Wybory we Włocławku: Szefowe dwóch resortów promują kandydata na senatora
Minister ds. równości Katarzyna Kotula oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekonywały we Włocławku, że Stanisław Pawlak jest bardzo dobrym kandydatem na senatora. Wskazały, że reprezentuje on wszystkie wartości rządzącej koalicji.
W niedzielę w okręgu nr 13, obejmującym m.in. Włocławek i Ciechocinek, odbędą się uzupełniające wybory do Senatu w związku ze zwolnieniem mandatu senatora przez Krzysztofa Kukuckiego, który został wybrany na prezydenta Włocławka. Stanisław Pawlak - działacz Lewicy, startuje w ramach paktu senackiego. Jego kontrkandydatami są działacz PiS Jarosław Chmielewski (KWW Prawi i Skuteczni) i Tomasz Sikorowki (KKW Konfederacja Nowa Nadzieja).
Dziemianowicz-Bąk mówiła, że Lewica zachęca do głosowania na Pawlaka, doświadczonego samorządowca i społecznika. - To osoba, która w Senacie będzie reprezentowała wszystkie te wartości, które my staramy się reprezentować jako Lewica w rządzie, a także szerzej, jako Koalicja 15 października - w Sejmie RP - powiedziała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Podkreśliła, że potrzebne są takie osoby w Senacie, aby projekty wychodzące z rządu, potem przechodzące przez Sejm, były następnie przegłosowywane przez sanatorów. - Pawlak ma za sobą długie doświadczenie bycia samorządowcem, burmistrzem, dobrym zarządcą - wskazała Kotula.
Pawlak powiedział, że jego hasło jest bardzo proste „Z samorządu do Senatu". - To co wykonywałem w samorządzie przez wiele lat chciałbym wykonywać także z pozycji Senatu - dla regionu i całego kraju - mówił. To kolejne poparcie, które uzyskał Pawlak, bo dwa dni temu jego kandydaturę w Ciechocinku promowali lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty oraz wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Zobacz także
Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »
Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »
Tomasz Latos słucha młodych. "Chcą strefy relaksu nad Brdą i nowego festiwalu"
2018-10-16, 15:51Poseł Tomasz Latos przedstawił propozycje wyborcze dla młodych mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat PiS na prezydenta miasta przyznał, że specjalny plan zrodził się po rozmowach z młodymi wyborcami. Czytaj dalej »
Czabański: dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków
2018-10-15, 14:30Dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków - powiedział w poniedziałek we Włocławku szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że kandydat PiS na prezydenta miasta Jarosław… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski, Henryk Sapalski i Konstanty Dombrowicz poparli Tomasza Latosa
2018-10-15, 13:45Byli prezydenci Bydgoszczy poparli walczącego o prezydencki fotel posła Tomasza Latosa z PiS. Czytaj dalej »
"My Toruń" o Zielonym Ringu Torunia
2018-10-15, 06:15Komitet 'My Toruń' przypomina o Zielonym Ringu Torunia. To wypracowany z klubem radnych Czas Mieszkańców projekt zakładający utworzenie 11-kilometrowej, bezpiecznej trasy dla pieszych, rowerzystów i biegaczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zaprezentował swój Komitet Honorowy
2018-10-14, 19:12Lekarze, byli prezydenci miasta i artyści znaleźli się w Komitecie Honorowym kandydata na prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Czytaj dalej »
Zbigniew Ostrowski o współpracy samorządu województwa z Bydgoszczą
2018-10-14, 14:15Właściwie na każdym kroku w Bydgoszczy widać efekty dobrej współpracy samorządu województwa z tym miastem - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej rozegrali charytatywny mecz. Sędziował Rafał Bruski
2018-10-13, 18:00Działacze Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy wybiegli na boisko. Bydgoscy radni oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozegrali mecz piłkarski, z którego dochód trafi na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek… Czytaj dalej »