Wybory we Włocławku: Szefowe dwóch resortów promują kandydata na senatora
Minister ds. równości Katarzyna Kotula oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekonywały we Włocławku, że Stanisław Pawlak jest bardzo dobrym kandydatem na senatora. Wskazały, że reprezentuje on wszystkie wartości rządzącej koalicji.
W niedzielę w okręgu nr 13, obejmującym m.in. Włocławek i Ciechocinek, odbędą się uzupełniające wybory do Senatu w związku ze zwolnieniem mandatu senatora przez Krzysztofa Kukuckiego, który został wybrany na prezydenta Włocławka. Stanisław Pawlak - działacz Lewicy, startuje w ramach paktu senackiego. Jego kontrkandydatami są działacz PiS Jarosław Chmielewski (KWW Prawi i Skuteczni) i Tomasz Sikorowki (KKW Konfederacja Nowa Nadzieja).
Dziemianowicz-Bąk mówiła, że Lewica zachęca do głosowania na Pawlaka, doświadczonego samorządowca i społecznika. - To osoba, która w Senacie będzie reprezentowała wszystkie te wartości, które my staramy się reprezentować jako Lewica w rządzie, a także szerzej, jako Koalicja 15 października - w Sejmie RP - powiedziała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Podkreśliła, że potrzebne są takie osoby w Senacie, aby projekty wychodzące z rządu, potem przechodzące przez Sejm, były następnie przegłosowywane przez sanatorów. - Pawlak ma za sobą długie doświadczenie bycia samorządowcem, burmistrzem, dobrym zarządcą - wskazała Kotula.
Pawlak powiedział, że jego hasło jest bardzo proste „Z samorządu do Senatu". - To co wykonywałem w samorządzie przez wiele lat chciałbym wykonywać także z pozycji Senatu - dla regionu i całego kraju - mówił. To kolejne poparcie, które uzyskał Pawlak, bo dwa dni temu jego kandydaturę w Ciechocinku promowali lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty oraz wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Zobacz także
Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »
Orędzie prezydenta: Decyzje wyborcze wpłyną na przyszłość Polski i wszystkich Polaków [wideo]
2023-10-12, 20:23- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Czytaj dalej »
Trzecia Droga w Bydgoszczy: Wydatki na edukację i pensje nauczycieli muszą wzrosnąć
2023-10-12, 20:02Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji nauczyciele i jednocześnie kandydaci Trzeciej Drogi - Sławomir Drelich i Rafał Schaffrath - przedstawili pomysły koalicji na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. Czytaj dalej »
Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »
Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »
Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »
Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »