Wojewoda zachęca, by pójść na eurowybory. „To w Polsce decydujemy, jaka będzie Europa”
„Jaka Polska taka Europa" - pod takim hasłem rozpoczyna się kampania profrekwencyjna wojewody kujawsko-pomorskiego. Do głosowania w eurowyborach - 9 czerwca - zachęca już dziś Michał Sztybel.
- Rozpoczynamy kampanię pod hasłem nieprzypadkowym, bo to tutaj decydujemy, jak będzie wyglądała Unia Europejska – mówi wojewoda. - Mamy bardzo często w obiegu stereotypowe informacje, że Bruksela nam coś narzuca. Tylko, że to my decydujemy, co finalnie jest aktem prawa i co jest wdrażane na terenie Unii Europejskiej. Przykładowo Zielony Ład był zaakceptowany w pełni przez polski rząd i nawet proponowany w części dotyczącej rolnictwa. Dzisiaj jest to zmieniane, bo jest inny polski rząd, który chce zmian w Zielonym Ładzie, więc to dowód, że tu decydujemy, jaka będzie Europa.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą 9 czerwca. - Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 20 lat temu było kluczowym momentem w historii naszego kraju. Dzięki temu Polska odnotowała ogromny postęp zarówno gospodarczy, jak i społeczny – przypomina Urząd Wojewódzki na swojej stronie. - Od 2004 roku polskie rolnictwo otrzymało wsparcie finansowe z UE w wysokości 243,2 mld euro, co umożliwiło modernizację sektora oraz wzrost konkurencyjności. Dochody na pełnozatrudnionego rolnika zwiększyły się ponad dwukrotnie od 2004 roku, a wartość dodana w rolnictwie na koniec 2023 roku wyniosła 22,1 mld euro.
Inwestycje infrastrukturalne również odegrały kluczową rolę w rozwoju kraju. Dzięki środkom z Unii Europejskiej udało się wybudować 970 km autostrad i ponad 2930 km dróg ekspresowych. Polska posiada teraz siedmiokrotnie dłuższą sieć dróg szybkiego ruchu niż w 2004 roku.
W ciągu ostatnich 20 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy pozyskała środki z funduszy unijnych, które umożliwiły realizację kluczowych inwestycji drogowych. Dziś jeździmy gotową „bursztynową” autostradą A1, 128-kilometrową drogą ekspresową S5 oraz szeregiem innych dróg. Kolejne inwestycje są już planowane.
Zobacz także
Nowa Lewica zapowiada leki za 5 zł, program in vitro i łatwiejszy dostęp do lekarzy
2023-09-21, 20:30- Czas skończyć z kolejkami i wielomiesięcznym oczekiwaniem na wizytę do specjalisty - mówili w Bydgoszczy działacze Nowej Lewicy. I przedstawili swój program dla ochrony zdrowia. Czytaj dalej »
Minister Szczucki ostrzega seniorów, by nie dali się oszukać. I wręcza im poradniki prawne
2023-09-21, 19:58Seniorzy, członkinie kół gospodyń wiejskich, lokalni liderzy spotkali się w Komorowie w powiecie brodnickim z ministrem Krzysztofem Szczuckim. Czytaj dalej »
Zbigniew Sosnowski: Trzecia Droga ma być pomostem dla ludzi rozczarowanych
2023-09-21, 19:30- Chciałbym, aby Trzecia Droga była dla ludzi zniechęconych, którzy mają dość pogardy i nienawiści — powiedział w czwartek były wiceszef MSWiA, lider listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim Zbigniew Sosnowski… Czytaj dalej »
Tomasz Szymański: Za aktualny kryzys emigrancki odpowiada wyłącznie rząd PiS
2023-09-21, 12:45- To Prawo i Sprawiedliwość odpowiada za napływ migrantów do Polski, a nie Platforma Obywatelska - to odpowiedź grudziądzkiego posła Tomasza Szymańskiego na środową konferencję polityków PiS. Ich zdaniem Koalicja Obywatelska jest… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-09-21, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był Łukasz Pająk, lider bydgoskiej listy Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach do Sejmu. Rozmawialiśmy o programie tej formacji. Michał Jędryka: Udało się Państwu zarejestrować w całej Polsce listy wyborcze… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Politycy opozycji są niewiarygodni w kwestii relokacji migrantów
2023-09-20, 23:17Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z ramienia PiS, zapewniał w Inowrocławiu, że Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści do tego, aby do Polski sprowadzano nielegalnych imigrantów. Czytaj dalej »
Politycy PiS: Nie zgadzamy się na narzucanie Polsce przyjmowania nielegalnych migrantów
2023-09-20, 19:43- Polski rząd jest przeciwny obowiązkowi przyjmowania nielegalnych imigrantów tak, jak chce tego i narzuca Polsce Unia Europejska - powiedzieli w Grudziądzu na specjalnej konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Akademiki za złotówkę, zmiany podatkowe. To postulaty kandydatów Trzeciej Drogi
2023-09-20, 18:50Kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia PSL w wyborach parlamentarnych przedstawili w Inowrocławiu swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Świeciu: Z samorządów robi się fasadę
2023-09-20, 15:57Ograniczanie przez rząd roli samorządów było głównym tematem konferencji prasowej Iwony Karolewskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu numer 4 i Senatora RP Andrzeja Kobiaka. Czytaj dalej »
Anna Sobecka popiera kandydaturę Mariusza Kałużnego w wyborach do Sejmu
2023-09-20, 14:45Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka sama liczyła na start w wyborach, jednak decyzja kierownictwa Zjednoczonej Prawicy była inna. - Obserwując posła Kałużnego, zdecydowałam, że zasługuje na moje poparcie - oświ… Czytaj dalej »