Czas podziękowań i pożegnań bydgoskich radnych. Ostatnia sesja Rady Miasta VIII kadencji
Od podziękowań za dotychczasową pracę i pożegnania radnych, którzy odchodzą, rozpoczęła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Nasza reporterka rozmawiała z przedstawicielami trzech opcji politycznych, którzy nie zostali wybrani na kolejną kadencję.
Po 5,5 roku, czyli jednej kadencji, działalność w Radzie kończy Marcin Lewandowski, radny Prawa i Sprawiedliwości. – W indywidualnej perspektywie oczywiście jest to powód do niezadowolenia, ale jeżeli spojrzę na klub, i samo to, że udało nam się na bieżąco kontrolować działanie ratusza, wskazywać te rzeczy, które należy poprawić, byliśmy dosyć aktywną opozycją – mówił.
– Myślę, że pracowałem dobrze na rzecz Bydgoszczy i mieszkańców. Radnym byłem dwie kadencje. W tych wyborach ponad 1900 głosów, więc to jeden z wyższych wyników do Rady Miasta, 16. wynik na wszystkich kandydujących. Niestety taka jest ordynacja. Jestem też znany z działalności społecznej. Prowadzę jadłodzielnię i Fundację ChcePomagam. Dalej będę robił swoje, będę pomagał potrzebującym i działał na rzecz Bydgoszczy i bydgoszczan jako społecznik – powiedział Ireneusz Nitkiewicz z Inicjatywy Polskiej.
– Radną byłam trzy kadencje, od 2006 do 2018 roku. Nadal pełnię funkcję pełnomocnika do spraw rad osiedli. Właściwie jestem na bieżąco, nie jako radna, a po prostu pracownik etatowy. Zaczynając jako radna, rozszerzyłam horyzonty, a teraz zbieram niektóre owoce – dodała Bernadeta Różańska-Majchrzak z Koalicji Obywatelskiej.
Nowa Rada Miasta Bydgoszczy będzie liczyć 28 mandatów, czyli o trzy mniej, niż w obecnej kadencji. Powodem jest malejąca liczba mieszkańców miasta. 15 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, 10 mandatów otrzymała Bydgoska Prawica, a trzy trafiły do Trzeciej Drogi.
Więcej w relacji poniżej.
Zobacz także
W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »
Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »
PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
2018-10-22, 11:58Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie… Czytaj dalej »
Liczenie głosów w Bydgoszczy
2018-10-22, 11:44W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego. Czytaj dalej »
Michał Zaleski prawdopodobnie ponownie prezydentem Torunia
2018-10-22, 10:08Rządzący Toruniem od 2002 roku Michał Zaleski (kandydat niezależny) będzie prawdopodobnie zajmował tę funkcję przez pięć kolejnych lat. Z cząstkowych danych przekazanych przez jego sztab wynika, że uzyskał 55 procent głosów. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski i Jarosław Chmielewski w II turze wyborów prezydenta Włocławka
2018-10-22, 10:04Urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta - poinformował przewodniczący Miejskiej… Czytaj dalej »
Rafał Bruski prawdopodobnie wygrywa już w I turze
2018-10-22, 08:27Wiele wskazuje na to, że ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wygrał wybory już w I turze. Tak wynika po podliczeniu głosów ze 170 na 205 obwodowych komisji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Są pierwsze wstępne wyniki wyborów w Grudziądzu
2018-10-22, 00:02Sztaby kandydatów na prezydenta Grudziądza - Macieja Glamowskiego i Zenona Różyckiego - podają wstępne wyniki wyborów w tym mieście. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem
2018-10-21, 23:47- Jak na pierwszy start w wyborach samorządowych, nasz wynik jest naprawdę dobry - tak kandydatka na prezydenta Torunia Irena Paczkowska skomentowała krajowy wynik osiągnięty przez Kukiz'15. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie
2018-10-21, 23:37Choć wyniki nie są jeszcze znane, Ireneusz Stachowiak - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia jest przekonany o drugiej turze. Czytaj dalej »