Stanisław Pawlak: Jest dużo spraw do załatwienia dla regionu, będę to robił w Senacie
Do głosowania na kandydata Paktu Senackiego Stanisława Pawlaka, byłego burmistrza Lubrańca i wieloletniego radnego sejmiku, przekonywali we Włocławku wojewoda i wicewojewoda.
W niedzielę 21 lipca w wyborach uzupełniających do Senatu zagłosują mieszkańcy Włocławka i powiatów włocławskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego i radziejowskiego. Stanisław Pawlak (Nowa Lewica) podsumował kampanię wraz z wojewodą Michałem Sztyblem, i wicewojewodą Piotrem Hemmerlingiem. – Jako „Koalicji 15 października” udało się zbudować bardzo ważny front zmian w Polsce, ale bardzo ważną częścią tych zmian jest Senat – mówił Sztybel, członek Zarządu PO w regionie. – Chciałbym zaapelować do wszystkich wyborców Koalicji Obywatelskiej, aby poparli pana Stanisława Pawlaka, doświadczonego w życiu publicznym przedstawiciela, który był parlamentarzystą dwóch kadencji, burmistrzem, radnym sejmiku – osobę, która daje gwarancję ogromnego doświadczenia i zaangażowania w lokalne sprawy – mówił.
– Gdyby ktoś mnie zapytał, kim powinien być senator RP, na myśl przychodzi mi osoba Stanisława Pawlaka – chwalił Piotr Hemmerling, współprzewodniczący regionalnych struktur Nowej Lewicy. – Dla mnie zawsze imponujące było to, że potrafił połączyć idee, które łącza nas w partii lewicowej, jak i takie cechy, które charakteryzują państwowca.
– Będę robił to, co robiłem do tej pory z pozycji samorządu, a teraz z pozycji Senatu, a tych spraw jest do załatwienia dużo, szczególnie w zakresie zrównoważonego rozwoju regionu, wsparcia finansowego samorządu, i przyciąganie środków finansowych pochodzących z zewnątrz, z Unii Europejskiej, po to, żeby przyspieszyć rozwój naszego regionu – zadeklarował Pawlak.
Uzupełniające wybory do Senatu odbędą się w najbliższą niedzielę we Włocławku i powiatach radziejowskim, lipnowskim, aleksandrowskim i włocławskim dlatego, że wybrany w poprzednich wyborach kandydat Paktu Senackiego Krzysztof Kukucki został prezydentem Włocławka. O mandat poza Stanisławem Pawlakiem walczą Jarosław Chmielewski z Komitetu Prawi i Skuteczni oraz Tomasz Sikorowski z Konfederacji.
Zobacz także
Kandydat PiS do Europarlamentu. "Ma pomysł i program dla regionu"
2019-04-24, 14:45- Jest młody i operatywny, takich ludzi nam potrzeba - mówiła o Marcinie Wrońskim, kandydacie do Parlamentu Europejskiego poseł Porozumienia Jarosława Gowina Iwona Michałek. Czytaj dalej »
Janusz Zemke: W wyborach do Parlamentu Europejskiego ważna będzie frekwencja
2019-04-18, 10:08To, czy Kujawsko-Pomorskie będzie miał jednego, dwóch czy trzech europosłów zależy od frekwencji - podkreśla Janusz Zemke, europoseł SLD. Czytaj dalej »
Lewica Razem walczy o europejską płacę minimalną. "Nie chcemy być gorsi"
2019-04-16, 19:48Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej i powołanie europejskiej inspekcji pracy - zapowiedziała Lewica Razem, która w Toruniu rozpoczęła kampanię wyborczą w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Czabański: musimy być aktywni w wyborach do Parlamentu Europejskiego
2019-04-13, 20:30Zwolenników PiS i obecnych rządów jest w Polsce więcej niż stronników opozycji, ale musimy być aktywni w wyborach do europarlamentu - powiedział w Lubrańcu szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Zaapelował o wysoką frekwencję… Czytaj dalej »
Schetyna: wierzymy, że wybierzecie dla Polski Europę i sukces
2019-04-13, 16:05Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie powiedział, że wierzy, iż Polscy wybiorą dla Polski 'Europę i sukces'. Zadał też pięć pytań liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu… Czytaj dalej »
Kaczyński: mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom
2019-04-13, 14:18Mówimy 'nie' euro, mówimy 'nie' europejskim cenom; przyjmiemy euro, gdy osiągniemy poziom Niemiec - mówił podczas konwencji w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Polsce nie opłaca się dziś… Czytaj dalej »
Grudziądz odwiedzili politycy PiS i partii Wiosna
2019-04-06, 16:03Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę (06.04.) swój program przedstawiali w terenie Tomasz Latos i Krzysztof Czabański (PiS) oraz Wanda Nowicka i Marek Pijanowski (Wiosna) Czytaj dalej »
Koalicja Europejska: przed nami wielki wybór - Polski silnej, lidera Europy
2019-04-04, 18:45„Przyszłość Polski. Wielki Wybór” - pod takim hasłem Koalicja Europejska pójdzie do wyborów europejskich. Liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Zielonych podpisali deklarację programową. Przed nami wielki wybór - Polski silnej… Czytaj dalej »
Wiosna zaprezentowała kandydatów na kujawsko-pomorskiej liście do PE
2019-04-02, 15:08Wanda Nowicka 'jedynką' na kujawsko-pomorskiej liście kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Listę zamyka aktor Olgierd Łukaszewicz. Oficjalnie ogłosił to w Bydgoszczy lider partii Robert Biedroń. Czytaj dalej »
Koalicja Europejska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod listą do Parlamentu Europejskiego
2019-03-28, 15:15Kandydaci Koalicji Europejskiej i wolontariusze rozpoczęli w Toruniu zbiórkę podpisów pod listą wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Rozpoczynamy kampanię wyborczą i idziemy po zwycięstwo - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »