdobyć głosy wyborców. Do incydentów doszło w woj. kujawsko - pomorskim. Rekord pobił pewien radny, który tej nocy… Czytaj dalej »
Wybory w toruńskim Areszcie Śledczym
2014-11-16, 14:27Możliwość głosowania w wyborach samorządowych mają także osadzeni w toruńskim Areszcie Śledczym. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe w Borach Tucholskich
2014-11-16, 13:44Duże zainteresowanie wyborami odnotowano w małej miejscowości Czersk Świecki w samym sercu Borów Tucholskich. Czytaj dalej »
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »