Błaszczak i Szczucki w Inowrocławiu: Trzeba zatrzymać pakt migracyjny i Zielony Ład
Dwaj ministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak i Krzysztof Szczucki spotkali się we wtorek z mieszkańcami Inowrocławia. Powód? Zbliżające się wybory do Europarlamentu.
Politycy przekonywali, że reprezentanci PiS będą w Brukseli i Strasburgu skutecznie dbali o polskie interesy. - Najważniejsze jest, żeby zatrzymać złe procesy, jakie mają miejsce w Unii Europejskiej, a więc po pierwsze, żeby sprzeciwić się paktowi migracyjnemu – mówił Mariusz Błaszczak. - Dziś ranny został żołnierz na granicy polsko- białoruskiej. To jest właśnie przykład tego, czym grozi migracja. Trzeba zadbać o dobrą reprezentację polską w Parlamencie Europejskim – dlatego, żeby zatrzymać właśnie pakt migracyjny, żeby zatrzymać Zielony Ład.
- Tam potrzebni są prawnicy – ludzie, którzy rozumieją o czym tam się dyskutuje, którzy także znają polską Konstytucję, polskie prawo i zadbają o to, żeby polska konstytucja była wciąż ważniejsza niż prawo europejskie, a ja do tej grupy się zaliczam – dodał Krzysztof Szczucki.
Zobacz także
Przedstawiciele ugrupowań prawicowych z Włocławka na listach wyborczych PiS
2014-09-18, 14:23Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku utworzyło koalicję wyborczą. O mandaty radnych z listy PiS walczyć będą reprezentanci kilku najważniejszych organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Michał Zaleski po raz czwarty będzie się ubiegał o fotel prezydencki w Toruniu
2014-09-09, 12:58Jestem gotowy zapewnić dalszy stabilny rozwój miasta - zadeklarował prezydent Torunia Michał Zaleski, który oficjalnie ogłosił start w listopadowych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Ponad pół tysiąca komitetów wyborczych wystartuje w Kujawsko-Pomorskiem w jesiennych wyborach samorządowych
2014-09-09, 11:26645 komitetów wyborczych zarejestrowało się w Kujawsko-Pomorskiem przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Czytaj dalej »
Poniedziałek ostatnim dniem na rejestrowanie komitetów wyborczych
2014-09-07, 13:23Poniedziałek jest ostatnim dniem na rejestrację komitetów wyborczych w jesiennych wyborach samorządowych. Wybory odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko… Czytaj dalej »
Hasło wyborcze PSL: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska"
2014-09-06, 16:10'Samorząd. Tu zaczyna się Polska' - to hasło wyborcze PSL w jesiennych wyborach samorządowych. 'Chcemy, by nadchodząca kadencja była powrotem do korzeni Polski obywatelskiej' - mówił szef partii, wicepremier Janusz Piechociński w… Czytaj dalej »
Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szanse pokonać prawicę
2014-09-06, 14:31Nie ma wroga na lewicy; zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym. Czytaj dalej »
Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO
2014-09-05, 15:51Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy. Czytaj dalej »
SLD w Bydgoszczy apeluje do sztabu Konstantego Dombrowicza o zmianę hasła wyborczego
2014-09-05, 14:26Konstanty Dombrowicz - kandydat w wyborach na prezydenta Bydgoszczy - zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, które brzmi: 'Więcej dla Bydgoszczy'. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz w walce o urząd prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 14:02Konstanty Dombrowicz oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel prezydenta Bydgoszczy. Podczas konferencji prasowej przedstawił też swój program dla miasta. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka - niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 13:49Małgorzata Stawicka - była członkini zarządu i dyrektor Spółki Wodnej Kapuściska ogłosiła chęć wystartowania w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »