Nie jest rozczarowany, ale lekko zdziwiony. Wójt Osielska odchodzi po 28 latach
Głosy policzone, ostateczne dane przekazane. Wybory samorządowe zakończone. Druga tura przyniosła kilka niespodzianek, m.in. w podbydgoskiej gminie Osielsko. Po 28 latach z urzędem żegna się Wojciech Sypniewski. Na stanowisku wójta zastąpi go Janusz Jedliński.
Wojciech Sypniewski wójtem Osielska jest od 1996 roku. Dotychczas wybory wygrywał w pierwszej turze, a jego wynik oscylował w okolicy 80 procent. Po 28 latach sprawowania władzy w gminie, przyszła porażka.
W obecnych wyborach w drugiej turze pokonał go Janusz Jedliński z Koalicji Obywatelskiej. Różnica była spora, rywal otrzymał ponad 62 procent głosów.
Wojciech Sypniewski mówi, że nie jest rozczarowany wynikiem, choć przyznaje...
- Ze zdziwieniem lekkim to przyjąłem, bo ta różnica jest rzeczywiście duża. No, ale wyborcy zadecydowali. Wydaje mi się, że przeważyła sprawa, po pierwsze przynależności partyjnej, i po drugie - chyba mój wiek. Ja jednak jestem już w dość poważnym wieku i wielu ludzi stwierdziło, że już czas na to, aby, w cudzysłowie oczywiście, odpocząć.
- Ciężko pracowaliśmy na ten sukces - mówi Janusz Jedliński, choć dodaje że skala zwycięstwa także go zaskoczyła. - Podejrzewam, że wszyscy jesteśmy zaskoczeni, ale to tylko obrazuje chęć mieszkańców do zmian. Do wyborów szliśmy z hasłem „Czas na zmiany". Mieszkańcy głosując w tak dużej liczbie dali nam ten mandat zaufania i zgadzają się z nami.
Więcej poniżej.
Zobacz także
Rodzina włocławskiego radnego odpowiada Wojtkowskiemu
2014-10-28, 18:08Nie zostały bez odpowiedzi pytania posła i kandydata na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, który sugerował przemoc domową w rodzinie działacza SLD. Czytaj dalej »
Inwestycje sportowe w Toruniu wg Czasu Gospodarzy
2014-10-28, 16:15Remont obiektów już istniejących i budowa nowych - to niektóre pomysły kandydatów Czasu Gospodarzy w Toruniu. Czytaj dalej »
W Toruniu konwencja komitetu Czas Mieszkańców
2014-10-27, 18:36Wyludniające się miasto i zadłużenie Torunia - tymi problemami chce zająć się Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »
Proces w trybie wyborczym we Włocławku?
2014-10-27, 17:38We Włocławku prawdopodobnie dojdzie do pierwszego procesu w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Andrzej Wiśniewski kandydat na prezydenta Grudziądza uważa, że został pomówiony
2014-10-27, 17:23Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza zawiadomił policję o możliwości popełnieniu przestępstwa. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Toruniu
2014-10-27, 17:11Przewodniczący SLD Leszek Miller przyjechał do Torunia poprzeć kandydatów Sojuszu do rady miasta i sejmiku. Czytaj dalej »
PO zapowiada walkę z bezrobociem w Kujawsko-Pomorskiem
2014-10-27, 09:07Walkę z bezrobociem, program mający zwiększyć liczbę osób z wykształceniem wyższym oraz powiązanie całego regionu kujawsko-pomorskiego z drogą S-5 zapowiedział w niedzielę marszałek województwa Piotr Całbecki podczas konwencji… Czytaj dalej »
Powiatowa Konwencja PiS w Inowrocławiu
2014-10-27, 08:32'Czas na zmiany' - z takim hasłem do wyborów idzie Prawo i Sprawiedliwość w Inowrocławiu i powiecie inowrocławskim. Program wyborczy i osoby odpowiedzialne za jego realizację przedstawiono podczas niedzielnej (26.10) Konwencji w In… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PiS we Włocławku
2014-10-27, 08:1326 października obradowała we Włocławku konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaprezentowała włocławskich kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, do rady miasta oraz kandydata na prezydenta Włocław… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Samoobrony
2014-10-26, 16:17- Chcemy dbać o prawa rolników, a młodym stworzyć odpowiednie warunki, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy - przekonywał w Toruniu podczas konwencji wyborczej Samoobrony, przewodniczący partii Lech Kuropa… Czytaj dalej »