Tomasz Sikorowski obiecuje walczyć o kaskadyzację Wisły. Poparła go europoseł Bryłka
Nowo wybrana europoseł, Anna Bryłka z Konfederacji, w czasie wizyty we Włocławku udzieliła poparcia kandydującemu w wyborach uzupełniających do Senatu Tomaszowi Sikorowskiemu.
– Od lat konsekwentnie mówimy o realnych problemach Polaków, dlatego coraz więcej wyborców nam ufa – podkreśliła. – Od początku mówiliśmy – jeśli chodzi o politykę unijną, nie zgadzajmy się na politykę klimatyczną Unii Europejskiej. To między innymi w Senacie, nie tylko w Sejmie, będzie przeprowadzana implementacja dyrektywy budynkowej, dyrektywy, która jest bardzo kosztowna i bardzo niszcząca dla polskich gospodarstw domowych, dla budownictwa publicznego – i również implementacja tej dyrektywy będzie przechodziła przez Senat. Szanowni państwo, macie szansę, żeby mieć swojego przedstawiciela w Senacie, który po prostu będzie te niekorzystne rozwiązania blokował – i dlatego potrzebny jest również przedstawiciel Konfederacji z tego regionu – w Senacie – mówiła.
Tomasz Sikorowski zwrócił uwagę, że w wielu kwestiach czas przyznał politykom Konfederacji rację. Polityk wskazał też na zagadnienia, którymi chciałby się zająć. – Mieliśmy rację wcześniej, mamy rację teraz, będziemy mieli rację w przyszłości. Jesteśmy siłą, która idzie na fali. Od kilkudziesięciu lat temat nierozwiązany, odwlekany, blokowany – to jest kaskadyzacja Wisły. Tylko osoby mieszkające koło tamy czują tą presję katastrofy, która może wydarzyć się w każdej chwili. Kaskadyzacja jest planowym rozwinięciem wykorzystania gospodarczego polskich rzek – także jako rezerwuar wody pitnej dla mieszkańców, także wody gruntowej dla polskiego rolnictwa. Już w 2015 roku, kiedy startowałem po raz pierwszy, mówiłem o zagrożeniach wynikających z dyrektyw azotanowych w Brukseli. To my mamy rozwiązania – deklarował.
Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 21. lipca.
Zobacz także
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas?
2019-05-26, 14:28Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. Czytaj dalej »
Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to!
2019-05-26, 13:19Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogliśmy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy użyciu smartfona. Czytaj dalej »
Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport!
2019-05-26, 10:38Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. Już kilkadziesiąt osób zamówiło taki transport. Czytaj dalej »
W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00
2019-05-26, 10:03Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos
2019-05-24, 17:56Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości podsumował w Toruniu kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich
2019-05-24, 17:33Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, z którymi idą do wyborów do Europarlamentu kandydaci komitetu Lewica… Czytaj dalej »
Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej
2019-05-24, 17:18Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, liderka kujawsko-pomorskiej listy tego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Zdrowie jednym z priorytetów w pracy europosłów
2019-05-24, 16:54Sprawy dotyczące ochrony zdrowia są ponad podziałami politycznymi, stąd te ważne kwestie mogą łączyć przyszłych europosłów - uważa Tomasz Latos, startujący do Parlamentu Europejskiego z kujawsko-pomorskiej listy Prawa i Spra… Czytaj dalej »
Europoseł Janusz Zemke dla regionu: edukacja i czas, którego się nie policzy
2019-05-24, 14:30Staże i stypendia, kursy komputerowe dla seniorów, zajęcia z angielskiego dla dzieci, wycieczki do Brukseli i Strasburga. Europarlamentarzysta podsumował swoją dziesięcioletnią aktywność na rzecz mieszkańców województwa. Czytaj dalej »
- Nie wyprowadzimy Polski z Unii. Będziemy Unię niszczyć - mówią Konfederaci
2019-05-24, 13:34- Tą kampanią, tymi wyborami nie kończymy wspólnej przygody, nie kończymy wspólnej walki o dobrą, konserwatywną, chrześcijańską Polskę - zapowiadają kandydaci Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Czytaj dalej »