Robert Biedroń w Bydgoszczy: Społeczeństwo powinno otrzymać odpowiedź w sprawie pożarów
Lewica domaga się lepszej kontroli sytuacji zagrażających bezpieczeństwu Państwa, w związku z serią dziwnych pożarów, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju.
Mówił o tym, na konferencji prasowej w Bydgoszczy europoseł tego ugrupowania Robert Biedroń.
– Lewica zwraca się do nowego ministra Spraw Wewnętrznych, którego bardzo cenimy, z apelem o pilne wyjaśnienie tych incydentów. O to, żebyśmy jako społeczeństwo szybko otrzymali odpowiedź – podkreślał Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy.
Wspomniał również, że Lewica popiera pomysł powołania komisji specjalnej, której celem będzie szybkie i dogłębne zbadanie wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. – Chcemy, żeby tam znaleźli się profesjonaliści. Ludzie, którzy cieszą się ponadpartyjnym i ponad politycznym zaufaniem.
Robert Biedroń mówił, że potrzebne jest wzmocnienie służb specjalnych i przywrócenie zlikwidowanych delegatur ABW, m.in. w Bydgoszczy. Europoseł Lewicy zarekomendował też Piotra Kowala – „jedynkę” na liście kandydatów Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego.
– To jest archiwista, ale z niego stał się prawdziwym samorządowcem. Potrafi wyczuć bijące serce miasta. Zresztą gratuluję, bo Piotr został przewodniczącym Rady Miasta (Włocławka – przyp. red.). To są ludzie, których potrzebujemy w Parlamencie Europejskim – dodał Biedroń.
Poinformował też, że Lewica będzie zabiegać o powołanie europejskiego Rzecznika Praw Zwierząt.
Zobacz także
Wszyscy radni okręgu w Toruniu podali się do dymisji. Dziesięć osób zrezygnowało z funkcji
2026-07-21, 22:25Członkowie Rady Okręgu Staromiejskie w Toruniu mówią, że to wyraz sprzeciwu. Ich zdaniem nie mają żadnego wpływu na decyzje miasta, dotyczące centrum. Czytaj dalej »
Sprawa komisji wyborczej w Wieńcu wróci na wokandę? Prokurator nie zgadza się z łagodnym wyrokiem
2026-07-14, 21:38Wszystko przemawia za tym, że do sądu wróci głośna sprawa komisji wyborczej z podwłocławskiego Wieńca. Czytaj dalej »
O urząd powalczy trzech kandydatów. Wybory w gminie Raciążek po śmierci wójta
2026-07-03, 15:20Nieco ponad trzy tygodnie pozostały do wcześniejszych wyborów wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim. Powodem jest śmierć poprzedniego włodarza - Piotra Zabłockiego. Czytaj dalej »
Mieszkańcy wybiorą nowego wójta gminy Lniano. Jest data przedterminowych wyborów
2026-06-25, 16:49Znamy datę przedterminowych wyborów wójta gminy Lniano w powiecie świeckim. Mieszkańcy do urn pójdą 23 sierpnia. Czytaj dalej »
Jest wyrok w sprawie członków Obwodowej Komisji Wyborczej numer 4 w Wieńcu pod Włocławkiem
2026-06-18, 12:49Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej numer 4 w Wieńcu i jego zastępczyni zostali uznani za winnych. Akt oskarżenia zarzucał im umyślne niedopełnienie obowiązków w trakcie sporządzania protokołu głosowania w drugiej turze… Czytaj dalej »
Mieszkańcy gminy Raciążek wybiorą nowego wójta. 26 lipca pójdą do urn
2026-06-17, 10:0626 lipca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim - poinformowało Rządowe Centrum Legislacji. Przypomnijmy, dotychczasowy włodarz Piotr Zabłocki zmarł w kwietniu w wieku 60 lat. Czytaj dalej »
Pod Włocławkiem źle policzyli głosy podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich. Zakończył się proces członków komisji
2026-06-11, 18:18Przed Sądem Rejonowym we Włocławku zakończył się proces członków Obwodowej Komisji Wyborczej numer cztery w Wieńcu pod Włocławkiem. Akt oskarżenia zarzuca im umyślne niedopełnienie obowiązków w trakcie sporządzania protokołu… Czytaj dalej »
37 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów. Dr Arkadiusz Kierys: Prędzej czy później rządzący oddaliby władzę [Rozmowa Dnia]
2026-06-05, 08:48To już 37 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów, które odbyły się w czerwcu 1989 roku. Zdaniem gościa „Rozmowy Dnia” dra Arkadiusza Kierysa, historyka z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ówczesna… Czytaj dalej »
Kwiaty pod tablicą i lekcja historii dla młodzieży. Toruń uczcił działaczy „Solidarności”
2026-06-03, 20:52W Toruniu odbyły się uroczystości poświęcone pamięci działaczy „Solidarności”. 4 czerwca przypada 37. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Czytaj dalej »
Zmiana w samorządowym fotelu. Wójt złożył rezygnację w czasie swojej pierwszej kadencji
2026-05-23, 11:00Będą przedterminowe wybory wójta gminy Lniano w powiecie świeckim - dowiedział się reporter Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »