Marek Wojtkowski chce wystartować w wyborach do Senatu. Zadecydują o tym władze PO
– Jeśli Pakt Senacki zadecyduje, że kandydata wystawia Platforma Obywatelska, to wystartuję w wyborach do Senatu – oświadczył Marek Wojtkowski, były prezydent Włocławka, obecnie członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Przypomnijmy, w okręgu numer 13, obejmującym powiaty włocławski, aleksandrowski, radziejowski i lipnowski, senatorem został Krzysztof Kukucki, który jednak złożył mandat po tym, jak został prezydentem Włocławka. Konieczne będą wybory uzupełniające, zapowiedziane na 21 lipca.
Wiadomo, że swojego kandydata wystawi Prawo i Sprawiedliwość. Pozostałe duże bloki, czyli Koalicja Obywatelska, Lewica i Trzecia Droga, najprawdopodobniej powtórzą zasadę Paktu Senackiego, czyli wystawią jednego wspólnego kandydata. Nie wiadomo jednak, z jakiej partii będzie wywodził się kandydat.
– Jak będzie decyzja Paktu Senackiego, bo nie wyobrażam sobie, żeby w okręgu numer 13 pakt nie zafunkcjonował. Jeśli ten okręg przypadnie Platformie Obywatelskiej, to oczywiście jestem gotów stanąć w szranki z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości – zapowiadał Wojtkowski.
Wszystko przemawia za tym, że ugrupowania, tworzące Pakt Senacki, zadecydują w tej sprawie już w przyszłym tygodniu.
Zobacz także
Bydgoska konwencja wyborcza SLD
2014-10-09, 20:19Kandydatów do rady miasta, sejmiku województwa oraz na prezydenta miasta przedstawił na konwencji wyborczej Sojusz Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Edyta Mokra kandydatem na prezydenta Włocławka
2014-10-09, 18:14Edyta Mokra - prawnik, była radna, w przeszłości dyrektor Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej jest kandydatem Komitetu Wyborczego ,,Bezpartyjny Włocławek' na prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy - priorytetem gospodarka
2014-10-09, 17:59Gospodarka ma być priorytetem kandydata PiS na prezydenta Bydgoszczy Marka Gralika, który obiecuje m.in. współpracę z przedsiębiorcami oraz inwestowanie w komunikację miejską. Gralik chce prowadzić kampanię wyborczą pod hasłem… Czytaj dalej »
Nowa Prawica nie wystawi kandydata na prezydenta Włocławka
2014-10-09, 17:32Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke zaprezentowała we Włocławku swój program wyborczy. Postuluje zmniejszenie podatków komunalnych, likwidację straży miejskiej, oddanie miejskich szkół w ręce społecznych stowarzyszeń, a także prywatyzację… Czytaj dalej »
Nowa Prawica zaprezentowała kandydatów do sejmiku województwa
2014-10-09, 17:11Obniżenie zadłużenia województwa, racjonalne wydawania unijnych pieniędzy i bliższa współpraca z mieszkańcami regionu - to główne punkty programu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke , która przedstawiła w Toruniu kandydatów do… Czytaj dalej »
Konferencja Konstantego Dombrowicza - kandydata na stanowisko prezydenta Bydgoszczy
2014-10-05, 15:49Brak własnych, oryginalnych pomysłów inwestycyjnych i realizowanie zaplanowanych jeszcze w poprzedniej kadencji przedsięwzięć - to główne zarzuty byłego prezydenta miasta Konstantego Dombrowicza wobec obecnej ekipy rządzącej By… Czytaj dalej »
Kandydaci SLD Lewica Razem na radnych powiatu bydgoskiego
2014-10-03, 17:44Chcą zmniejszyć bezrobocie w powiecie bydgoskim i walczyć o poprawę jakości dróg. Czytaj dalej »
SLD i PO zaprezentowali kandydatów w wyborach samorządowych
2014-10-03, 16:37Mądrze, zdrowo, bezpiecznie, samorządnie - Z takim programem w wyborach do sejmiku województwa idą kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. PO stawia z kolei na rozwój infrastruktury. Czytaj dalej »
Jacek Kostrzewa kandydatem KNP na prezydenta Torunia
2014-10-02, 15:2364-letni Jacek Kostrzewa jest kandydatem na prezydenta Torunia z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Czytaj dalej »
Maciej Gawrysiak - kolejny kandydat na prezydenta Włocławka
2014-10-02, 14:15Ujawnił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. To Maciej Gawrysiak ze stowarzyszenie 'Włocławek ponad podziałami'. Czytaj dalej »